Strona WWW

Oferta

KORSYKA – SARDYNIA

Savona – BASTIA – CALVI – AJACCIO – SARTENE – BONIFACIO – Costa Smeralda – SASSARI - ALGHERO - Tinnura – Tharros - Barrumini – Cagliari

1 dzień: Wylot do Włoch
Zbiórka i przejazd na lotnisko w Pyrzowicach. Wylot do Mediolanu o godz. 12.45. Przejazd do Savony. Zaokrętowanie na prom na Korsykę. Wypłynięcie o godz.21:00. Nocleg na promie ( bez obiadokolacji ).

2 dzień: Bastia - Calvi
Śniadanie. Przypłynięcie do Bastii ok. godz. 7.00. Zwiedzanie Bastii - Terra Vecchia - stare miasto, oratorium św. Rocha i plac st. Nicolas z pomnikiem Napoleona. Przejazd do Calvi (ok. 90 km), miasta garnizonowego z siedzibą Legii Cudzoziemskiej, cytadelą - genueńską twierdzą z XII w i Tour du Sel - wieżą obserwacyjną. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Ajaccio
Śniadanie. Przejazd do Ajaccio (ok. 160 km). Zwiedzanie Ajaccio, stolicy Korsyki - dom rodziny Bonaparte, Chapelle Imperiale – mauzoleum rodziny Bonaparte, katedra Notre Dame de la Misericorde. Następnie przejazd drogą Route des Sanguinaires na skalisty cypel Pointe de la Parata, z którego rozciąga się widok na Sanguinaires -Krwawe Wyspy - grupę małych wysepek mieniących się czerwonymi barwami. Przejazd do hotelu w okolicach Ajaccio. Obiadokolacja. Nocleg.


4 dzień: Filitosa – Sartene - Bonifacio
Śniadanie. Przejazd do Filitosa, gdzie można zobaczyć wpisany na listę UNESCO zespół intrygujących kamiennych pomników-menhirów. Następnie postój w Sartene (ok. 75 km), cieszącego się sławą „najbardziej korsykańskiego miasteczka ze wszystkich korsykańskich miast”. Spacer po starym mieście. Przejazd do Bonifacio -
najdalej na południe wysuniętego miasta Korsyki, zbudowanego na urwistej wapiennej skale wznoszącej się 70 m ponad poziomem morza. Miasto wyróżnia się wspaniałą średniowieczną zabudową. W programie spacer po Starówce oraz wycieczka piesza na klify przylądka Pertusato, skąd rozpościera się niezapomniany widok na miasto i śnieżnobiałe klify. Wieczorem przeprawa promowa na Sardynię. Obiadokolacja i nocleg.


5 dzień: Costa Smeralda

Sniadanie. Przejazd na Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże), jeden z najpiękniejszych krajobrazowo zakątków Sardynii, ulubione miejsce wypoczynku celebrytów.

Opcjonalnie całodzienna wycieczka na wyspę La Maddalena z obiadem na pokladzie – 50 euro

Przejazd do portu w Palau i przeprawa promowa na wyspę La Maddalena należącą do archipelagu o tej samej nazwie, chronionego jako park narodowy. Powrót na nocleg. Obiadokolacja.

 

6 dzień: Costa Paraiso
Sniadanie.
Przejazd malowniczą, panoramiczną trasą wzdłuż Costa Paradiso do Castelsardo, i Roccia dell’Elefante (Skały Słonia skała przypominająca zwierzę, wyrzeźbiona przez naturę ). Przejazd w kierunku Sassari, po drodze wizyta w Basilica della Santissima Trinità di Saccargia (Kościół Świętej Trójcy od Łaciatej Krowy), która jest najstarszym i najważniejszym sardyńskim zabytkiem w stylu romańskim. W Sassari zwiedzanie - katedra, kościół Matki Boskiej Betlejemskiej, związany z jednym najpopularniejszych lokalnych świąt, świętem świec, spacer po urokliwej starówce i ogrodach publicznych. Przejazd do hotelu w okolicy Alghero. Obiadokolacja. Nocleg.


7 dzień: ALghero

Śniadanie. Przejazd do Alghero, miasta założonego przez Hiszpanów na zachodnim wybrzeżu Sardynii, zwanego małą Barceloną, słynącego z wyrobów z korala, langusty po katalońsku oraz zachwycających widoków. Zwiedzanie - fortyfikacje miejskie, katedra Najświętszej Marii Panny, Brama Żydowska. Opcjonalnie wycieczka statkiem wzdłuż wybrzeża aż do Jaskini Neptuna ( 20 euro + ewentualnie wejście do groty 13 euro ). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień: Tinnura – Oristano – Tharros – Barrumini
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do miasteczka Tinnura, które słynie z kolorowych murali, większość comów pokryta jest tymi kolorowymi malowidłami. Spacer po miasteczku. Następnie przejazd do Tharros, miasteczka założonego niegdyś przez Kartagińczyków, gdzie można zobaczyć najlepiej zachowane na Sardynii fragmenty murów rzymskich. Ponadto niesamowite wrażenie wywołuje usytuowanie miasta, na wąskim cyplu przy zatoce Oristano. Następnie przejazd do górskiego, tajemniczego i dzikiego regionu w okolicach Barumini, jednego z najlepiej zachowanych kompleksów z epoki cywilizacji nuragów Su Nuraxi, wpisanego na listę UNESCO. Późnym popołudniem przejazd do Cagliari. Obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień: Cagliari – wylot do Polski
Po śniadaniu zwiedzanie Cagliari, tętniącej życiem stolicy Sardynii. W programie spacer po dzielnicy Castello, obejrzymy m.in. mury obronne z wieżą Słonia i Katedrę w stylu toskańskim. Obiadokolacja. Następnie transfer na lotnisko w Cagliari i powrót do Krakowa ( wylot 20.50 – 23.40 Kraków ).

 


Termin: 21.05 – 29.05.2019

 

Cena dla grupy minimum 25 os: 1490 zł + 700 euro

Cena dla grupy minimum 30 os: 1490 zł + 600 euro

 

Cena zawiera:

Transfer na lotwisko Pyrzowice, przelot samolotem oraz opłaty lotniskowe i bagażowe, 1 nocleg na promie ( kabiny 4-osobowe ), 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami); 8 śniadań, 8 obiadokolacji, przejazd komfortowym autokarem; przeprawę promową na trasie Savona-Bastia oraz Bonifacio- Santa Teresa - miejsca siedzące, opiekę pilota-przewodnika; ubezpieczenie KL, NNW; taksy klimatyczne.

 

Cena nie zawiera:

Napojów do kolacji, kosztów programowych
Dopłata do pokoju 1 os.: 150 euro

Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu, przewodnicy miejscy oraz inne obligatoryjne opłaty - ok. 60 euro.

 

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. 

Powrót