Strona WWW

Oferta

Wietnam - Kambodża
[in evaluated template line 551]: syntax error: unrecognized tag: mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; (Smarty_Compiler.class.php, line 446)[in evaluated template line 551]: syntax error: unrecognized tag '' (Smarty_Compiler.class.php, line 590)

Wietnam - Kambodża

28.01 – 12.02.2016

 

1 Dzień - wylot z Warszawy

Zbiórka na lotnisku Okęcie. Wylot do Dubaju o godz. 13.25. Przelot do Bangkoku z przesiadką w Dubaju.

 

EK 180 28 Styczeń Warszawa(WAW) 13:25 Dubaj(DXB) 22:05
EK 376 29 Styczeń Dubaj(DXB) 03:30 Bangkok(BKK) 12:35

EK 389 11 Luty Hanoi(HAN) 22:45 Dubaj(DXB) 05:45
EK 179 12 Luty Dubaj(DXB) 07:40 Warszawa(WAW) 10:55

 

2 Dzień – przylot do Siem Reap ( D )

Przylot do Bankoku o godz. 12.35. Przesiadka ( ewentualny transfer na lotnisko Dong Mueng ) i dalszy przelot do Siem Reap w Kambodży. Powitanie na lotnisku przez khmerskiego przewodnika. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer do hotelu i nocleg.

 

3 Dzień -   Siem Reap / Angkor (B, L, D)

Zwiedzanie starożytnego miasta Angkor – olbrzymiego kompleksu architektonicznego, rozsianego na powierzchni 1000 km kw.; świątynie powstawały od IX do XV w, a po upadku imperium khmerskiego i przeniesieniu stolicy na zachód, ośrodek popadł w zapomnienie i został pochłonięty przez dżunglę. Odkryty przypadkiem w XIX w i z trudem wydarty dżungli, zadziwia dzisiaj śladami dawnej potęgi i mistrzostwem sztuki khmerskiej. Zwiedzamy wybrane świątynie: grupa Roulos – świątynie Bakong, Preah Koh, Lolei oraz świątynia Banteay Srei, uznana za arcydzieło sztuki kmerskiej. W ciągu dnia lunch. Wieczorem zachód słońca nad Angkor. Kolacja z tradycyjnym pokazem tańca Appsara. Powrót do hotelu i nocleg.

 

 

4 Dzień -   Siem Reap / Angkor (B, L, D)

Dalszy ciąg zwiedzania Angkoru m.in; najbardziej imponująca część kompleksu, która dała nazwę całości - Angkor Wat oraz Bayon, Angkor Thom, światynia Ta Prohm – pozostawiona częściowo we władaniu dżungli, znana z planu filmu Tomb Rider. W ciągu dnia lunch. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. Transfer do hotelu i nocleg.

 

Uwaga! treking na słoniach w okolicach świątyni Phnom Bakheng (po godz. 16.00, po wizycie w Angkor Wat)

5 Dzień  -  Siem Reap – przelot do Sajgonu (B, D)

Śniadanie. Wycieczka nad jezioro Tonle Sap – największe jezioro na Półwyspie Indochińskim, gdzie horyzont znika za taflą jeziornej wody - rejs do wioski na wodzie, gdzie można podpatrywać życie mieszkańców. Wizyta w pływającej wiosce rybackiej. Transfer na

lotnisko - przelot do Sajgonu. Powitanie na lotnisku przez wietnamskiego przewodnika. Po południu zwiedzanie Sajgonu, w programie m.in.: Reunification Palace - były Pałac Prezydencki, Katedra Notre Dame, budynek Poczty Głównej, spacer wzdłuż ulic Dong Khoi i Nguyen Hue z widokiem na Ratusz Miejski w Sajgonie. Muzeum Wojny. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer do hotelu i nocleg.

