Strona WWW

Oferta

Magiczne Zakaukazie Gruzja

 

Magiczne Zakaukazie

GruzjA

 

TBILISI MCCHETA BODBESIGNAGI GORI – USPILISCICHE - KUTAISI ZUGDIDIMESTIAUSHGULI BATUMI KutaISI

 

Dzień 1: przelot do Tbilisi

Zbiórka uczestników na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Wylot do Gruzji o godz. 21.35.

 

Dzień 2: Tbilisi Mccheta

 

Przylot do Tbilisi o godz. 14.20. Spotkanie z przedstawicielem kontrahenta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po przelocie. Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy Gruzji - Tbilisi. Panoramiczny przejazd przez centrum wzdłuż Aleji Rustawelego do Placu Wolności. Wizyta w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Tbilisi, czyli w kościele Matki Boskiej Metechskiej, który położony jest na malowniczej skarpie przy rzece Mtkwari. Zwiedzanie Twierdzy Narikala. Spacer po zaułkach Starówki. Zwiedzanie Katedry Sioni i jednocześnie siedziby Katolikosa Eliasza II, który jest zwierzchnikiem autokefalicznego kościoła gruzińskiego. Właśnie w Sioni jest przechowywany krzyż św. Nino, czyli jedna z najcenniejszych dla Gruzinów relikwii. Wyjazd do Mcchety znajdującej się w pobliżu Tbilisi, w starożytności stolicy królestwa kaukaskiej Iberii, kolebki chrześcijaństwa w Gruzji, obecnie – miasta-muzeum, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli, która jest prawdziwą perełką gruzińskiej architektury, wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Według wierzeń Gruzinów przechowywana jest tam relikwia Szaty Chrystusa. Zwiedzanie kościoła Dżwari ( VI w), położonego na wzgórzu, skąd rozciąga się widok na ujście rzeki Aragwi do Mtkwari. Obiadokolacja w lokalnej restauracji i powrót na nocleg. 

 

Dzień 3: Wysoko Kaukaz: Ananuri – Gudauri – Kazbegi – Tbilisi

 

Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w stronę Kazbegi tzw. Drogą Wojenną. Na trasie zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri (XVI w.) nad rzeką Aragwi. Dalej trasa prowadzi przez narciarski kurort Gudauri (2200m.), a nastepnie wzdłuż rzeki Tergi przez przełęcz Krzyżową (2400m) do Kazbegi ( Stepancminda). Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na jedną z najwyższych gór - Kazbek (5047 m), jednym z sześciu 5-tysięczników Kaukazu. Zgodnie z legendą mityczny Prometeusz był przykuty do skał góry Kazbek. Przejazd samochodami terenowymi do cerkwi Św. Trójcy Gergeti, pięknie położonej na wys. 2170 m npm, skąd przy dobrej pogodzie otwiera się wspaniały widok na góry. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. 


Dzień 4: Kachetia: Bodbe — Signagi – Gudauri - Tbilisi

Śniadanie. Wycieczka do regionu słynącego z win – Kachetii. Przejazd do miasta "wiecznej miłości" Signagi. Odwiedziny po drodze wsi Bodbe kompleksu klasztornego św Jerzego i grobem św Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji.

Obiadokolacja w prawdziwej gruzińskiej marani z winem, szaszłykem i chinkali. Powrót do Tbilisi. Nocleg.

 

Dzień 5: Tbilisi Usplisciche - Gori – Kutaisi

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Kutaisi. Po drodze krótkie zwiedzanie Gori – miejsca urodzenia Józefa Stalina. W centrum miasta znajduje się Muzeum Stalina, gdzie można zobaczyć dom - miejsce urodzenia i dzieciństwa Stalina oraz pancerny wagon, którym poruszał się po Europie. Następnie przejazd do jaskiniowego kompleksu Usplisciche, skalnego miasta mającego tysiące lat historii. Odnaleziono tajemne przejścia, pozostałości kanalizacji i systemu nawadniania. Przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie miasta Kutaisi, które było stolicą starożytnej Kolchidy. Zwiedzanie katedry Bagrati. Następnie przejazd do klasztoru i akademii Gelati (XII w), założonych przez wielkiego gruzińskiego króla Dawida IV Budowniczego (na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO ). Zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie. Obiadokolacja i nocleg. 

