Fatima
Europa,  OFERTY SAMOLOTOWE

FATIMA 7 dni

Fatima to jedno z najchętniej odwiedzanych sanktuariów maryjnych w Europie. Matka Boża objawiła się trójce miejscowych pastuszków sześć razy – od maja do października 1917 roku.

Trasa pielgrzymki prowadzi przez stolicę Portugalii – Lizbonę, piękną Sintrę i przylądek Roca, który jest najdalej na zachód wysuniętym punktem Europy. Podczas pobytu w sanktuarium będzie także czas aby odwiedzic klasztory w Alcobaca i w Batalha – wpisane na listę UNESCO. Następnie przez uniwersytecką Coimbrę udamy się na północ – do Porto i do grobu Św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela w hiszpańskiej Galicji.

Lizbona – Sintra – Przylądek Roca – Fatima – Batalha – Alcobaça – Nazare – Coimbra – Porto – Santiago de Compostella – Bom Jesu – Fatima – Lizbona

.

Termin: 27.06 – 03.07.2021

.

Program:
1 dzień: Warszawa – Lizbona

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godz. przed wylotem. Wylot do Lizbony o godz. … . Po przylocie do Lizbony transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: Lizbona – Estoril – Cabo Da Roca – Sintra – Fatima

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii – miasta, położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku. Rozpoczniemy od zabytkowej średniowiecznej dzielnicy Alfama, położonej na wzgórzu u stóp Zamku Św.Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół Św. Antoniego. Następnie zejdziemy na Praca do Comercio nad brzegiem Tagu, Dolne Miasto z Placem Rossiò, dzielnica Belèm z pięknym klasztorem Hieronimitów, Wieżą Betlejemską oraz Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata.

Następnie przejazd do SINTRY, letniej stolicy władców Portugalii, gdzie od wieków wznosili wypoczynkowe rezydencje. Spacer po centrum, aby odkryć urok tego niezwykłego zakątka.

Portugalia-sintra
Palacio National w Sintrze

Przejazd na Przylądek Roca, aby stanąć na najdalej na zachód wysuniętym punkt Europy, skąd roztacza się piękna panorama klifowego wybrzeża. { na miejscu istnieje możliwość wykupienia certyfikatu potwierdzającego pobyt}. Następnie przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych spacer do Sanktuarium, aby uczestniczyć w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

3 dzień: Fatima – Aljustrel – Valinhos

Msza Sw. a następnie powrót do hotelu na śniadanie. Udamy się szlakiem drogi krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos, aby zobaczyć miejsca objawień Anioła Portugalii oraz sierpniowego objawienia Matki Bożej. zwiedzanie wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków.

Powrót do Fatimy, aby zwiedzić Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; następnie Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S.Łucji; a także nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Czas wolny. Obiadokolacja. Następnie dla chętnych, uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

4 dzień: Fatima – Batalha – Alcobaça – Nazare – Fatima

Msza Św. Śniadanie. Następnie przejazd do miejscowości Batalha i zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej, będącej zachwycającym przykładem późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskiej dynastii Avis ( światowa listę UNESCO ).

Następnym punktem programu będzie Alcobaça, gdzie zatrzymamy się, aby zwiedzić gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i Ines de Castro.

Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, a dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Będzie to okazja do zwiedzania, wypoczynku, a także degustacji świeżych ryb lub owoców morza.

Powrót do hotelu, obiadokolacja. Następnie, dla chętnych, uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

5 dzień: Fatima – Coimbra – Porto – Santiago De Compostela

Msza Św. Śniadanie. Wykwaterowanie, a następnie przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Zobaczymy: Uniwersytet ( najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii ), Stara Katedra, ( ewentualnie, w miarę dostępności, wizyta w Klasztorze Św. Teresy, aby zobaczyć miejsce, gdzie przebywała i pierwotnie została pochowana siostra Łucja). Wyjazd do Porto i zwiedzanie miasta położonego u ujścia rzeki Duero.Zobaczymy stare centrum i ewentualnie wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, aby zdegustować wino, z którego słynie Porto. Przejazd do Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Santiago. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: Santiago – Bom Jesus – Fatima

Śniadanie. Msza Św. a następnie zwiedzanie katedry Św. Jakuba w Santiago De Compostela, które jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Czas wolny. Następnie przejazd do Portugalii, do Sanktuarium Bom Jesus do Monte, wspaniale położonego na wzgórzu nad Bragą. Jego charakterystyczną ozdobą są fantazyjne schody 3 Cnót i 5 Zmysłów. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Wieczorem nabożeństwo różańcowe z procesją światła. Nocleg.

7 dzień: Lizbona – Warszawa

Śniadanie w formie pakietu. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Warszawy o godz. ……

.

Termin: 27.06 – 03.07.2021

.

Cena:

Grupa 40 os – cena: 1980 zł + 300 €

od 35 os – cena: 2050 zł + 315 €

powyżej 30 os – cena: 2150 zł + 330 €

Cena zawiera:

* przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa (bezpośredni lub z przesiadką ) * opłaty lotniskowe i bagażowe ( bagaż główny i podręczny ) * przejazd klimatyzowanym autokarem w Portugali i Hiszpanii * 6 noclegów w hotelach / pensjonatach * 6 śniadań, 6 obiadokolacji * opieka pilota * VAT * opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

* biletów wstępu i usług przewodników lokalnych – ok.60 euro * napojów do obiadokolacji * dopłaty do pokoju 1-osobowego

Program jest ramowy, więc kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów a także w muzeach.

Zobacz nasze inne oferty na stronie biura www.sopol-lublin.pl