Strona WWW

Oferta

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do ZIEMI

ŚWIĘTEJ


09.02 – 15.02.2019

 

 

 

 

1 dzień: wylot do Tel Avivu - CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL - KANA - NAZARET

Zbiórka o godz. 2.45, przy kościele Sw. Alberta. Wyjazd na lotnisko Lublin-Swidnik o godz. 3.00. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot z do Tel Avivu o godz. 06.10. Przylot do TLV o godz. 10.50. Odprawa paszportowa. Wyjazd z lotniska do ruin Cezarei – rzymskiej stolicy prowincji Judei w czasach Jezusa – postój nad morzem przy starożytnym akwedukcie. Następnie przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel w Sanktuarium Stella Maris, z Kościołem Najświętszej Maryi Pani Karmelu oraz Grotą Eliasza. Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca rozpoczęcia działalności i pierwszego cudu Jezusa - dla małżeństw możliwość  odnowienia przyrzeczeń. Msza Święta. Przejazd do Nazaretu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

 

2 dzień: Galilea: J. Galilejskie – Góra Błogosławieństw - Tabgha – Kafarnaum – Góra Tabor – Nazaret

Sniadanie. Dzień rozpocznie się od Mszy św. na Górze Błogosławieństw. Następnie wizyta w Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Następnie zwiedzanie Kafarnaum – ruiny miasta oraz kościół w miejscu domu Św. Piotra. Na zakończenie pobytu nad Jeziorem Galilejskim - rejs łodzią, a następnie możliwość skosztowania miejscowego przysmaku – tzw. ryby św. Piotra. Wizyta na Górze Tabor – miejscu Przemienienia Pańskiego ( wjazd busami-taksówkami). Powrót do Nazaretu – miejsca dzieciństwa Jezusa. Wizyta w Bazylice Zwiastowania. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg


3 dzień:– JEROZOLIMA

 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu do Jerozolimy. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie – wizyta w Kościele Św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda, więzienie Chrystusa i miejsce biczowania; konwent Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Bożego. Czas wolny - nawiedzenie Golgoty i Grobu Pańskiego. Przejście pod Ścianę Płaczu – najświętsze miejsce judaizmu, gdzie Żydzi opłakują zburzenie świątyni. Przejazd do hotelu w Jerozolimie. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

 

 

4 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM
Po śniadaniu przejazd do Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima. Msza Święta. Wizyta w Grocie Mlecznej i na Polu Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i kościół św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

5 dzień JEROZOLIMA
Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – zwiedzanie Meczetu Wniebowstąpienia, kościoła „Pater Noster”, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym, na którym wznosi się obecnie Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara i meczet Al-Aksa; następnie spacer w dół wzgórza Drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit, Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii (Wszystkich Narodów), Grota Zdrady, Grób NMP ( wg tradycji Kościoła Wschodniego). Przejazd na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika. Kościół św. Piotra In Galicantu. Dzielnica Ormiańska z katedrą Św. Jakuba. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg

 

6 dzień: : Betania – Miejsce chrztu nad Jordanem - Qumran – MORZE MARTWE - JERYCHO

Po śniadaniu wizyta w Betanii – zwiedzanie kościoła w pobliżu grobu Łazarza. Msza Święta. Przejazd przez Pustynię Judzką do miejsca chrztu nad Jordanem – dla chętnych odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie zwiedzanie Qumran – dawnej osady Esseńczyków, gdzie odnaleziono słynne zwoje znad Morza Martwego. Postój nad Morzem Martwym – leżącym w najgłębszym zakątku Ziemi, ponad 400 m poniżej poziomu morza, dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Czas wolny na kąpiele i relaks. Postój w oazie Jerycho – najstarszym mieście na świecie - mury miasta liczące ponad 8000 lat, drzewo Zacheusza – najstarsze na świecie, Góra Kuszenia. Przejazd przez Pustynię Judzką do Jerozolimy na kolację i nocleg.

7 dzień: Jerozolima – Tel Aviv - wylot do Polski

Śniadanie. Wykwaterowanie. Droga Krzyżowa i wizyta w Bazylice Grobu Bożego. Nowa Jerozolima: objazd nowej części miasta z panoramą Menory i Knesetu – parlament izraelski. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odlot do Polski o godz. 20.50. Powrót do Lublina o godz. 23.40. Powrót autokarem do Zamościa.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Godziny lotów mogą ulec zmianie.

 

termin: 09.02 – 15.02.2019

 

Cena: 1690 zł + 500 USD

 

 

Cena zawiera: transfer na lotnisko, przelot samolotem z Lublin- Tel Aviv-Lublin; opłaty lotniskowe; transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem; 6 noclegów w hotelach i domach pielgrzyma (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami); 6 śniadań, 6 obiadokolacji i obiad – ryba Św. Piotra w Galilei; bilety wstępu i napiwki ; opiekę pilota- przewodnika oraz księdza-przewodnika w Ziemi Świętej; ubezpieczenie: KL i NNW.

 

Cena nie zawiera: napojów do obiadokolacji; dodatkowych ubezpieczeń od: kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych; dopłaty do pokoju jednoosobowego 650 PLN; wydatków osobistych.

Przy zapisie należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie powinien zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich, ale nie jest to warunek konieczny.

 

 

 

Powrót