 

6 Dzień -  Tay Ninh - Tunele Cu Chi – Sajgon (B, L, D)

Sniadanie w przejazd do miasteczka Tay Ninh, gdzie znajduje się świątynia Cao Dai - główna świątynia kaodaizmu, religii łączącej elementy buddyzmu z chrześcijaństwem, konfucjonizmem oraz taoizmem. Następnie wycieczka do Cu Chi, gdzie wejdziemy do tuneli, które są symbolem walki o wolność. Tunele zbudowane przez Vietcong podczas wojny, stanowiły bazę, skąd przeprowadzono w 1968 roku ofensywę Tet. Łączna długość tuneli to ok. 250 km. Od głównej osi  tunelu odchodzi labirynt podziemnych odgałęzień, schronów, magazynów i mniejszych tuneli o szer. 0,5-1 m. Wycieczka będzie niewątpliwie ciekawą lekcją historii. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do Sajgonu. Po południu dalsze zwiedzanie Sajgonu- Muzeum Wojny. Kolacja w lokalnej restauracji  i nocleg.

 

7 Dzień  - Tho ( Delta Mekongu ) – Sajgon (B, L, D)

śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Delty Mekongu, gdzie zobaczymy pływające targi, wioski, malownicze pola ryżowe. Po przyjeździe do miasteczka My Tho, czeka nas przejażdżka tradycyjną łódką, co pozwoli przyjrzeć się życiu lokalnej społeczności zamieszkującej deltę. Następnie przejazd wzdłuż kanałów porośniętych zaroślami kokosowymi do lokalnej restauracji na lunch i degustację egzotycznych owoców. Powrót łodzią do przystani na rzece Mekong, a następnie autokarem do Sajgonu. Kolacja w hotelu lub wieczorny rejs statkiem połączony z kolacją ( dopłata 25 USD). Nocleg w Sajgonie.


8 dzień: Sajgon - DaNANG – Hoi An
(B, L, D)
śniadanie.  Transfer na lotnisko. Przelot do Da Nang 9.55 – 11.15. Po przylocie przejazd do Hoi An.  Lunch w lokalnej restauracji. Zwiedzanie Hoi An – miasteczko, którego mieszkańcy zajmowali się tradycyjnie produkcją i handlem jedwabiem, zachowało zabytkowy charakter i tradycyjną zabudowę - spacer po starej części miasta, zamkniętej dla ruchu kołowego - wizyta w Phuc Kien - domu zgromadzeń, na Japońskim Moście, Tan Ky house oraz wytwórni jedwabiu. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie oraz zakup pamiątek. Polski architekt i konserwator zabytków Kazimierz Kwiatkowski, kierujący pracami konserwatorskimi w Wietnamie w latach 1981 – 1997 z znacznym stopniu przyczynił się do ratowania zabytkowego miasta Hoi An i kompleksu My Son.
Zakwaterowanie w hotelu przy plaży w pobliżu Hoi An. Kolacja. Nocleg.

 

 kuchnia wietnamska

9-12 Dzień  - dzień wolny (B, D)

Plażowanie

Opcjonalnie wycieczka: przejazd do Tra Que Water Wheel i wizyta w lokalnej wiosce farmerskiej. Spotkanie z lokalną ludnością, poznanie ich codziennego życia przez udział w niektórych

08 pax

10 pax + 01

12 pax +01

15 pax +01

57.00

55.00

53.00

51.00 per pax

 

czynnościach na farmie. Relaks w ogrodzie. Następnie nauka robienia papieru ryżowego i zwijania sajgonek. Lekcja gotowania tradycyjnych potraw. Lunch

 

13 Dzień  - Hoi An -  Ha LONG (B,L,D)

Wczesne wykwaterowanie ( śniadanie w formie pakietu) i wyjazd do Danang, transfer na lotnisko oraz przelot do Hanoi 6.10 – 7.30.

Przejazd nad Zatokę Halong, wpisaną na listę UNESCO, słynącą z 1969  wapiennych skał wynurzających się z turkusowych wód zatoki. Zaokrętowanie na tradycyjnej łodzi ‚Calypso Cruiser’ i rozpoczęcie rejsu po zatoce. Poźny lunch w unikalnej scenerii wapiennych wysepek w zatoce Bai Tu Long, oglądanie wapiennych wysepek i grot.

