Strona WWW

Oferta

Portugalia piękna i nieznana
 Porto – Santiago de Compostela – Aveiro – Coimbra - Fatima – Tomar – Batalha – Alcobaça – Nazare – Przylądek Roca - Sintra - Lizbona

 

 

PROGRAM

1 dzień: Warszawa – Porto
Zbiórka na lotnisku w Warszawie (Okęcie lub Modlin) na 2 godz. przed wylotem. Przelot do Porto. Transfer z lotniska do hotelu w Porto. Nocleg ( bez obiadokolacji ).

 

2 dzień: Porto – dolina rzeki Douro

Śniadanie. Wyprawa do Doliny Douro – regionu apelacyjnego wina porto, którego krajobraz został wpisany na listę UNESCO. Rejs statkiem z Regua do Pinhao. Wizyta w jednej z quint produkujących doskonałe wina. Degustacja. Powrót do Porto. Po południu zwiedzanie miasta Porto położonego nad rzeką Duero, której brzegi połączone są 6 mostami o ciekawej konstrukcji - zwiedzanie starego centrum z Katedrą, dworzec São Bento, dzielnica portowa Ribeira. Miasto słynie z produkcji mocnego i aromatycznego wina porto. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina, degustacja słynnego trunku. Obiadokolacja i nocleg.


 

3 dzień: Santiago de Compostela

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela w prowincji Galicja, jednego z najstarszych i najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Zwiedzanie katedry Św. Jakuba wzniesionej zgodnie z tradycją nad grobem Apostoła Jakuba Większego. Spacer po zabytkowej części miasta. Czas wolny w Santiago. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


4 dzień: Santiago – Fisterre - Porto

Śniadanie. Piesze przejście ostatniego odcinka Camino de Santiago z Monte do Gozo do katedry w Santiago (lub przejazd do Fisterre, miejsca uważanego w starożytności za koniec świata ). Tu pielgrzymi w średniowieczu przybywali, aby symbolicznie zakończyć pielgrzymkę i zabrać muszlę. Następnie wyjazd w kierunku Portugalii. Przejazd do Porto. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

5 dzień: Porto - AVEIRO –  Coimbra - FATIMA

Po śniadaniu przejazd do AVEIRO, nazywanego Wenecją Portugalii. Miasto słynie z niezwykle kolorowej starówki z siecią kanałów i słodyczy z masy jajecznej. Podczas spaceru po mieście będzie okazja do spróbowania słynnych mole de ovos. Rejs kolorowymi łódkami po kanałach Aveiro lub czas wolny na plaży w Costa Nova. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, najstarszego centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką; Stara Katedra - jedna z najstarszych romańskich budowli w Portugalii; kościół św. Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. Dla chętnych uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła.

 

6 dzień: BATALHA - ALCOBAçA - NAZARE

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S.Łucji oraz nowoczesna bazylika Św. Trójcy.

Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Zwiedzanie dzielnicy O Sitio, położonej na imponującym klifie, a następnie czas wolny na pięknej złocistej plaży. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich ( światowa lista UNESCO ). Powrót do hotelu, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

7 dzień: Cabo da Roca – SINTRA - Lizbona

Śniadanie. Przejazd na Przylądek Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy; piękna panorama klifowego wybrzeża ( na miejscu istnieje możliwość wykupienia certyfikatu potwierdzającego pobyt). Następnie przejazd do SINTRY – letniej stolicy władców Portugalii, ze względu na walory przyrodnicze i zabytkowe wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Zwiedzanie unikalnego kompleksu pałacowego Pena, położonego na zboczach Cruz Alta, najwyższego szczytu Serra de Sintra. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

8 - 9 dzień: odpoczynek 

 Wypoczynek nad morzem na Costa de Lisboa lub Costa Arrabida

 

10 dzień LIZBONA

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii, miasta,  położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku; zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama   położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi  uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego; Praca do Comercio nad brzegiem Tagu,  Baixa - Dolne Miasto z Placem Rossiò, dzielnica Belèm z pięknym klasztorem Hieronimitów,  Wieżą Betlejemską i Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego  Świata. Czas wolny. Obiadokolacja z koncertem tradycyjnego śpiewu fado. Transfer na  lotnisko w Lizbonie.

 

11 dzień: 

wylot do Polski o godz. 1.15, przylot do Warszawy 6.20.

 

Termin: 14.09 – 24.09.2019

 

Cena:

Grupa min 20 os - 1790 zł + 650 €

 

Cena zawiera: przelot samolotem, opłaty lotniskowe i bagażowe, przejazd klimatyzowanym autokarem, 9 noclegów w hotelach 3*, 9 śniadań, 9 obiadokolacji ( w tym jedna z koncertem fado), opieka pilota, ubezpieczenie ( KL 10.000 €, NNW 10.000 zł), VAT

Cena nie zawiera: napojów do obiadokolacji, biletów wstępu i usług przewodników lokalnych – ok. 100 €/ 110 €

 

Powrót