Strona WWW

Oferta

Hiszpania Pólnocna i Portugalia

Hiszpania Północna i Portugalia

 

Madryt –Toledo –Segovia – Burgos – Vitoria – Pampeluna - San Sebastian - Bilbao - Covadonga – Oviedo – Santiago de Compostela – Bom Jesus – Porto – Fatima – Lizbona

 

1 dzień:  Kraków - Madryt

 

Zbiórka uczestników na lotnisku w Balicach o godz. 9.00 Wylot o godz. 11.05. Przylot do madrytu o godz. 14.35. Zwiedzanie Madrytu - przejazd przez Plac Cybeles i główne aleje – Gran Via i Paseo del Prado, czyli zieloną promenadę z muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, m.in. Muzeum Prado i Parkiem Retiro. Następnie Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, ozdobionym postaciami Don Kichota i Sancho Pansy oraz  spacer przez zabytkową część miasta - od Pałacu Królewskiego i katedry Almudena przez Plaza Mayor do Puerta del Sol, gdzie znajduje się hiszpański „kilometr zero”. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

2 dzień: TOLEDO

śniadanie, przyjazd do Toledo – pierwszej stolicy Hiszpanii, wznoszącej się na majestatycznej skale nad Tagiem; zwiedzanie miasta: Alcazar, Archikatedra, dawna synagoga El Transito lub La Blanca, kościół S.Tome ze słynnym obrazem El Greca – „Pogrzeb Hrabiego de Organza”. Punkt widokowy z panoramą miasta. Czas wolny.  Następnie powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

 

3 dzień: Segovia – Burgos - Vitoria

Śniadanie. Przejazd do Segovii, kastylijskiego miasteczka o bardzo ciekawej historii. Kiedyś była tu rzymska kolonia, siedziba dworu królewskiego oraz parlamentu, stąd wiele unikalnych zabytków architektury, m.in.: rzymski akwedukt, średniowieczne kościoły, niezwykle piękny Alkazar. Przejazd przez Kastylię do Burgos z piękną gotycka katedrą, jedną z najwspanialszych w Hiszpanii. Dalszy przejazd do stolicy Kraju Basków – Vitoria. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

4 dzień:  Pampeluna – San Sebastian

Śniadanie. Przejazd do Pampeluny, położonej nad trzema rzekami, stolicy prowincji autonomicznej Nawarra. Pamplona słynie z encierros, czyli gonitw z udziałem byków i ludzi podczas sanfermines, ku czci patrona miasta, św. Fermina. Sanfermines odbywają się co roku w dniach 6-14 lipca. Miasto zachwyca swą starówką z gotycką katedrą z XIV/XV w., w której koronowano królów i zbierały się Kortezy. Spoczywają tutaj Karol III Szlachetny wraz z żoną Eleonorą. Inne zabytki to Palacio del Gobierno de Navara w stylu barokowym, kościół San Saturnino z XIII w., cytadela z XVI w.  Następnie przejazd do San Sebastian -  w języku euskerra nazywane Donostia, to stolica hiszpańskiej prowincji Gipuzkoa, położona w Kraju Basków, nad Zatoką Biskajską, przy granicy z Francją. Jest to bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa usytuowana w pięknej scenerii w zatoce La Concha, między malowniczymi górami. Czas wolny na spacer i wypoczynek nad morzem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


5 dzień: Bilbao - Covadonga -  oviedo

Śniadanie. Przejazd do Bilbao – najważniejszego portu w Kraju Basków. Obecnie turystów przyciąga tu przede wszystkim niezwykłe dzieło architektury współczesnej – Muzeum Guggenheima, autorstwa F. Genhrego. Przejazd do Covadonga, miejsca bitwy, która zadecydowała o losach Rekonkwisty oraz Sanktuarium Matki Bożej „La Santina” - patronki Asturii. Następnie przejazd do Oviedo, stolicy Asturii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 dzień:  Oviedo - Santiago de Compostela

