Hiszpania-segovia-alkazar
Europa,  OFERTY SAMOLOTOWE

Hiszpania Północna i Portugalia

Hiszpania Północna i Portugalia to wycieczka według autorskiego programu, która pozwala poznać zupełnie inną Hiszpanię, niż tylko standardowy obraz, jaki znamy z wypoczynku na plażach Costa Brava.

.

Madryt – Eskurial – Toledo –Segovia – Burgos – Vitoria – Pampeluna – San Sebastian – Bilbao – Covadonga – Oviedo – Santiago de Compostela – Bom Jesus – Porto – Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare – Lizbona

.

Termin: 

.

PROGRAM
1 dzień:  Warszawa – Madryt

Zbiórka uczestników wyjazdu Hiszpania Pólnocna i przejazd na lotnisko Okecie lub Modlin. Wylot o godz. …. Przylot do Madrytu o godz. … Przejazd do El Escorial i zwiedzanie imponującego kompleksu klasztorno-pałacowego króla Filipa II – Eskurial. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: Toledo

śniadanie, przyjazd do Toledo – pierwszej stolicy Hiszpanii, wznoszącej się na majestatycznej skale nad Tagiem. Punkt widokowy z panoramą miasta. Zwiedzanie miasta: synagoga El Transito lub La Blanca, kościół S.Tome ze słynnym obrazem El Greca – „Pogrzeb Hrabiego de Organza, Archikatedra. Czas wolny.  Następnie powrót do Madrytu  i zwiedzanie przejazd przez Plac Cybeles i główne aleje – Gran Via i Paseo del Prado, czyli zieloną promenadę z muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, m.in. Muzeum Prado i Parkiem Retiro. Następnie Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, ozdobionym postaciami Don Kichota i Sancho Pansy oraz spacer przez zabytkową część miasta – od Pałacu Królewskiego i katedry Almudena przez Plaza Mayor do Puerta del Sol, gdzie znajduje się hiszpański „kilometr zero”. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

3 dzień: Segovia – Burgos – Vitoria

Śniadanie. Przejazd do Segovii, kastylijskiego miasteczka o bardzo ciekawej historii. To dawne rzymskie municipium, siedziba dworu królewskiego oraz parlamentu, stąd wiele unikalnych zabytków architektury, m.in.: rzymski akwedukt, średniowieczne kościoły, niezwykle piękny Alkazar. Przejazd przez Kastylię do Burgos z piękną gotycką katedrą, jedną z najwspanialszych w Hiszpanii. Dalszy przejazd do stolicy Kraju Basków – Vitoria. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień:  Pampeluna – San Sebastian

Śniadanie. Przejazd do Pampeluny, położonej nad trzema rzekami, stolicy prowincji autonomicznej Nawarra. Pamplona słynie z encierros, czyli gonitw z udziałem byków i ludzi podczas sanfermines, ku czci patrona miasta, św. Fermina. Sanfermines odbywają się co roku w dniach 6-14 lipca. Miasto zachwyca swą starówką z gotycką katedrą z XIV/XV w., w której koronowano królów Nawarry i zbierały się Kortezy. Spoczywają tutaj Karol III Szlachetny wraz z żoną Eleonorą. Następnie przejazd do San Sebastian –  w języku euskerra nazywane Donostia, to stolica hiszpańskiej prowincji Gipuzkoa, położona w Kraju Basków, nad Zatoką Biskajską, przy granicy z Francją. Jest to bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa, usytuowana malowniczo w pięknej scenerii zatoki La Concha, między górami. Czas wolny na spacer i wypoczynek nad morzem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: Bilbao – Covadonga –  Oviedo

Śniadanie. Przejazd do Bilbao – najważniejszego portu w Kraju Basków. Obecnie turystów przyciąga tu przede wszystkim niezwykłe dzieło architektury współczesnej – Muzeum Guggenheima, autorstwa F. Genhrego. Przejazd do Covadonga, miejsca bitwy, która zadecydowała o losach Rekonkwisty oraz Sanktuarium Matki Bożej „La Santina” – patronki Asturii. Następnie przejazd do Oviedo, stolicy Asturii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień:  Oviedo – Santiago de Compostela

Śniadanie, a następnie spacer po starym mieście w Oviedo i wejście do katedry, gdzie w skarbcu, od IX wieku przechowywana jest niezwykła relikwia – chusta, w którą osłonięto głowę Jezusa Chrystusa umęczonego na krzyżu, czyli sudarium z Oviedo. Następnie przejazd do Santiago de Compostela w prowincji Galicja, jednego z najstarszych i najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Zwiedzanie katedry Św. Jakuba wzniesionej zgodnie z tradycją nad grobem Apostoła Jakuba Większego. Spacer po zabytkowej części miasta a także czas wolny w Santiago. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień:  Santiago – O Grove – Porto

