Francja-Lourdes
Europa,  OFERTY AUTOKAROWE

FRANCJA i Sanktuaria Europy autokarem

Francja i Sanktuaria Europy autokarem to program, który pozwala dotrzeć do zarówno do najbardziej popularnych, jak i mniej znanych sanktuariów Europy a przede wszystkim Francji. To także bogaty program turystyczny, który prezentuje piękno Francji.

Einsiedeln–Genewa – Ars – La Salette – Lourdes – Lisieux – Rouen Paryż – Altotting
Program
1 dzień – wyjazd z Polski – Innsbruck

Zbiórka o godz. ….., a nastepnie wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy i Austrię, nocleg k/ Kufstein.

2 dzień: Einsiedeln – Genewa

Śniadanie a następnie wykwaterowanie i przejazd przez północno-wschodnie kantony Szwajcarii do Eisiedeln – wizyta w najważniejszym Sanktuarium Maryjnym Szwajcarii – zwiedzanie monumentalnej, wspaniale zdobionej barokowej bazyliki;{ Msza Św}. Przejazd przez Szwajcarię wzdłuż Jeziora Genewskiego, a następnie w miarę możliwości czasowych panoramiczne zwiedzanie Genewy: Jet d’Eau – fontanna na brzegu Jeziora Lemańskiego, zegar kwiatowy, ujście Rodanu. Obiadokolacja, nocleg k/ Genewy.

3 dzień: Genewa – Ars – La Salette

Śniadanie a następnie wykwaterowanie i przejazd do Ars – kościół i dom św. Jana Vianney, patrona proboszczów. Następnie przejazd stromą i malowniczą drogą do La Salette, pobyt w Sanktuarium – zwiedzanie, projekcja video na temat objawień; {Msza Święta}, obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami. Nocleg.

4 dzień: La Salette – Camargue – Beziers

śniadanie, {Msza Święta}. Czas na modlitwę i pamiątki a następnie wykwaterowanie i przejazd przez Alpy Francuskie i Prowansję, w kierunku Delty Rodanu. Tu przejazd na wybrzeże, aby odpocząć na plaży nad Morzem Śródziemnym. Obiadokolacja i nocleg k/ Beziers;

5 dzień: Carcassonne – Lourdes

Śniadanie a następnie wykwaterowanie i przejazd przez Langwedocję i wzdłuż Pirenejów z postojem przy panoramie średniowiecznej twierdzy Carcassonne. Przyjazd do Lourdes, czyli najbardziej znanego i najczęściej odwiedzanego sanktuarium maryjnego na świecie. Zwiedzanie Sanktuarium:  Grota Massabielle – miejsce objawień, Bazyliki Górna i Różańcowa, Krypta a następnie zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty: młyn Boly, Cachot, Oratorium; {Msza Św.} Obiadokolacja. Wieczorem procesja Różańcowa ze świecami. Nocleg.

6 dzień: Lourdes

śniadanie, pobyt w Sanktuarium – Msza Św. a następnie czas wolny – możliwość kąpieli w basenach z wodą ze źródełka, które wytrysnęło podczas jednego z objawień i uczestniczenia w Procesji Eucharystycznej z błogosławieństwem chorych. Powrót do hotelu na obiadokolację, a następnie dla chętnych wieczorna procesja ze świecami. Nocleg.

7 dzień: Lourdes – Tours

Śniadanie, {Msza Św}.a następnie wykwaterowanie i wyjazd z Lourdes. Trasa w kierunku Doliny Loary prowadzi przez malownicze tereny Masywu Centralnego. Przejazd do hotelu w okolicach Tours a następnie obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień: Tours – Lisieux – Rouen – Paryż

Śniadanie Śniadanie a następnie wykwaterowanie i wyjazd do Lisieux – rodzinnej miejscowości św. Teresy od Dzieciątka Jezus, aby zobaczyć bazylikę, Karmel i dom św. Teresy. Następnie przejazd do Rouen – zwiedzanie katedry i spacer do placu Vieux-Marche, czyli miejsca śmierci Św.Joanny D’Arc. Przejazd na nocleg w ok. Paryża. Kolacja. Nocleg.

9 dzień: Paryż

Śniadanie a następnie przejazd do centrum Paryża i zwiedzanie stolicy Francji: Kaplica NMP od Cudownego Medalika – miejsce objawień Katarzynie Laboure w 1830 r., Dzielnica Łacińska z Sorboną i Pantheonem, wyspa La Cité – kolebka Paryża z katedrą Notre-Dame, kaplicą Sainte-Chapelle, Pałacem Sprawiedliwości i Conciergerie. Kolacja. Powrót do hotelu. Nocleg

10 dzień: Paryż

Śniadanie Śniadanie a następnie przejazd do centrum i dalsze zwiedzanie Paryża: wieża Eiffla ( wjazd na II poziom widokowy). Rejs statkiem po Sekwanie. Następnie dzielnica Montmartre z bazyliką Sacre Coeur. Czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg

11 dzień: Monachium

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Niemiec. Obiadokolacja i nocleg w hotelu k / Monachium.

12 dzień: Altottingpowrót do Polski

śniadanie, wizyta w najważniejszym sanktuarium Bawarii w Altötting. przejazd do Polski. Powrót do …..w późnych godzinach wieczornych.

.

Termin:

.

Cena:
Cena obejmuje:

♦ Transport komfortowym autokarem ( barek, WC, video, klimatyzacja ) ♦ 11 noclegów w hotelach **/***– pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami ♦ Wyżywienie: 11 śniadań i 11 obiadokolacji ♦ Opieka pilota-przewodnika ♦ Ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera:

Obowiązkowe koszty programowe: bilety wstępu, przewodnicy lokalni – 70 euro

dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji.

UWAGA!!! Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i w muzeach.

Program może być realizowany jako wycieczka lub pielgrzymka ( w tym wypadku codziennie w sanktuariach na trasie odbywa się Msza Św.).

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

Więcej ofert na stronie biura: https://www.sopol-lublin.pl/