Liban
Azja,  Bliski Wschód,  OFERTY SAMOLOTOWE

LIBAN

Liban to prawdziwa oaza na pustyni Bliskiego Wschodu. To niezwykłe miejsce, gdzie powstała cywilizacja Fenicjan, to także część Ziemi Świętej i świadek wydarzeń bilbijnych. Podróż do źródeł, podczas której spotkamy starożytne cywilizacje, początki chrześcijaństwa, ślady wypraw krzyżowych i charyzmatycznych libańskich świętych.

PROGRAM:
1 dzień: wylot do Bejrutu

zbiórka na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed wylotem, a następnie odprawa biletowo-bagażowa i wylot do Bejrutu o godz. …. Przylot do Bejrutu o godz. … czasu miejscowego. Formalności paszportowo-wizowe. Transfer do hotelu.

2 dzień: Bejrut

Późne śniadanie a następnie zwiedzanie Bejrutu, zwanego niegdyś Paryżem Wschodu – zwiedzanie centrum, kościół Ojców Kapucynów z relikwiami świętych libańskich, Pomnik Pokoju, Muzeum Archeologiczne, Pigeon Rock, a także przejazd na Corniche – tętniący życiem deptak wzdłuż klifu nad brzegiem morza. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

3 dzień: Byblos – Harissa – Jeitta

Śniadanie a następnie przejazd i zwiedzanie kompleksu historycznego w Byblos – w III tysiącleciu, będącego najważniejszym portem w regionie, a od X w p.n.e. głównym centrum fenickim, gdzie powstało alfabetyczne pismo fonetyczne, na podstawie którego powstał nowoczesny alfabet. Teren wykopalisk obejmuje pozostałości z różnych okresów osadnictwa, czyli od neolitycznych chat, przez groby królewskie, ruiny świątyń fenickich ( m.in. Baalat Gubal – opiekunki miasta) a także pozostałości kolonii rzymskiej po średniowieczny zamek krzyżowców. Następnie przejazd na Wzgórze Harrissy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Libanu, czas wolny. Na koniec zobaczymy prawdziwy cud przyrody jakim są Groty Jeitta – olbrzymi, wielopoziomowy kompleks podziemnych jaskiń ze wspaniałą szatą naciekową stalaktytów i stalagmitów o niezwykłych kształtach, spacer po górnej części, w sprzyjających warunkach przejażdżka łodzią po części dolnej. Powrót do hotelu w Bejrucie. Kolacja

4 dzień: Annaya – Jarabta – Kisane/ Św.Hardini

Śniadanie a następnie przejazd do Annaya i wizyta w Sanktuarium Św. Charbela, czyli libańskiego mnicha maronity, pustelnika i uzdrowiciela – zwiedzanie klasztoru Św. Marona, położonego na wysokości 1200 m.n.p.m. Modlitwa przy relikwiach Świętego Charbela, a potem nawiedzenie pustelni św. Piotra i Pawła, w której to Św. Charbel spędził ostatnie lata swojego życia. Następnie nawiedzenie Sanktuarium św. Rafki – patronki cierpiących w Jaarabta. Następnie przejazd do sanktuarium św. Nimtullaha Hardini, czyli mistrza nowicjatu św. Charbela. Jest tam pochowany także bł. Stefan Nehme, nazywany nowym Charbelem.

5 dzień: Bekaa Kafra – Bcharra – Wadi Quadisha

Śniadanie a następnie wyjazd w kierunku Doliny Quadisha, gdzie znajdują się średniowieczne kaplice, groty i pustelnie , wtapiające się w niezwykle urozmaicony krajobraz. Naszym celem jest położone wysoko w górach Bekaa-Kafra, czyli miejsce urodzenia Św. Charbela. Pamiątką po świętym jest tutaj skromny domek zamieniony w kaplicę a także źródełko. Przejazd malowniczą górską drogą do Bcharre, aby zobaczyć rezerwat ostatnich biblijnych cedrów. W miasteczku urodził się słynny libański poeta Khalil Gebran. Podziwianie lasu cedrów libańskich, wspominanych w Starym Testamencie, wykorzystywanych do budowy wielkich obiektów sakralnych a także okrętów. Na koniec, w miarę możliwości czasowych wizyta w klasztorze Św. Antoniego Pustelnika w dolinie Qadisha. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: Dolina Bekaa: Baalbek – Ksara – Andżar

Śniadanie a następnie wyjazd w kierunku doliny Bekaa: obszaru żyznej ziemi zamieszkiwanej od wieków między Górami Libanu i Antylibanu. Zwiedzanie Baalbek, czyli starożytnego ośrodka kultu fenickiego Baala, greckiego Heliosa i rzymskiego Jowisza – zwiedzanie ruin świątyni Jowisza i świątyni Bachusa – zespół ruin z czasów rzymskich uważany jest za jeden z największych i najważniejszych na Bliskim Wschodzie ( wpisane na listę UNESCO ). Następnie przejazd do Andżar: zwiedzanie ruin pałacu kalifów umajadzkich odkrytych w latach 40 – ubiegłego wieku, pozostałości ulic, świątyń. Dalszy droga w kierunku Ksara – miasta, które już w czasach Rzymian słynęło z produkcji wina. Możliwość degustacji i zakupu. Kolacja. Nocleg.

7 dzień:Tyr – Sydon – Maghdouche

Śniadanie. Wyjazd na południe, aby zobaczyć pozostałości najważniejszych miast fenickich -Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

8 dzień

wczesne wykwaterowanie z hotelu ( śniadanie w formie pakietu ). Przejazd na lotnisko. Wylot do Polskio godz. …..

.

TERMIN:

.

CENA: 2.390 zł + 750 USD ( grupa min. 15 osób )
Cena obejmuje:

Przelot samolotem do Bejrutu, transport komfortowym autokarem, 7 noclegów w hotelach 3* – pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami, wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji, 1 śniadanie pakietowe opieka pilota-przewodnika, przewodnik lokalny, ubezpieczenie NNW i KL, wiza libańska, bilety wstępu

Cena nie obejmuje:

obowiązkowych napiwków – 30 USD.

Transferu na lotnisko

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

UWAGA!!!

Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i w muzeach.

Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W paszporcie powinno być miejsce na wizy i pieczątki graniczne. Nie może być wizy izraelskiej ani adnotacji o pobycie w Izraelu. Minimum 1 miesiąc przed wyjazdem należy w dostarczyć ksero paszportu.

Zobacz nasze inne oferty na stronie biura www.sopol-lublin.pl