Strona WWW

Oferta

Pielgrzymka do Fatimy
 Lizbona - Sintra - Przylądek Roca – Fatima – Tomar - Batalha – Alcobaça – Nazare - Coimbra – Porto – Lizbona

 

  

 

PROGRAM IMPREZY:

 

1 dzień:  warszawa - LIZBONA

Zbiórka uczestników i transfer do portu lotniczego Warszawa-Okęcie. Wylot o godz. 17.10. Przylot do LIZBONY o godz. 20.15. Transfer do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

2 dzień  Lizbona – Estoril Cabo da Roca – SINTRAFATIMA

Msza Św. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii - miasta, położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku – spacer po uliczkach zabytkowej średniowiecznej dzielnicy Alfama,  położonej na wzgórzu u stóp Zamku Św.Jerzego, zwiedzanie katedry Se oraz kościoła św. Antoniego, stojącego w miejscu urodzenia Św. Antoniego. Praca do Comercio nad brzegiem Tagu, Dolne Miasto z Placem Rossiò, dzielnica Belèm z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz Wieżą Betlejemską. Przejazd do SINTRY – letniej stolicy władców Portugalii, gdzie od wieków wznosili wypoczynkowe rezydencje, zwiedzanie jednego z pałaców. Następnie przejazd na Przylądek Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy; piękna panorama klifowego wybrzeża ( na miejscu istnieje możliwość wykupienia certyfikatu potwierdzającego pobyt). Przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

3 dzień:  FATIMA

Msza Św. śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S.Łucji, nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Ewentualnie wizyta w Muzeum, gdzie przechowywane są m.in. dary papieży oraz kula, która zraniła św. Jana Pawła II w zamachu na Placu Św. Piotra. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

4 dzień:  FATIMA – ALJUSTREL – Valinhos – FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Matki Bożej w sierpniu 1917 roku i Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Powrót do Fatimy. Po południu czas wolny w Sanktuarium. Istnieje możliwość wizyty w największym centrum handlowym z dewocjonaliami i pamiątkami. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

5 dzień: FATIMA - COiMBRA – porto – FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, zwiedzanie Uniwersytetu ( najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii ), Starej Katedry, Klasztoru Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja i gdzie ją pierwotnie pochowano. Wyjazd do Porto. Zwiedzanie Porto – miasta położonego po dwóch stronach rzeki Duero, połączonych mostami o ciekawej konstrukcji - zwiedzanie starego centrum i ewentualnie wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, z których słynie Porto. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

6 dzień:  FATIMA - BATALHA –NAZARE - ALCOBAçA –LIZBONA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich ( światowa listę UNESCO ). Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, a dzisiaj najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej z Nazare w O Sitio, a następnie czas wolny w dolnej części miasteczka na odpoczynek, kąpiel i degustację ryb i owoców morza z których słynie Nazare. Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i Ines de Castro. Wyjazd do Lizbony, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

W Lizbonie istnieje możliwość uczestniczenia w koncercie tradycyjnego śpiewu fado – z przekąskami i winem – ok. 30 euro. 

 

7 dzień  LIZBONA – warszawa

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski o godz. 11.20. Przylot do Warszawy o godz. 16.15. 

Termin:  09.08 – 15.08.2017


Cena

 

Grupa 30 os – cena: 2160 zł + 350 €


Grupa 35 os – cena: 2090 zł + 330 €
 
Grupa 40 os – cena: 1990 zł + 310 €
 

Cena zawiera: przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa, opłaty lotniskowe i bagażowe, przejazd klimatyzowanym autokarem w Portugalii, 6 noclegów w hotelu 3* w Fatimie oraz w Lizbonie, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, opieka pilota, VAT, transfer na lotnisko Okęcie i powrót.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu i usług przewodników lokalnych – ok.60 euro, napojów do obiadokolacji.

 

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i w muzeach.

 

 

 

Powrót