Następnie czas na relaks lub aktywności na wodzie:

1.     Chętni mogą popłynąć bambusowa łodzią do wioski rybackiej Vung Vieng – jednej z największych w Zatoce Halong ( ok. 45 min. wiosłowania ). Wioska znajduje się w lagunie otoczonej górami – doskonałe miejsce do obserwacji życia na wodzie i wspaniałych fotografii.

2.     Transfer na plażę Ban Chan, gdzie można korzystać ze słońca i kąpieli, grać w siatkówkę plażową lub wyruszyć na wyprawę kajakiem wśród skał zatoki.

 

Powrót na łódź, czas na odświeżenie i relaks na pokładzie podczas zachodu słońca ( można skorzystać z happy hour w pokładowym barze). Następnie lekcja gotowania z szefem kuchni Calypso Cruiser. Kolacja.

 

Wieczorem można obserwować lub wziąć udział w połowie ośmiornic. Do 22.00 na pokładzie kwitnie życie towarzyskie – śpiewy, tańce, muzyka. Na nocleg łódź cumuje w zatoce Cong Do.

 
14 Dzień  - Hanoi - Halong Bay (B, L, D)

Dzień zaczynamy od ćwiczeń tai chi na pokładzie. Następnie relaks przy filiżance herbaty i śniadanie. Zwiedzimy grotę Thien Canh Son Cave – jedna z ciekawszych, a przy tym mniej oblegana przez turystów.  Lunch na pokładzie. Powrót do portu, wyokrętowanie i przejazd do Hanoi. Przedstawienie tradycyjnych wodnych kukiełek:  Water Puppet Show. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

15 Dzień -  Hanoi – przelot do Polski (B, L, D)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie stolicy Wietnamu - Hanoi, które jest spokojnym miastem, pełnym zieleni - pięknych jezior i parków. Posiada bogatą historię i kulturę, co odzwierciedlają jego zabytki: Dzielnica Francuska, Mauzoleum Ho Chi Minh’a, Pałac Prezydencki i Ogrody Prezydenckie, Świątynia Literatury, Dom na Palach oraz Świątynia na Jednej Kolumnie. W ciągu dnia skromny lunch w lokalnej restauracji. Przejażdżka rowerami do najstarszej dzielnicy miasta: Old Quarter. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko i przelot do Polski

 

EK 389 11 Luty Hanoi(HAN) 22:45 Dubaj(DXB) 05:45
EK 179 12 Luty Dubaj(DXB) 07:40 Warszawa(WAW) 10:55

 

16 Dzień - powrót

 

Przylot do Polski

 

Cena pakietu USD:

Min 8 os. 2450 USD

Min. 10 os. 2380 USD

Min.12 os. 2340 USD

Min. 15 os. 2270 USD

 

Pakiet obejmuje:

transfery klimatyzowanym autokarem; przeloty lokalne; zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-os.;

wyżywienie zgodnie ze specyfikacją w programie, gdzie B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja; zwiedzanie zgodnie z programem wraz z biletami wstępu; opieka licencjonowanych, lokalnych, anglojęzycznych przewodników; opieka polskiego pilota-przewodnika-tłumacza; dodatkowe atrakcje typu pokazy lokalnych strojów i tańców, etc

 

Dodatkowe koszty:

 

- przelot Warszawa-Bangkok-Siem Reap/ Hanoi – Warszawa + ubezpieczenie

- wizy do Wietnamu i Kambodży

wizę wietnamską można otrzymać na lotnisku ( 45 USD + 20 USD opłaty + 2 zdjęcia )

wizę kambodżańską ( 30 USD + 10 USD opłaty + 1 zdjęcie )

Wiza tajska – obecnie obowiązek wizowy dla obywateli Polski został zniesiony.

 

- obowiązkowe napiwki dla lokalnej obsługi w Wietnamie i Kambodży ok. 50 USD (4 USD / os./ dzień)

- posiłki poza wymienionymi w programie ( 12-25 USD za posiłek od osoby ), napoje do posiłków

- atrakcje fakultatywne: kolacja na statku w Sajgonie – 25 USD; wycieczka fakultatywna w do Tra Que ok. 55 USD.

- ewentualne opłaty za filmowanie i fotografowanie

 

- świadczenia nie wymienione w programie


Powrót