Camino droga francuska
Europa,  OFERTY SAMOLOTOWE

CAMINO DE SANTIAGO droga francuska

Pieszo szlakiem św. Jakuba z Sarria do Santiago de Compostela

Camino Frances – Francuska Droga świętego Jakuba jest zdecydowanie najpopularniejszym szlakiem spośród szlaków jakubowych w Hiszpanii. W rezultacie mówiąc o Camino de Santiago wielu ma na myśli właśnie szlak francuski. Nie jest on, ani najstarszym, ani jedynym. Bywa także natomiast zamiennie nazywany Ruta Interior, szlakiem głównym bądź po hiszpańsku Camino de Santiago Francés.

Pierwszy i najstarszy przewodnik (V księga Liber Calixtinus) po Drodze świętego Jakuba opisuje trasę pokrywającą się mniej lub więcej z przebiegiem dzisiejszego szlaku francuskiego. Szlak francuski jest najbardziej obleganym z pątniczych dróg w Hiszpanii. Stąd m.in. ma najlepiej rozwiniętą logistykę w postaci schronisk i usług około pielgrzymkowych, czyli np. firm podwożących bagaż i pielgrzymów.

Równocześnie to właśnie na szlaku francuskim spotkamy w rezultacie najwięcej atrakcji historycznych i turystycznych. Piękne mosty z czasów rzymskich, wczesnośredniowieczne kolegiaty, a także imponujące katedry w Burgos lub Leon, stare opactwa oraz lokalne tradycje typu San Fermin w Pamplonie.

.

.

Camino droga francuska-trasa
Etapy:
  1. Sarria – Portomarín – 22,4 km
  2. Portomarín – Palas de Rei – 25 km
  3. Palas de Rei – Arzúa – 28,8 km
  4. Arzúa – Pedrouzo – 19,1 km
  5. Pedrouzo – Santiago de Compostela – 20 km

Razem: 115 km

.

PROGRAM PRZYKŁADOWY
1 dzień: Kraków – Lourdes

Zbiórka i przejazd na lotnisko na lotnisku Balice o godz. 15.30. Wylot o godz. 17.20. Przylot do Lourdes o godz. 20.05. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: Lourdes

Śniadanie, Msza Św. i zwiedzanie Sanktuarium, które powstało wokół Groty Massabielle – miejsca objawień Matki Bożej Bernadecie Soubirou. To dzisiaj także Bazyliki Górna i Różańcowa, Krypta;, podziemna bazylika Piusa X. To także nowoczesny kościół Św. Berdadetty po drugiej stronie Gavy. Pielgrzymi mogą do woli korzystać z wody ze źródełka w Grocie, ponieważ została ona doprowadzona do licznych kranów. Piękna droga krzyżowa wije się na zboczu wzgórza sąsiadującego z Bazyliką Górną, aby powrócic do Sanktuarium. Po południu zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty, czyli młyna Boly, gdzie sie urodziła. Cachot, czyli dawny areszt miejski, gdzie jej rodzina mieszkała w czasie objawień. Oratorium. Czas wolny, aby chętni mieli możliwość kąpieli w basenach z wodą ze źródełka, które wytrysnęło podczas jednego z objawień i uczestniczenia w Procesji Eucharystycznej z błogosławieństwem chorych; obiadokolacja, wieczorna procesja ze świecami, nocleg.

.


3 dzień: Bilbao – Lugo

Msza Święta. Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd z Lourdes. Trasa prowadzi wzdłuż Pirenejów, aby przekroczyć granicę hiszpańską w Kraju Basków. Dalsza trasa wiedzie wzdłuż wybrzeża Zatoki Biskajskiej, aż do Bilbao, czyli stolicy prowincji Bizkaia i największego miasta Kraju Basków.. Tam czeka nas spacer po nadbrzeżnej promenadzie, aby zobaczyć niezwykłe Muzeum Guggenheima. Jest to jeden z najbardziej emblematycznych przykładów architektury XX wieku, które przyciąga niezwykła architekturą a także zbiorami sztuki współczesnej . 

