Francja samolotem
Europa,  OFERTY SAMOLOTOWE

FRANCJA Sanktuaria Francuskie samolotem

Francja Sanktuaria francuskie samolotem to program, który w przekrojowy i komfortowy sposób pozwala dotrzeć do zarówno do najbardziej popularnych, jak i mniej znanych sanktuariów. To także bogaty program turystyczny, który przedstawia piękno Francji.

Paryż – Chartres – Zamki nad Loarą – Tours – Nevers – Paray Le Monial – Ars – Lyon – La Salette – Avignon – Lourdes
PROGRAM
1 dzień: Warszawa – Paryż

Zbiórka na lotnisku Okęcie 2 godz. przed wylotem. Wylot z Warszawy o godz. … Przylot do Paryża o godz. … Następnie transfer z lotniska i panoramiczne zwiedzanie Paryża: Montmartre z bazyliką Sacre Coeur, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, plac Concorde. Wizyta na wieży Eiffla, rejs statkiem po Sekwanie. Kolacja. Nocleg.

2 dzień: Paryż

Śniadanie a następnie dalsze zwiedzanie stolicy Francji: Kaplica NMP od Cudownego Medalika – miejsce objawień Katarzynie Laboure w 1830 r., Pałac Inwalidów z grobem Napoleona, Luwr, wyspa La Cité z katedrą Notre-Dame, kaplicą Sainte-Chapelle, Pałacem Sprawiedliwości i Conciergerie, Dzielnica Łacińska z kościołem St Severin i Pantheonem. Kolacja. Powrót do hotelu. Nocleg

3 dzień: Wersal – Chartres – Paryż

Śniadanie. Przejazd do Chartres, aby zobaczyć jedną z najpiękniejszych gotyckich katedr we Francji słynącą z pięknych witraży. Następnie powrót do Paryża i zwiedzanie pałacu „Króla Słońce” w Wersalu. Kolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień: Zamki nad Loarą – Tours

Śniadanie a następnie wykwaterowanie i przejazd w Dolinę Loary. Tam zwiedzanie zamków – Amboise i Chambord, który jest największym z królewskich zamków w Dolinie Loary. Następnie przejazd do Tours – miasta św. Marcina. Zwiedzanie katedry. Kolacja i nocleg w ok/Tours.

5 dzień: Nevers – Paray Le Monial – Ars – Lyon

Śniadanie a następnie wykwaterowanie i przejazd do Nevers, gdzie odwiedzimy grób św. Bernadetty Soubirous. Następnie wizyta w Paray-Le-Monial – Bazylika Serca Jezusowego i Kaplica Objawień Marii Małgorzacie Alacoque. Następnie przejazd do Ars – kościół i dom św. Jana Vianney, patrona proboszczów. Kolacja i nocleg w ok/ Lyonu.

6 dzień: La Salette

Śniadanie, a następnie przejazd do Lyonu i krótkie zwiedzanie dzielnicy św. Jana i Bazyliki Matki Bożej z Fourviere. Następnie przejazd przez Alpy Francuskie i wjazd stromą, malowniczą drogą do La Salette, pobyt w Sanktuarium – bazylika, miejsce objawień, źródełko {Msza Święta}, czas wolny. Przejazd do Prowansji. Obiadokolacja i nocleg w ok. Aix-en-Provence.

7 dzień: Avignon – Camargue

Śniadanie, a następnie przejazd do Awinionu i zwiedzanie miasta zwanego „drugim Rzymem” (XIV/XV w. siedziba papieży) – pałac z zewnątrz, ogrody i kaplica metropolitarna oraz mury średniowiecznego miasta i słynny most St-Benezet. Następnie przejazd do Delty Rodanu i odpoczynek nad morzem na plażach Camargue. Przejazd do hotelu w ok. Narbonne, obiadokolacja nocleg.

8 dzień: Carcassonne – Lourdes

Śniadanie, a następnie wykwaterowanie i przejazd przez Langwedocję i wzdłuż Pirenejów z postojem w średniowiecznej twierdzy Carcassonne. Zwiedzanie zabytkowego miasteczka otoczonego średniowiecznymi murami, które jest najbardziej znanym zabytkiem z czasów katarów, czyli albigensów. Następnie przejazd do Lourdes – najbardziej znanego i najchętniej odwiedzanego sanktuarium maryjnego na świecie. Zwiedzanie Sanktuarium, czyli Grota Massabielle – miejsce objawień, Bazyliki Górna i Różańcowa, Krypta, droga krzyżowa a następnie zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty: młyn Boly, Cachot, Oratorium. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami. Nocleg.

9 dzień: Lourdes

Śniadanie, pobyt w Sanktuarium – Msza Św. a następnie czas wolny – możliwość kąpieli w basenach z wodą ze źródełka, które wytrysnęło podczas jednego z objawień i uczestniczenia w Procesji Eucharystycznej z błogosławieństwem chorych. Obiadokolacja w hotelu. Dla chętnych wieczorna procesja ze świecami. Nocleg.

10 dzień: wylot do Warszawy


Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Krakowa.

.

TERMIN:

.

CENA:

Grupa min. 20 os 3.160 zł + 420 €

Grupa min. 25 os 2.750 zł + 410 €

Grupa min. 30 os 2.590 zł + 400 €

Grupa min. 35 os 2.390 zł + 390 €

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób
Cena zawiera:


♦ przelot samolotem Warszawa – Paryż i Lourdes-Kraków ♦ przejazdy klimatyzowanym autokarem we Francji ♦ 9 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami; ♦ wyżywienie (2 posiłki dziennie – śniadania i obiadokolacje ) ♦ opiekę pilota- przewodnika ♦ ubezpieczenie (NW, KL, bagaż)

Cena nie obejmuje:

obligatoryjnej opłaty za usługi przewodników lokalnych i bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów – ok.100 €

Napojów do obiadokolacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych i rezygnacji z imprezy, napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Program jest ramowy, więc kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, również cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów a także w muzeach.

Zobacz nasze inne oferty na stronie biura www.sopol-lublin.pl