Strona WWW

Oferta

Pielgrzymka do Fatimy

Lizbona - Sintra - Przylądek Roca – Fatima – Tomar - Batalha – Alcobaça – Nazare - Coimbra – Porto – Santiago de Compostella – Bom Jesus – Fatima - Lizbona

 

  

 

PROGRAM IMPREZY:

 

1 dzień  warszawa - LIZBONA

 

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa-Okęcie o godz. 13.00. Wylot o godz. 15.15. Przylot do LIZBONY o godz. 18.30. Transfer do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.


 

2 dzień  Lizbona – Estoril Cabo da Roca – SINTRA

 

Msz Św. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii - miasta, położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku; zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama  położona na wzgórzu u stóp Zamku Św.Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego, następnie Praca do Comercio nad brzegiem Tagu, Dolne Miasto z Placem Rossiò, dzielnica Belèm z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz Wieżą Betlejemską. Przejazd do SINTRY – letniej stolicy władców Portugalii, ze względu na walory przyrodnicze i zabytkowe wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Następnie przejazd na Przylądek Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy; piękna panorama klifowego wybrzeża ( na miejscu istnieje możliwość wykupienia certyfikatu potwierdzającego pobyt). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień  ALJUSTREL – Valinhos – FATIMA

śniadanie. Przejazd do FATIMY.  Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz sierpniowego objawienia Matki Bożej, zwiedzanie wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków. Powrót do Fatimy. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S.Łucji;  nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Msza Sw. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

4 dzień  FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Czas wolny w Sanktuarium. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

5 dzień  FATIMA - BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE - FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich ( światowa lista UNESCO ). Powrót do hotelu, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

6 dzień  FATIMA - COiMBRA – porto - Santiago de Compostela

 

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, zwiedzanie: Uniwersytet ( najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii ), Stara Katedra, Klasztor Św. Klary, gdzie pierwotnie pochowano siostrę Łucję. Wyjazd do Porto. Zwiedzanie Porto – miasta położonego po dwóch stronach rzeki Duero, połączonych mostami o ciekawej konstrukcji - zwiedzanie starego centrum i ewentualnie wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, z których słynie Porto. Przejazd do Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Santiago. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 dzień  Santiago – Bom Jesus -  FATIMA

Śniadanie. Msza Św. Zwiedzanie katedry Św. Jakuba w Santiago de Compostela, które jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Czas wolny w Santiago. Przejazd do Portugali. Wizyta w jednym z najpiękniejszych sanktuariów Portugalii – Bom Jesus do Monte. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

8 dzień  LIZBONA – warszawa

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski o godz. 9.30.  Przylot do Warszawy o godz. 14.25. 
Termin:  20-27.10.2017

 

Cena

Grupa 35 os – cena: 1970 zł + 370 €

Grupa 40 os – cena: 1930 zł + 350 €

Grupa 45 os – cena: 1890 zł + 330 €

 

Cena zawiera: Przejazd autokarem na lotnisko. Przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazd klimatyzowanym autokarem, 7 noclegów w hotelach, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opieka pilota, VAT

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu i usług przewodników lokalnych –  ok.60 euro, napojów do obiadokolacji.

 

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i w muzeach.

 

 

 

Powrót