.

Dalszy przejazd do hotelu w ok. Lugo. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: Sarria – Portomartin

Msza św., śniadanie. Przejazd do Lugo, gdzie w katedrze Mszą św. rozpoczniemy naszą pieszą pielgrzymkę do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Po mszy przejazd do miejscowości Sarria, która jest najpopularniejszym miejscem, w którym pielgrzymi szlaków jakubowych w Hiszpanii rozpoczynają swoją wędrówkę. W ostatnich latach co 4 pielgrzym zaczynał swoje Camino właśnie tutaj. Przejście trasy 1 dnia pieszej pielgrzymki – ok 21 km do Portomarin. Po południu zbiórka w Portomartin i powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Camino droga francuska-słupek-100
100 km do Santiago de Compostela

.

5 dzień: Portomartin – Palas De Rei

Śniadanie. Wyjazd na szlak. Zaczynamy dokładnie w miejscu, gdzie skończyliśmy dnia poprzedniego, czyli w Portomarin. Etap prowadzący do Palas de Rei ma ok 24 km. Trasa jest bardzo urozmaicona, średnio trudna, ale dostarczająca pięknych widoków. Po południu zbiórka w Palas de Rei i powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Camino droga francuska

.

6 dzień: Palas De Rei – Arzua

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na szlak. Etap Palas de Rei – Arzua ma ok 28 km i w związku z tym jest najdłuższy na naszej trasie. Pomimo długiego dystansu etap nie jest trudny. Jego dodatkowym atutem jest także możliwość skosztowania lokalnego przysmaku – ośmiornicy na sposó galicyjski. Po południu zbiórka w Arzua aby powrócić do hotelu w ok. Santiago de Compostela na obiadokolację i nocleg.

Camino droga francuska-spichlerzyk

.

7 dzień:Arzua – O Pedrouzo

Śniadanie. Wyjazd na szlak. Dzisiejszy etap Arzua – O Pedrouzo ma 21km. Zbiórka w O Pedrouzo i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Camino droga francuska-mostek

.

8 dzień:O Pedrouzo – Santiago De Compostela

Po śniadanie i przejazd do O Pedrouzo, aby stamtąd przejść ostatni etap do Santiago de Compostela [ 20 km]. Nawiedzenie Katedry z grobem św. Jakuba Apostoła. Msza św. w Sanktuarium, czyli symboliczne zakończenie pieszej pielgrzymki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Msza dla pielgrzymów w katedrze w Santiago de Compostela i słynne botafumeiro

 
9 dzień: Santiago de Compostela

Śniadanie. Przed południem czas wolny, aby udać się do biura pielgrzyma po compostellę. O godz. 12:00 w katedrze msza dla pielgrzymów. Po mszy czas wolny. Możliwość wyjazdu do Finisterra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Camino-paszport-pielgrzyma
Credencial – paszport pielgrzyma

.

10 dzień: Porto – Warszawa

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Portugalii, do miasta Porto. Przejazd na lotnisko w Porto i wylot do Polski o godz. 15.20. Przylot na lotnisko w Modlinie o godz. 19.55.

.
TERMIN:
.
Cena:

Cena zawiera:

przelot samolotem z / do Krakowa, opłaty lotniskowe i bagażowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem w Hiszpanii i Portugalii, noclegi w hotelach 3* i domach pielgrzyma, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, VAT, paszport pielgrzyma.

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu i usług przewodników lokalnych – 50 euro ( płatne u pilota na miejscu ), napojów do obiadokolacji.

Dopłaty do pokoju 1-osobowego -150 euro

Ewentualnych kosztów zmiany imienia i nazwiska na bilecie lotniczym ( bilety zostaną wykupione zgodnie z listą uczestników podaną przez zleceniodawcę w ciągu 14 dni od podpisania umowy) – koszty zgodnie z taryfą przewoźnika.

Program jest ramowy i w związku z tym kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana także z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i w muzeach.

Więcej ofert na stronie biura: https://www.sopol-lublin.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.