Strona WWW

Lodowiec Molltaler

inauguracja SEZONU NARCIARSKIEGO 
Pierwszy śnieg !!!

Austria 

lodowiec MÖLLTAL


 lodowiec Mölltaler to jedyny w swoim rodzaju ośrodek narciarski na lodowcu w Karyntii -został wyróżniony znakiem jakości tras Karyntii.
Dzięki warstwie naturalnego śniegu o grubości do 450 cm w środku zimy i zwartemu podłożu ze sztucznego śniegu (ze względu na nowe urządzenia naśnieżające) narciarze i snowboardziści mogą oddawać się uciechom białych sportów na trasach od dolnego odcinka przy wyciągu Schwarzkopflift do Schareck - na wysokościach między 2 100 a 3 122 m n.p.m.
Lodowiec Mölltaler przyciąga stokami o długości 53 km, 16-kilometrową trasą zjazdową off piste oraz 9 wyciągami.
Wjazd do regionu narciarskiego odbywa się od dolnej stacji na wysokości 1 200 m n.p.m. kolejką Gletscher Express (podziemna kolejka szynowo- linowa), skąd w ciągu tylko 8 minut narciarze dostają się do stacji pośredniej na wysokości 2 200 m. Dalej kolejka Eisseebahn (6-osobowa kolejka gondolowa) wiedzie bezpośrednio do górnej stacji na wysokości 2 800 m n.p.m. - do „szklanego pałacu”, czyli restauracji widokowej Eissee, w której fasadzie odbija się górski krajobraz. Najwyżej położone kolejki to Gletscher Jet (6-osobowa kolejka krzesełkowa z osłoną) i wyciąg z podwójnymi krzesełkami Doppelsessellift 3000, które łączą stoki narciarskie na zboczu Schareck. Ofertę zimową dla profesjonalistów i amatorów uzupełnia trasa biegowa o długości 2,5 km, zapewniająca doskonałe warunki dla obozów treningowych biegów narciarskich i biatlonu. A przed zjazdem do dolnej stacji kolejką Gletscher Express jest jeszcze czas na Après-ski przy gorącej muzyce i orzeźwiających napojach w „Europabar”.

 

Program:

Wyjazd z Polski

Wyjazd z Krakowa ( Parking pod stadionem Wisły, ul Reymonta ) – godz. 18.00, wyjazd z Zabrza o godz. 20.00; przekroczenie granicy w Cieszynie, przejazd przez Czechy.

 

przyjazd do Obervellach

Przejazd przez Austrię. Przyjazd do HOTELU PACHER w OBERVELLACH ok. godz.10.00, zakwaterowanie, czas wolny na regenerację. Dla chętnych od godz. 12.00 jazda na nartach. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg

 

MÖLLTAL

Śniadanie. Przejazd do stacji narciarskiej Molltaler Gletcher. Jazda na nartach. Kolacja. Nocleg.

wyjazd do Polski

Śniadanie. Wykwaterowanie. Jazda na nartach do godz. 16.00. Powrót do hotelu, czas wolny na przebranie. Obiadokolacja w hotelu ( płatne indywidualnie ok. 12 euro ). Wyjazd w drogę powrotną do Polski ok. godz. 18.30.

 

Powrót do Zabrza we wczesnych godzinach rannych.

 

 

Hotel PACHER***

 

Położenie: w miejscowości Obervellach, 14 km od lodowca Moelltal, przystanek skibusa 100m od hotelu.

Serwis: restauracja, sauna, łaźnia parowa, winda, narciarnia.

Pokoje: z pełnym węzłem sanitarnym, Sat-Tv, radio, telefon.

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu, obiadokolacje z 3 dań do wyboru, bufet sałatkowy.

 


W cenie:

  transport komfortowym autokarem 3 noclegi w pokojach 2- osobowych wyżywienie: 3 x śniadania (bufet ) i obiadokolacje opieka pilota i przedstawicieli biura ubezpieczenie KL i NNW, bagaż

UWAGA ! cena nie obejmuje zalecanego ubezpieczenia OC-SKI ( 11 € )

 

Cena nie obejmuje: karnetu narciarskiego dla osoby dorosłej: 2 dni -80 €, 3 dni- 119 €, 3 ½  dnia – 139 €;

 

Cena:  800 zł + 60 €

 

Zniżka dla dziecka w wieku do 5,99 lat – minus 580 zł

Znizka dla dziecka w wieku 6- 11,99 lat – minus 100 zł


Powrót