Grecja-delfy-świątynia-apollina
Europa,  OFERTY SAMOLOTOWE

GRECJA

.

Grecja – ta wycieczka pozwala poznać zabytki i historię Grecji od starożytności po współczesność. To także okazja do spróbowania smaków greckiej kuchni oraz wypoczynku.

Saloniki – Meteory – Delfy – Patras – Korynt – Mykeny – Epidauros – Ateny

.

Termin:  

.

PROGRAM

1 dzień: przelot do Salonik

Przejazd autokarem na lotnisko Warszawa-Modlin. Wylot z Warszawy o godz. 9.30. Przylot do Salonik o godz. 12.45. Objazd panoramiczny miasta oraz zwiedzanie Salonik – drugiego co do wielkości miasta Grecji. m.in.: bizantyjska świątynia Agia Sophia, bazylika św. Demetriusza, Łuk Galeriusza, Rotunda. Zatrzymamy się także przy Białej Wieży – symbolu Salonik, gdzie obecnie znajduje się muzeum bizantyjskie. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

2 dzień: Wycieczka statkiem wzdłuż Pólwyspu Athos

Śniadanie a następnie przejazd do Ouranopouli – greckiego miasteczka położonego na Przylądku Athos, tuż przy granicy z Autonomiczną Republiką Mnichów. Odpoczynek na plaży lub rejs stateczkiem wzdłuż Przylądka Athos.

Rejs statkiem opływający Górę Atos – ok. 20€/os. Atrakcyjna wycieczka morska, dająca możliwość podziwiania pięknych krajobrazów półwyspu Chalkidiki oraz wejrzenia w sekretne życie Republiki Mnichów na Górze Athos.

Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

3 dzień: Meteory – Delfy

Po śniadaniu wyjazd do położonej w Tesalii Kalambaki i zwiedzanie kompleksu bizantyjskich klasztorów ( z X-XIV w)  „zawieszonych w niebie”, czyli zlokalizowanych na malowniczych skałach Meteora. Są one uznane za jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Grecji a także jako pomnik przyrodniczo-historyczny zostały wpisane na listę UNESCO. Wstęp do jednego z klasztorów. Następnie przejazd do Delf, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

4 dzień: Delfy – Patra – Tolo

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie pozostałości słynnej wyroczni w Delfach, czyli Święty Okrąg ze świątynią Apollina, stadionem, teatrem i skarbcami, Marmaria, źródło kastalskie. Następnie przejazd na Peloponez przez wiszący most Rion-Antirion do Patras – zwiedzanie cerkwi św. Andrzeja, największej świątyni współczesnej Grecji, zbudowanej w miejscu domniemanej śmierci apostoła. Następnie przejazd do miejscowości wypoczynkowej Tolo, zakwaterowanie w hotelu.  Kolacja, nocleg.

5 dzień: Korynt – Epidavros – Nafplion – Mykeny

Po śniadaniu całodzienna wycieczka po Argolidzie: KORYNT – EPIDAVROS – NAFPLION – Mykeny: najpierw zwiedzimy ruiny starożytnego Koryntu – z doryckią świątynią Apollina a także pozostałości miasta z epoki rzymskiej, z forum oraz mównicą, z której kazania głosił św. Paweł. Następnie zwiedzimy ruiny w Mykenach – muzeum, Brama Lwic, cytadela oraz Skarbiec Atreusa, zwany Grobowcem Agamemnona. Następnie przejazd do pierwszej stolicy niepodległej Grecji – Nafplionu i spacer umożliwiający poznanie głównych atrakcji miasta: port, historyczne stare miasto oraz twierdza Palamidis. W drodze powrotnej do Tolo, zatrzymamy się w Epidavros, gdzie zobaczymy najlepiej zachowany i funkcjonujący do dziś teatr antyczny ( słynny z niezwykłej akustyki ) a także  Sanktuarium Asklepiosa – boga sztuki lekarskiej. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

6 -7  dzień:  odpoczynek na plaży

Wycieczka fakultatywna nr 1: rejs po zatoce Sarońskiej Morza Egejskiego – Hydra- Spetses – ok.30€/os.

