Strona WWW

Oferta

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 

 

 

1 dzień: Zbiórka ….. Wyjazd na lotnisko Okęcie w Warszawie. Msza Święta w kaplicy na lotnisku. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot z Warszawy do Tel Avivu o godz. 14.55. Przylot do TLV o godz. 19.45. Odprawa paszportowa. Przejazd do hotelu w Betlejem/Jerozolimie. Zakwaterowanie. Nocleg

 

2 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM
Po śniadaniu przejazd do Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grocie Mlecznej. Wizyta na Polu Pasterzy. Msza Święta. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i kościół św. Jana Chrzciciela. Nowa Jerozolima: zwiedzanie Instytutu Yad Vashem – wstrząsającego upamiętnienia Holocaustu z Aleja Sprawiedliwych. Objazd nowej części miasta z panoramą Menory i Knesetu  – współczesny parlament izraelski. Kolacja i nocleg.

3 dzień: CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL -  NAZARET – KANA
Śniadanie. Wyjazd z Jerozolimy do ruin Cezarei – rzymskiej stolicy prowincji Judei w czasach Jezusa – miasto Heroda i  krzyżowców, zwiedzanie: amfiteatr, hipodrom oraz słynny rzymski akwedukt. Następnie przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel w Sanktuarium Stella Maris, by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Maryi Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu – miejsca dzieciństwa Jezusa. Wizyta w Bazylice Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Msza Święta. Przejazd do Kany Galilejskiej
miejsca rozpoczęcia działalności i pierwszego cudu Jezusa - dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Kolacja i nocleg w Galilei.

 

4 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGHA – GÓRA TABOR  – JARDENIT

Dzień rozpocznie się od Mszy św. na Górze Błogosławieństw. Następnie wizyta w Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Następnie zwiedzanie Kafarnaum – ruiny miasta oraz kościół w miejscu domu Św. Piotra. Na zakończenie pobytu nad Jeziorem Galilejskim - rejs łodzią, a następnie możliwość skosztowania miejscowego przysmaku – tzw. ryby św. Piotra ( 15 USD ). Wizyta na Górze Tabor – miejscu Przemienienia Pańskiego ( wjazd busami-taksówkami). Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg.  

5 dzień JEROZOLIMA
Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie – wizyta w Kościele Św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda, więzienie Chrystusa i miejsce biczowania; konwent Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Bożego. Czas wolny - nawiedzenie Golgoty i Grobu Pańskiego. Przejście pod Ścianę Płaczu – najświętsze miejsce judaizmu, gdzie Żydzi opłakują zburzenie świątyni. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

6 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto - zwiedzanie kościoła „Pater Noster”, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym, na którym wznosi się obecnie Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara i meczet Al-Aksa; następnie spacer w dół wzgórza Drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit, Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii (Wszystkich Narodów), symboliczny Grób NMP ( wg tradycji Kościoła Wschodniego). Przejazd na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika. Kościół św. Piotra In Galicantu. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg

 

 

7 dzień: : Masada – MORZE MARTWE - JERYCHO

Po śniadaniu wizyta w Betanii – zwiedzanie kościoła w pobliżu grobu Łazarza. Msza Święta. Przejazd przez Pustynię Judzką do miejsca chrztu nad Jordanem – dla chętnych odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie zwiedzanie Masady - twierdzy zbudowanej przez Heroda i upamiętnionej tragiczną śmiercią Zelotów (wjazd i zjazd kolejką linową). Postój nad Morzem Martwym – leżącym w najgłębszym zakątku Ziemi, ponad 400 m poniżej poziomu morza, dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Czas wolny na kąpiele i relaks. Postój w oazie Jerycho – najstarszym mieście na świecie - mury miasta liczące ponad 8000 lat, drzewo Zacheusza – najstarsze na świecie, Góra Kuszenia. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na kolację i nocleg.

8 dzień: wylot do Polski

Śniadanie. Przejazd  na lotnisko w Tel Avivie. Odlot do Polski o godz. 11.55. Powrót do Warszawy o godz. 14.55. Przejazd autokarem do Zamościa.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE. Godziny lotów mogą ulec zmianie.

 

Termin: 28.01 – 04.02.2018

 

Cena:  1790 zł + 330 USD

 

 

Cena zawiera: transfer na lotnisko w Warszawie, przelot samolotem z Warszawa- Tel Aviv-Warszawa; opłaty lotniskowe; transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem; 7 noclegów w hotelach  3* (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami); 7 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę pilota- przewodnika oraz przewodnika lokalnego; ubezpieczenie: KL i NNW.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu i napiwków – obligatoryjna opłata 90 USD. Napojów do obiadokolacji; dodatkowych ubezpieczeń od: kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych; dopłaty do pokoju jednoosobowego 650 PLN; wydatków osobistych.

Przy zapisie należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie powinien zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich, ale nie jest to warunek konieczny.

 

 

 

 

Powrót