Strona WWW

Szczególnie polecamy

25.03.2019

Pielgrzymka do Fatimy

Pielgrzymka do Fatimy

Fatima – Aljustrel - Valinhos - Coimbra – Porto – Batalha – Alcobaça – Nazare

 

Termin: 03 – 08.09.2019

 

PROGRAM PIELGRZYMKI:

 

1 dzień: warszawa - LIZBONA

Zbiórka uczestników i transfer do portu lotniczego Warszawa-Okęcie. Wylot o godz. 14.55. Przylot do LIZBONY o godz. 18.10. Transfer do hotelu Fatimie, zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg.

 

 

2 dzień: FATIMA

Msza Św. śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S. Łucji, nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Ewentualnie ( w miarę dostępności ) wizyta w Muzeum, gdzie przechowywane są m.in. dary papieży oraz kula, która zraniła św. Jana Pawła II w zamachu na Placu Św. Piotra. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

3 dzień: FATIMA – ALJUSTREL – Valinhos – FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Matki Bożej w sierpniu 1917 roku i Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Powrót do Fatimy. Po południu czas wolny w Sanktuarium. Istnieje możliwość wizyty w największym centrum handlowym z dewocjonaliami i pamiątkami. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

 

4 dzień: FATIMA - COiMBRA – porto – FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, zwiedzanie Uniwersytetu ( najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii ), Starej Katedry, kościoła Klasztoru Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja i gdzie ją pierwotnie pochowano. Wyjazd do Porto. Zwiedzanie Porto – miasta położonego u ujścia rzeki Duero, zwiedzanie starego centrum i ewentualnie wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, z których słynie Porto. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

5 dzień: FATIMA - BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE - Fatima

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich (światowa lista UNESCO). Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, a dzisiaj najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej z Nazare w O Sitio, a następnie czas wolny w dolnej części miasteczka na odpoczynek, kąpiel oraz degustację ryb i owoców morza, z których słynie Nazare. Powrót do hotelu w Fatimie, obiadokolacja. Nocleg. 

 

6 dzień LIZBONA – warszawa

Śniadanie w formie pakietów. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski o godz. 9.30.  Przylot do Warszawy o godz. 14.25. 

 

Grupa 30 os – cena: 1850 zł + 260 €

Grupa 35 os – cena: 1790 zł + 350 €

Grupa 40 os – cena: 1750 zł + 240 €

 

Cena zawiera: Przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa, opłaty lotniskowe i bagażowe, transport klimatyzowanym autokarem w Portugali, 5 noclegów w hotelu 3*, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, woda i wino do obiadokolacji, opieka pilota, VAT

 

Cena nie zawiera: Przejazdu autokarem na lotnisko, biletów wstępu i usług przewodników lokalnych – ok. 40 euro.

 

 

 


Aktualności

Najbliższe wyjazdy:


Pielgrzymka: Lourdes - Saragossa- Montserrat - Barcelona - Walencja - Kordoba - Sewilla - Granada - Malaga


Wycieczka do Gruzji: 10-18.05.2019

Swanetia - Batumi - Kutaisi - Gori - Kazbegi - Mccheta - Tbilisi - Kachetia

 

ARCHIWUM:


VII Targi Turystyki Religijnej IWRT Fatima

W marcu odbyła się VII edycja targów turystycznych IWRT. Miejscem spotkania przedstawicieli sektora turystyki religijnej z całego świata była, piękna o każdej porze roku, Fatima. Po raz kolejny nasze biuro zostało zaproszone na te prestiżową imprezę.

 

Skisafari Włochy:

Alta Pusteria - Kronplatz - Val di Sole

24.02 - 03.03.2019

 

Targi IBTM Barcelona

W dniach 27.11-29.11.2018 odbędzie się kolejna edycja targów turystycznych IBTM w Barcelonie. To ważne miejsce spotkań partnerów branży MICE & Incentives. Po raz kolejny nasze biuro zostało zaproszone na te prestiżową imprezę.