Strona WWW

Bawaria – Zamki Ludwika Bawarskiego

PROGRAM:

1 dzień:
wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Polskę, Czechy i Niemcy. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Monachium, nocleg 

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ZAMKU NYMPHENBURG - spacer po ogrodach oraz zwiedzanie wnętrz. Przejazd do stolicy Bawarii - MONACHIUM. Zwiedzanie Starego Miasta z Marienplatz – głównym placem, stanowiącym serce starego miasta, ratusz, katedra p.w. NMP, Mennica, Alter Hof – dawny pałac Wittelsbachów, Rezydencja – manierystyczny pałac, kolejna siedziba rodu - czas wolny. Zwiedzanie MIASTECZKA OLIMPIJSKIEGO oraz wyjazd na WIEŻĘ OLIMPIJSKĄ - czas wolny. Przejazd do pensjonatu w okolicy Fussen, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wyjazd do ZAMKU HOHENSCHWANGAU – dawna średniowieczna rezydencja królewska, odbudowana przez Ludwiga I, który gościł tu kompozytora Ryszarda Wagnera zwiedzanie, następnie  "bajkowego" ZAMKU NEUSCHWANSTEIN - największy i najpiękniejszy z zamków Ludwika II Bawarskiego, zbudowany według projektów twórców scenografii do oper Wagnera - zwiedzanie wnętrz; przejazd malowniczą trasą alpejską do znanego sanktuarium bawarskiego WIESKIRCHE - zwiedzanie rokokowego kościoła. Wizyta w benedyktyńskim kościele w ETTAL, wzorowanym na Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie, połączona z degustacją likierów w przyklasztornej destylarni. Przejazd do miejscowości LINDERHOF -  zwiedzanie wnętrz jednego z pałaców Ludwika II i spacer po ogrodach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.   

4 dzień
Śniadanie,  wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd do PRIEN, rejs promem po Jeziorze Chiemsee na Wyspę Herreninsel, spacer do ZAMKU HERRENCHIEMSEE - „Bawarskiego Wersalu” - zwiedzanie wnętrz i ogrodów.  Powrót do kraju przez Austrię i Czechy.

5 dzień
Przyjazd do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i w muzeach.

ŚWIADCZENIA:
- przejazd autokarem (toaleta, barek, video, klimatyzacja)
- 1 nocleg ze śniadaniem (pokoje 2,3 os. z łazienkami)
- 3 noclegi – 1 w hotelu w okolicy Monachium, 2 w pensjonacie w okolicy Fussen (pok. 2,3 os. z łazienkami),

- 2 śniadania i 2 obiadokolacje
- opieka pilota,
- ubezpieczenie KL + NNW + bagaż  

Cena nie obejmuje:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 70 euro

napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie

Dopłaty:

pokój 1-osobowy – 300 zł

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób


Powrót