Wyspa Hydra – ma unikalny charakter, bowiem zakazany jest na niej ruch samochodów, motocykli, a nawet rowerów, jedynymi środkami komunikacji są osiołki i muły. W latach 60-ych minionego stulecia była mekką dla artystów. Słynie ze swojej architektury willowej. Spacerując po mieście wśród okazałych domów, kościołów których na wyspie jest 365 podziwiamy ich architekturę na tle błękitnego morza. Możemy także wspiąć się na wzgórze ponad miasteczkiem, skąd widok zapiera dech w piersi każdego odwiedzającego. Na wyspie będziemy około 2 godzin.  

Wyspa Spetses wzięła swą nazwę od zapachów wydzielanych przez piękne, bujne kwiaty i zioła. Nadal zdobią one miasteczko Spetses. Podczas pobytu na wyspie można udać się na spacer urokliwymi uliczkami miasteczka, plażować, a także skosztować świeżych owoców morza w jednej z licznych tawern lub po prostu usiąść w kafejonie przy zimnym frappe i obserwować senny ruch w porcie.

Wycieczka fakultatywna nr 2: rejs po Kanale Korynckim – ok. 25 euro

Przejazd do portu Kenchry, gdzie oczekuje na nas stateczek. Rejs po Kanale Korynckim daje niezwykłą perspektywę do podziwiania tego dzieła inżynierii, które było marzeniem od czasów starożytnych, bowiem podróż wśród wąskich i wysokich ścian kanału do portu Isthmus pozostawia niezapomiane wrażenia.

8 dzień: Ateny

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd do Aten. Po drodze postój nad Kanałem Korynckim, łączącym Morze Egejskie z Jońskim. Następnie całodzienne zwiedzanie stolicy Grecji – Aten – objazd miasta z przewodnikiem: Pl. Omonia, Muzeum Archeologiczne, Stadion Olimpijski, Plac Sintagma z Parlamentem i Grobem Nieznanego Żołnierza, a także Akropol – zwiedzanie najważniejszego zabytku Grecji: Akropol z Partenonem, Erechtejonem, Propylejami, Odeonem, Teatrem Dionizosa. Na pobliskim Areopagu Św. Paweł przemawiał do zgromadzenia Ateńczyków. Następnie zejście do Agory, Forum i na Plakę – najstarszą dzielnicę Aten. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w Atenach. Kolacja. Nocleg.

Opcjonalnie: wieczór grecki w tawernie z muzyką i folklorem greckimok.35 euro

9 dzień: wylot do Polski

śniadanie, wykwaterowanie. Czas wolny do godz. 11.00, a następnie transfer na lotnisko. wylot do Polski o godz. 14.10. Przylot do Warszawy o godz: 15.50, a następnie powrót autokarem do miejsca wyjazdu.

.

Termin:  

.

Cena

Cena obejmuje:

Przejazd autokarem na lotnisko Warszawa-Modlin i z powrotem , przelot Warszawa-Saloniki-Ateny-Warszawa liniami Ryanair, opłaty lotniskowe i bagażowe ( 1 bagaż podręczny + torebka a także 1 bagaż rejestrowany ); transport komfortowym autokarem w Grecji; 8 noclegów w hotelach 3* – pokoje 2-, 3- osobowe z łazienkami; wyżywienie: 8 x śniadania i 8 x obiadokolacje; ubezpieczenie: NW, KL i bagaż; opieka pilota–przewodnika, podatek VAT, a także opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

Koszty biletów wstępu i przewodników lokalnych: ok. 120 € ( Mykeny, Korynt, Epidauros, Delfy – wykopaliska i muzeum, klasztor Wielki Meteoron, Ateny – Akropol).

Napojów do obiadokolacji.

Dopłata do pokoju 1 osob. – 120 EUR

Wycieczek fakultatywnych.

Ewentualnych kosztów zmiany imienia i nazwiska na bilecie lotniczym ( bilety zostaną wykupione zgodnie z listą uczestników podaną przez zleceniodawcę w ciągu 14 dni od podpisania umowy) – koszty zgodnie z taryfą przewoźnika ( Ryanair ).

UWAGA ! Pilot nie oprowadza grupy wewnątrz zwiedzanych obiektów (muzea, teren wykopalisk).

Godziny wylotów mogą ulec zmianie, pierwszy i ostatni dzień wycieczki przeznaczone są na podróż.

Więcej ofert na stronie biura: https://www.sopol-lublin.pl/