Strona WWW

Ukraina: Krym

Poczajów – Odessa – Krym - Kamieniec Podolski

 

PROGRAM IMPREZY (12 dni)

1 dzień
Wyjazd w godzinach wieczornych(godzina do ustalenia) przejazd do granicy polsko-ukraińskiej.

 

2 dzień
rano przyjazd do Poczajowa – zwiedzanie Ławry Poczajowskiej – miejsca objawienia Matki Boskiej w słupie ognia. Poczajów to cel pielgrzymek wiernych prawosławnych i grekokatolików. Następnie po zwiedzaniu wyjazd w kierunku miejscowości Chmielnickij na nocleg tranzytowy. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Odessy. Przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorne zwiedzanie pięknie oświetlonej Odessy – miasta portowego o pięknej secesyjnej architekturze i prawdziwie kosmopolitycznej atmosferze - port, przejazd panoramiczny, a następnie spacer przez centrum miasta – m.in. słynnymi schodami Potiomkinowskimi, Deribasowska – główna ulica handlowa miasta. Nocleg.

 

4 dzień

Śniadanie. Wyjazd na Krym. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień
Po śniadaniu wyjazd do stolicy Riwiery Carów – Jałty - zwiedzanie letniej rezydencji carów rosyjskich – Pałacu Liwadyjskiego, który zyskał światową sławę dzięki Konferencji Jałtańskiej. Przejazd do Massandry która słynie z win i najlepszych winiarni na Krymie - w jednej z nich dokonamy degustacji krymskiego wina. Następnie przejazd do centrum Jałty, spacer po promenadzie słynnego kurortu. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

 

6 dzień
Śniadanie. Wyjazd do osady Bałakława, położonej kilka kilometrów od Sewastopola, która do 1996 strzegła tajemnic wojskowych ZSRR - mieściła bazę remontową okrętów podwodnych i fabrykę torped. Panorama z punktu widokowego przy genueńskiej twierdzy Czembało, o której pisał Adam Mickiewicz w Sonetach Krymskich. Rejs stateczkiem do przylądka Aj-ja (rezerwatu przyrody) - czas wolny ( możliwość zjedzenia obiadu w restauracji rybnej ). Następnie zwiedzanie Muzeum Floty Czarnomorskiej. Przejazd do Sewastopola, portu słynnej Floty Czarnomorskiej, malowniczo położonego na wzgórzach nad dwoma zatokami - spacer po centrum miasta Następnie przejazd do pobliskiego Chersonezu, starożytnej kolonii greckiej z V w. p.n.e., później miejsca przyjęcia chrztu przez księcia kijowskiego Włodzimierza - zwiedzanie ruin greckiego miasta oraz odbudowaną cerkiew św. Włodzimierza ( pod patronatem UNESCO ). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Ałupki - jednego z bardziej urokliwych miejsc na Krymie, co docenił hrabia Woroncow, budujac tu w XIX wieku swoją letnią rezydencję w stylu mauretańskim. Zwiedzanie Pałacu Woroncowa, a następnie wjazd kolejką na szczyt Aj-Pietri (1234 m n.p.m.). (uwaga:w maju-czerwcu-wrzesniu wjazd i powrót wagonikiem,lipiec-sierpnien wjazd i powrot busami ze wzgledu na tłok i kolejki po 4-5 godzin) Krótki wypoczynek, z możliwością zjedzenia obiadu w restauracji tatarskiej (dania kuchni narodowej). Po południu przejazd do Jaskółczego Gniazda - symbolu Krymu - neogotyckiego zameczku na skalistym cyplu Aj-Todor, który powstał na początku XX w. na zamówienie niemieckiego barona Steingela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

8 dzień
Śniadanie, dzień wolny lub wyjazd na wycieczkę fakultatywną do Sudaku, zwiedzanie twierdzy Genueńczyków, spacer po promenadzie, powrót do hotelu, obiadokolacja nocleg.

 

9 dzień

Śniadanie. Wycieczka do Bakczysaraju - dawnej stolicy Chanatu Krymskiego, zwanej „Pałacem w ogrodzie”. Zwiedzanie najcenniejszego zabytku miasta: Pałacu Chanów – tzw. Chansaraj: pałac z fontanną łez, ogrody, meczet, cmentarz i mauzoleum chanów. Następnie zwiedzanie jednego z najstarszych na Krymie klasztorów - Uspieńskiego Monastyru - założonego w IX wieku przez greckich uchodźców z Bizancjum. Następnie przejazd do Czufut Kale - skalnego miasta położonego na płaskowyżu, niezwykle uformowanym przez przyrodę, z licznymi naturalnymi grotami i jaskiniami. Skalne miasto, z którego zachowały się mury obronne, wieże i bramy, zamieszkane było przez Greków, a następnie Karaimów. Zwiedzanie Mauzoleum Dżanyke Chanym - córki Tochtamysz-Chana potomka samego Czyngis - Chana. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

10 dzień
O godzinie 3.00 wyjazd w kierunku Lwowa, późnym wieczorem przyjazd na nocleg tranzytowy do Chmielnickiego. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

 

11 dzień
Śniadanie, przejazd przez Zachodnią Ukrainę. Po drodze zwiedzanie Kamieńca Podolskiego – Zamku znanego z III cz.Trylogii Henryka Sienkiewicza, w którym wg powieści, bronił się przed oblężeniem tureckim i w którym poległ Pułk. Michał Wołodyjowski. W godzinach wieczornych przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej.

 


12 dzień

Zakończenie imprezy w Polsce.

 

Cena:

 

Cena zawiera: zakwaterowanie w pokojach 2 osobowch z łazienkami ( 2 noclegi w Chmielnickim 3*, 1 nocleg w Odessie 2* , 6 noclegów na Krymie w miejscowości Aluszta 2*); wyżywienie: HB ( śniadania, obiadokolacje ), opłatę klimatyczną, przewodnika w Odessie, przewodnika polskojęzycznego po Krymie.

 

Cena nie zawiera: napojów do obiadokolacji, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, parkingów, opłat i podatków miejscowych – 120 USD od osoby

 

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC DROBNYM ZMIANOM, JEDNAK WSZYSTKIE MIEJSCA I OBIEKTY PRZEWIDZIANE DO ZWIEDZANIA ZOSTANĄ ZACHOWANE, CHOĆ W INNEJ KOLEJNOŚCI.

 

 

Hotel „Aluszta” Ałuszta.

 

Hotel znajduje się w samym centrum miasta Aluszta. Hotel w 2004 roku został całkowicie zrekonstruowany i wyremontowany. W okolicach hotelu znajduje się mnóstwo sklepików, targ miejski, dworzec autobusowy.

W samej Aluszcie znajdziemy: Aquapark, sklepy, bary, restauracje, promenada.

 

Infrastruktura hotelu: Bilard, sauna, siłownia, sala konferencyjna, bar, kantor, restauracja, fryzjer, parking.

 

Pokoje: 2 osobowe z możliwością 1 dostawki dla dziecka do lat 12. W każdym pokoju łazienka, telewizor, klimatyzacja, lodówka, balkon.

 

Wyżywienie: Śniadanie-szwedzki stół (przy dużej ilości gości hotelowych) i obiadokolacja-posiłki serwowane.

 

Plaża: żwirowa miejska 800m od hotelu, dojazd do plaży minibusem za symboliczna opłatę, lub na piechotę 10minut.

 

Powrót