Śniadanie, a następnie wyjazd z Santiago. Możliwość podziwiania krajobrazów wybrzeża galicyjskiego, czyli rias altas. Przejazd w okolice Pontevedry, do O Grove, skąd wypłyniemy w godzinny rejs po Rio Arousa do hodowli małży i ostryg. Degustacja świeżych małży i galicyjskiego wina na pokładzie statku (płatne dodatkowo 15 euro ). Następnie wyjazd w kierunku Portugalii. Przejazd w okolice Bragi do sanktuarium – Bom Jesus do Monte. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody, czyli Święta Droga na szczyt, która składa się z trzech etapów: Drogi Krzyżowej, Schodów Pięciu Zmysłów i Schodów Trzech Cnót. Całość symbolizuje duchową drogę wierzących do zbawienia. Następnie przejazd do Porto i zwiedzanie miasta położonego u ujścia rzeki Duero, której brzegi połączone są 6 mostami – zwiedzanie starego centrum i wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, z których słynie Porto. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień  Aveiro – Fatima

Po śniadaniu przejazd do Aveiro, nazywanego Wenecją Portugalii. Miasto słynie z niezwykle kolorowej starówki z siecią kanałów a także słodyczy z masy jajecznej. Podczas spaceru po mieście będzie okazja do podziwiania niezwykłego kolorytu miasteczka a także spróbowania słynnych słodyczy z Aveiro. Czas wolny na plaży. Następnie przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. Dla chętnych uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła.

9 dzień:  Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare

Śniadanie, a następnie zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S.Łucji oraz nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Następnie przejazd do miejscowości Batalha i zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej, będącej zachwycającym przykładem późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich dynastii Avis ( światowa listę UNESCO ). Następnym punktem programu będzie Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i Ines de Castro. Następnie wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

10 dzień:  Obidos – Cabo da Roca – Lizbona

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do Lizbony. Przejazd do malowniczego średniowiecznego miasteczka Obidos. Spacer wąskimi uliczkami u stóp średniowiecznego zamku, aby podziwiać urokliwe miasteczko. Następnie przejazd na Przylądek Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Roztacza się stamtąd piękna panorama klifowego wybrzeża ( na miejscu istnieje możliwość wykupienia certyfikatu potwierdzającego pobyt). Następnie przejazd do Sintry – letniej stolicy władców Portugalii, ze względu na walory przyrodnicze i zabytkowe wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Czas wolny na spacer po miasteczku a także na degustację lokalnych specjalności.  Przyjazd do Lizbony i zwiedzanie dzielnicy Belèm z pięknym klasztorem Hieronimitów, Wieżą Betlejemską a także Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata. Przejazd do hotelu w okolicach Lizbony, zakwaterowanie. Obiadokolacja w restauracji z koncertem tradycyjnego śpiewu fado. Powrót do hotelu.

11 dzień – Lizbona – Warszawa

Śniadanie. Wykwaterowanie, a następnie zwiedzanie stolicy Portugalii, miasta, położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku. Spacer rozpoczniemy od zabytkowej średniowiecznej dzielnica Alfama,  położonej na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, aby zobaczyć katedrę Se i kościół Św. Antoniego. Następnie zejdziemy na Praca do Comercio nad brzegiem Tagu, Baixa – Dolne Miasto z Placem Rossiò. Czas wolny. Przejazd na lotnisko ok.13.30. Wylot do Polski o godz. 16.10. Przylot do Modlina o godz. 21.00. Transfer autokarem do Lublina.

Termin: 
Cena:

Cena zawiera:

Przejazd autokarem do/z lotniska w Warszawie – Modlinie, przelot liniami Ryanair lub Wizzair na trasie Warszawa-Madryt i Ryanair Lizbona-Warszawa, opłaty lotniskowe i bagażowe ( 1 bagaż podręczny + torebka oraz 1 bagaż rejestrowany 20 kg ), przejazd klimatyzowanym autokarem w Hiszpanii i Portugalii, 10 noclegów w hotelach 3*, 10 śniadań, 10 obiadokolacji ( w tym jedna uroczysta z koncertem fado ), opieka pilota-przewodnika, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

biletów wstępu i usług przewodników lokalnych –  ok. 110 euro,

Napojów do obiadokolacji.

Dopłata do pokoju 1 osob. – 180 EUR

Wycieczek fakultatywnych.

Ewentualnych kosztów zmiany imienia i nazwiska na bilecie lotniczym ( bilety zostaną wykupione zgodnie z listą uczestników podaną przez zleceniodawcę w ciągu 14 dni od podpisania umowy) – koszty zgodnie z taryfą przewoźnika ( Ryanair ).

Program imprezy do pobrania:

*

Program jest ramowy, czyli kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów a także w muzeach.

*

Zobacz nasze inne oferty na stronie biura www.sopol-lublin.pl