Izrael Jerozolima Kopuła Skały
Azja,  Bliski Wschód,  OFERTY SAMOLOTOWE

IZRAEL pielgrzymka do Ziemi Świętej

Izrael to państwo, gdzie znajdziemy najwięcej miejsc świętych, związanych z początkami naszej wiary, w związku z tym wyprawa do Ziemi Świętej nie bez powodu nazywana jest “piątą Ewangelią”. Przemierzanie tego niezwykłego skrawka Bliskiego Wschodu dostarcza zawsze niezapomnianych przeżyć. Niezależnie od tego, czy przybywamy jako pielgrzymi, czy chcemy poznawać te ziemie turystycznie, zawsze trafimy na miejsca opisane w Ewangeliach oraz w Starym Testamencie. Ziemia Święta nikogo nie pozostawia obojętnym.

1 dzień: przelot do tel Avivu

Zbiórka i przejazd na lotnisko Okęcie w Warszawie. Następnie odprawa biletowo-bagażowa i wylot z Warszawy do Tel Avivu o godz. 22.50.

2 dzień: Jerozolima – Betlejem – Ain Karem

Przylot do Tel Avivu o godz. 3.40. Odprawa paszportowa i bagażowa a następnie przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku i śniadaniu przejazd do centrum Betlejem, aby odwiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, a następnie Bazylikę św. Katarzyny i Groty Św. Hieronima. Msza św. w kościele Św. Katarzyny. Następnie wizyta w Grocie Mlecznej oraz na Polu Pasterzy. Przejazd do Ain Karem, gdzie znajdują się: kościół Nawiedzenia a także kościół św. Jana Chrzciciela z Grotą Narodzenia proroka Jana. Następnie panoramiczny przejazd aby zobaczyć Nową Jerozolimę: zwiedzanie Instytutu Yad Vashem – wstrząsającego upamiętnienia Holocaustu z Aleja Sprawiedliwych. Objazd nowej części miasta z panoramą Menory i Knesetu, czyli parlamentu izraelskiego. Kolacja i nocleg.

3 dzień: Cezarea Nadmorska – Góra Karmel – Nazaret – Kana

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie wyjazd z Jerozolimy do ruin Cezarei Nadmorskiej – rzymskiej stolicy prowincji Judei w czasach Jezusa – miasto Heroda i krzyżowców, tam zwiedzanie: amfiteatr, hipodrom oraz słynny rzymski akwedukt. Następnie przejazd do Hajfy i wizyta na Górze Karmel w Sanktuarium Stella Maris, by odwiedzić Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Maryi Pani Karmelu. Następnie przejazd do Nazaretu – miejsca dzieciństwa Jezusa. Wizyta w Bazylice Zwiastowania a także w kościele w miejscu domu św. Józefa i Św. Rodziny. Msza Święta. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca rozpoczęcia działalności i pierwszego cudu Jezusa – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Kolacja i nocleg w Galilei.

4 dzień: J. Galilejskie – Kafarnaum – Tabgha – Góra Tabor – Betlejem

Śniadanie a następnie wykwaterowanie. Dzień rozpocznie się od Mszy św. na Górze Błogosławieństw. Następnie wizyta w Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Następnie zwiedzanie Kafarnaum – ruiny miasta oraz kościół w miejscu domu Św. Piotra. Na zakończenie pobytu nad Jeziorem Galilejskim – rejs łodzią, a następnie możliwość skosztowania miejscowego przysmaku – tzw. ryby św. Piotra ( 15 USD ). Na koniec wizyta na Górze Tabor – miejscu Przemienienia Pańskiego ( wjazd busami-taksówkami). Następnie przejazd wzdłuż Doliny Jordanu do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg.

5 dzień: Jerozolima

Śniadanie a następnie przejazd do centrum Jerozolimy. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie – przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) od więzienia Chrystusa i miejsca biczowania do Bazyliki Grobu Bożego. Msza Św. Czas wolny – nawiedzenie Golgoty i Grobu Pańskiego. Następnie przejście do dzielnicy żydowskiej pod Ścianę Płaczu – najświętsze miejsce judaizmu, gdzie Żydzi opłakują zburzenie świątyni. Przejazd na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika. Kościół św. Piotra In Galicantu. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

6 dzień:Jerozolima

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – zwiedzanie kościoła „Pater Noster”, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym, na którym wznosi się obecnie Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara i meczet Al-Aksa; następnie spacer w dół wzgórza Drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit, Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii (Wszystkich Narodów), symboliczny Grób NMP ( wg tradycji Kościoła Wschodniego). Msza Św. Następnie wizyta w Kościele Św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg

Izrael Jerozolima panorama
Panorama Starej Jerozolimy z Góry Oliwnej
7 dzień: BetaniaMassada – Morze Martwe Jerycho

Po śniadaniu wizyta w Betanii – zwiedzanie kościoła w pobliżu grobu Łazarza. Msza Święta. Przejazd przez Pustynię Judzką do miejsca chrztu nad Jordanem – dla chętnych odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie zwiedzanie Masady – twierdzy zbudowanej przez Heroda i upamiętnionej tragiczną śmiercią Zelotów (wjazd i zjazd kolejką linową). Postój nad Morzem Martwym – leżącym w najgłębszym zakątku Ziemi, ponad 400 m poniżej poziomu morza, dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Czas wolny na kąpiele i relaks. Postój w oazie Jerycho – najstarszym mieście na świecie – mury miasta liczące ponad 8000 lat, drzewo Zacheusza – najstarsze na świecie, Góra Kuszenia. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na kolację i nocleg.

8 dzień: wylot

Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odlot do Polski o godz. 5.20. Powrót do Warszawy o godz. 8.20. Przejazd autokarem do miejsca wyjazdu.

Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Godziny lotów mogą ulec zmianie.

TERMIN: 2023 / 2024

Cena: 1790 zł + 550 USD
Cena zawiera:

transfer na lotnisko w Warszawie, przelot samolotem z Warszawa- Tel Aviv-Warszawa; opłaty lotniskowe; transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem; 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami); 6 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę pilota- przewodnika; ubezpieczenie: KL i NNW; bilety wstępu i napiwki.

Cena nie zawiera:

napojów do obiadokolacji; dodatkowych ubezpieczeń: kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych; dopłaty do pokoju jednoosobowego 650 PLN; wydatków osobistych.

Przy zapisie należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie powinien zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich, ale nie jest to warunek konieczny.

Zobacz nasze inne oferty na stronie biura www.sopol-lublin.pl