Strona WWW

Oferta

Pielgrzymka do Meksyku
 
 PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ Z GWADELUPE

 

1 dzień: przelot
Zbiórka i przejazd na lotnisko Okęcie. Wylot do Paryża o godz. 6.40. Przylot o godz. 9.10. Przesiadka i wylot do Meksyku o godz. 11.00. Przylot do miasta Meksyk o godz. 16.15 ( czas lokalny – 7 godz. różnicy w stosunku do czasu polskiego). Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

2 dzień: Guadalupe - Teotihuacan
Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe połączona z Mszą Świętą. Zwiedzanie Sanktuarium, a w nim między innymi: Nowa Bazylika, Bazylika Antyczna, Kaplica Indian, Kaplica na Wzgórzu, Ogrody Guadelupiańskie; czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan. W strefie archeologicznej zwiedzimy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami.  Powrót do Mexico City. Kolacja i nocleg.


3 dzień: Miasto Meksyk
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP – Msza Święta, Pałac Prezydencki, Zocalo, Park Chapultepec, przejażdżka łodziami po azteckich kanałach Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg.

4 dzień: Tula - Queretaro Śniadanie. Po śniadaniu przejedziemy do strefy archeologicznej w Tuli, gdzie mieściło się kiedyś najważniejsze miasto walecznych Tolteków. Wejdziemy na piramidę Gwiazdę Polarną, gdzie znajdują się słynne, prawie pięciometrowe posągi wojowników tolteckich. Wczesnym popołudniem przejedziemy do pięknego, kolonialnego miasta Queretaro. Przespacerujemy się po zabytkowym centrum, które znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO, zobaczymy Akwedukt i Klasztor San Agustin. Obiadokolacja na starówce. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Nocleg.

 

5 dzień: Tenango del Aire – Cholula - Puebla
Śniadanie. Wyjazd z Mexico City do miejscowości Tenango del Aire, gdzie przebywają polscy misjonarze pracujący w Meksyku. Msza Św. Przejazd malowniczą, trasą z widokiem na wulkany Popocatepetl i Ixtaccihuatl do symbolu konkwisty – najwyższej w Meksyku piramidy w Cholula do pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Następnie przejazd do Puebli – zwiedzanie „Miasta Aniołów”: Starówka, kościół Św. Dominika wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowym przepychem pozłacanych tynków, Zocalo, imponująca Katedra. Obiadokolacja i  nocleg w Puebli.

 

6 dzień: Cuernavaca - Taxco

 

Śniadanie. Msz Św. w Puebli. Przejazd do Cuernavaca – krótki spacer po mieście. Wczesnym popołudniem przejazd do Taxco. Zwiedzanie tego słynącego z wyrobów jubilerskich miasta - spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Kolacja i nocleg.

 

 

 

 

7 dzień: Taxco - Acapulco

 

Śniadanie. Msza Święta w Taxco. Przejazd do Acapulco. Nocleg w Acapulco.

 

8-9 dzień: Acapulco

Acapulco. Śniadanie. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja i nocleg.

 

Rejs po Zatoce ACAPULCO – panoramiczny objazd miasta, rejs po zatoce i pokaz skoków z La Quebrada

 

Wczesnym popołudniem przejazd na punkty widokowe - podziwianie wspaniałych widoków na Zatokę Acapulco. Przejazd do starej części Acapulco, gdzie znajduje się port. Rejs statkiem po zatoce połączony z oglądaniem domów słynnych ludzi, którzy mieszkali w Acapulco (podczas rejsu krajowe drinki w cenie). Po powrocie na stały ląd wieczorny pokaz skoków z 40-metrowej skały Quebrada.           

 

Czas trwania: z przejazdem ok.6 godzin

 

Cena: 60 USD  min.10 osób

 

 

 

WYCIECZKA NA LAGUNĘ COYUCA

Po śniadaniu przejazd do malutkiej osady Pia de la Cuesta. Pobyt na dziewiczych plażach: opalanie oraz podziwianie wysokich fal otwartego oceanu. Obiad w restauracji ze świeżej ryby lub krewetek. Po obiedzie

 

pływanie łodzią w tropikalnej scenerii laguny, w której kręcony był film Rambo. Podczas rejsu m.in. przyglądanie się miejscowym rybakom, obserwacja miejscowych ptaków oraz próbowanie mleczka kokosowego.

 

Czas trwania: z przejazdem ok.8 godzin

 

Cena: 60 USD min.10 osób

 


10 dzień: Acapulco – Meksyk - wylot
Śniadanie. Przejazd z Acapulco do Bazyliki Matki Bożej z Guadelupe – Msza
Święta. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju o godz. 20.05.

 

 

 11 dzień:

Przylot do Paryża o godz. 13.30 (dnia następnego). Przesiadka i wylot do Warszawy o godz. 16.00. Przylot do Warszawy o godz. 18.10. Powrót do Zamościa.

  

Termin: 28.01 –07.02.2018

 

Cena:


20 os           4860 zł + 1350 USD

 

25 os           4640 zł + 1060 USD

 

30 os           4470 zł + 990 USD

 

35 os           4360 zł + 930 USD

 
 

 

 

 

 
   
 

             ŚWIADCZENIA:

Przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Meksyku ( z przesiadką w Paryżu );  
transfery klimatyzowanym autokarem w Meksyku;  
hotele 3/4/5* (standard meksykański) - pokoje dwuosobowe z łazienkami, w Acapulco hotel położony bezpośrednio przy plaży;
wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w Acapulco All Incl.;  
opieka pilota na całej trasie oraz przewodnika lokalnego w Meksyku;  
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;  
rezerwacje miejsc w kościołach lub hotelach dla potrzeb codziennej  Mszy Świętej. 
Transport autokarem na lotnisko w Warszawie.CENA NIE ZAWIERA

napiwków dla kierowcy i przewodnika (25 USD)

napojów do kolacji

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: 320 USD 

Powrót