Śniadanie. Spacer po starym mieście w OVIEDO i wejście do katedry, gdzie w skarbcu, od IX wieku przechowywana jest niezwykła relikwia – chusta, w którą osłonięto głowę Jezusa Chrystusa umęczonego na krzyżu tzw. sudarium z Oviedo. Przejazd do Santiago de Compostela w prowincji Galicja, jednego z najstarszych i najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Zwiedzanie katedry Św. Jakuba wzniesionej zgodnie z tradycją nad grobem Apostoła Jakuba Większego. Spacer po zabytkowym miasteczku. Czas wolny w Santiago. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień:  Santiago – Fisterre - Porto

Śniadanie. Przejazd do Fisterre, miejsca uważanego w starożytności za koniec świata. Tu pielgrzymi w średniowieczu przybywali, aby symbolicznie zakończyć pielgrzymkę i zabrać muszlę. Następnie wyjazd w kierunku Portugalii. Przejazd w okolice Bragi do sanktuarium - BOM JESUS DO MONTE. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Święta Droga na szczyt składa się z trzech etapów: Drogi Krzyżowej, Schodów Pięciu Zmysłów i Schodów Trzech Cnót. Całość symbolizuje duchową drogę wierzących do zbawienia. Przejazd do Porto. Zwiedzanie miasta położonego nad rzeką Duero, której brzegi połączone są 6 mostami o ciekawej konstrukcji - zwiedzanie starego centrum i ewentualnie wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, z których słynie Porto. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

8 dzień  AVEIRO – FATIMA

Po śniadaniu przejazd do AVEIRO, nazywanego Wenecją Portugalii. Miasto słynie z malowniczego położenia, niezwykle kolorowej starówki i sieci kanałów. Podczas spaceru po mieście będzie okazja do spróbowania słynnych słodyczy z Aveiro.  Czas wolny na plaży. Przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. Dla chętnych uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła.

 

 

 

9 dzień:  FATIMA – ALJUSTREL – Valinhos – FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S.Łucji oraz nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami w wiosce Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz sierpniowego objawienia Matki Bożej, zwiedzanie wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków. Powrót do Fatimy. Po południu czas wolny w Sanktuarium. Obiadokolacja. Dla chętnych uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

10 dzień  LIZBONA

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii, miasta, położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku; zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama  położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego; Praca do Comercio nad brzegiem Tagu, Baixa - Dolne Miasto z Placem Rossiò, dzielnica Belèm z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz Wieżą Betlejemską. Czas wolny. Obiadokolacja. Transfer na lotnisko w Lizbonie.

W Lizbonie istnieje możliwość uczestniczenia w koncercie tradycyjnego śpiewu fado – ok. 30 euro.

 

11 dzień - LIZBONA – warszawa

Wylot do Polski o godz. 1.15. Przylot do Warszawy o godz. 6.10. Transfer autokarem do Krakowa.

 

Termin:  23.05 – 02.06.2018

 

Cena:

Cena zawiera: przelot liniami Ryanair na trasie Kraków-Madryt i Wizzair Lizbona-Warszawa, opłaty lotniskowe i bagażowe, przejazd klimatyzowanym autokarem w Hiszpanii i Portugalii, 9 noclegów w hotelach 3*, 9 śniadań, 10 obiadokolacji, opieka pilota. Przejazd autokarem z lotniska w Warszawie.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu i usług przewodników lokalnych –  ok. 90 euro, napojów do obiadokolacji.

 

UWAGA

Dla Ryanair - bagaż rejestrowany ( główny) - 15 kg i 10 kg bagaż podręczny ( 55x40x20 cm).

Dla Wizzair - bagaż rejestrowany ( główny) 20 kg i 10 kg bagaż podręczny ( 42x32x20 cm).

 

 

 

 

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i w muzeach.

 


Powrót