 

Dzień 6: Kutaisi - Zugdidi – Mestia

Śniadanie. Wycieczka do krasowej jaskini Prometeusza, gdzie według legendy dał on ludziom ogień ewentualnie jaskini Sataplia, gdzie znaleziono ślady dinozaurów ( zależnie od dostępności ).

Przejazd do Zugdidi.  Zwiedzanie wspaniałego neogotyckiego pałacu rodowego książąt Dadiani z pięknym parkiem - dziś muzeum historyczne, w którym znajduje się m.in. maska ​​pośmiertna Napoleona Bonaparte. W cerkwi Wlachernskej przechowywana jedna z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa - szata NMP. Po drodze do stolicy Swanetii - Mestii podziwianie fascynujących widoków – m.in czterech wodopadów i trzech malowniczych iglic Kaukazu - Uszba, Mazera, Szchelda. Zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 7: Uszguli – Mestia

Śniadanie. Zwiedzanie Mestii, miasteczko wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO - muzeum historyczno-etnograficzne, średniowieczna cerkiew św. Jerzego. Przejazd samochodami terenowymi do Uszguli. Zwiedzanie Uszugli - swanecka wieś na wysokości 2200m n.p.m, najwyżej położona miejscowość w Europie, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynąca z kamiennych wież obronnych. Zwiedzanie cerkwi Lamarii (2300 m n.p.m.), baszty królowej Tamar, muzeum etnograficzne Uszguli. Powrót do Mestii. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 8: Batumi

Śniadanie. Przejazd w kierunku Batumi. Postój na krotki odpoczynek nad morzem na czarnych piaskach w Ureki lub zwiedzanie ogrodu botanicznego. Zwiedzanie Batumi: Plac Agronautów z posągiem Medei, spacer po nadmorskiej promenadzie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w Batumi.

 

Dzień 9: wylot do Polski

Śniadanie w formie pakietu. Przejazd do Kutaisi. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy o godz. 14.55. Przylot do Warszawy o godz. 16.25.

 

TERMIN: 10.05 – 18.05.2019

Cena:                                                                                                                                 

Grupa min. 12 os – 1870 zł + 720 USD

 

Cena obejmuje:

przelot liniami LOT do Tbilisi i Wizz Air z Kutaisi wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (bagaż główny -LOT 23 kg, Wizzair – 20 kg oraz bagaż podręczny odpowiednio 8/10 kg); przejazdy autokarem w Gruzji; 8 noclegów w hotelach 3* i pensjonatach (2 noclegi w Mestii - pensjonat), 4 noclegi w Tbilisi, 1 nocleg w Kutaisi, 1 nocleg w Batumi ( standardowe pokoje 2-3 os. z łazienkami ), wyżywienie HB: 8 x śniadania, 7 x obiadokolacje lub obiady ( zgodnie z opisem); opieka pilota i lokalnego przewodnika; degustacja wina w Kachetii, bilety wstępu zgodnie z programem, wyjazd jeepami do Uszugli, wyjazd jeepami do Kazbegi do Kościoła Najświętszej Trójcy Gergeti; ubezpieczenie KL i NNW.


Cena nie obejmuje:

Napiwków w wysokości 20 USD - opłata obowiązkowa

Posiłków podczas przelotu i obiadów podczas wyjazdu ( poza wymienionymi), napojów do obiadokolacji poza wymienionymi w programie.

Usług niewymienionych w programie.

Dopłaty do pokoju 1 osobowego w wysokości 200 USD

Uwagi: program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom zależnie od warunków lokalnych.

Dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport

 

 

 

 

 

Powrót