Strona WWW

Malta

MALTA
pomiedzy Europą a Afryką

PIELGRZYMKA / wycieczka na wyspę Sw. Pawła


 
PROGRAM RAMOWY:

1 dzień: Warszawa/Kraków/Wrocław* - MALTA
Wylot na Maltę o godz….. Przylot do Valletty o godz…... Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.


2 dzień: DINGLI – RABAT - MDINA
Po śniadaniu udamy się na klify w rejonie DINGLI - na najwyżej położony punkt na Malcie, skąd można podziwiać piękne widoki na zachodnie wybrzeże. Przejazd do Rabatu – zwiedzanie kościoła Św. Pawła, Groty Św. Pawła, gdzie apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku w 60 r oraz Katakumb Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w. n.e.  Następnie wizyta w kosciele dominikańskim, słynącym z wizerunku „Płaczącej Madonny”. Wyjazd do MDINY – spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie Katedry i Muzeum Katedralnego, możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

3 dzień:  MELLIEHA - MOSTA
Śniadanie. Przejazd przez Bugibba i zatokę Św. Pawła skąd doskonale widać wyspy Św. Pawła, do MELLIEHY – gdzie znajduje się kościół – sanktuarium Matki Bożej. Następnie przejazd do warsztatu produkującego tradycyjne, znane szkło z Mdiny – Mdina Glass – możliwość poznania tradycyjnego sposobu wytwarzania i zakupu. Zwiedzanie Ogrodów Św. Antoniego. Na zakończenie wycieczki zwiedzanie MOSTY, gdzie wzniesiono kościół o jednej z największych kopuł na świecie. Powrót do hotelu. Po południu czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: VALLETTA
Po śniadaniu wyjazd do Valletty i zwiedzanie: Ogrody Barracca, Katedra św. Jana wraz z kaplica zawierającą dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana”. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła, w którym znajdują się relikwie świętego. Czas wolny. Zwiedzanie Pałacu Wielkiego Mistrza. Na zakończenie wizyty w stolicy Malty interesująca projekcja na temat ponad 5 tysięcy lat historii wyspy – Malta Experience. Powrót do hotelu. Popołudnie wolne. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA
Po śniadaniu przejazd do Valetty i zwiedzanie tzw. ‘TRZECH MIAST’: SENGLEA, COSPICUA i VITTORIOSA. Spacer po ogrodach w Senglei do Belwederu, następnie panoramiczny przejazd przez Cospicuę do Vittoriosy - zwiedzanie kościoła Św. Wawrzyńca. Spacer po starym mieście Birgu. Nastepnie rejs po zatoce – niezwykła okazja aby podziwiać panoramę stolicy Malty – najlepiej zachowanego kompleksu fortyfikacji ( lista dziedzictwa kulturowego UNESCO ) z perspektywy łodzi. Po rejsie powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: Błękitna Grota - HAGAR QIM – MARSAXLOKK
Śniadanie. Przejazd do MARSAXLOKK - najdłuższej wioski rybackiej na Malcie. Postój w punkcie widokowym z panoramą Błekitnej Groty, opcjonalnie zwiedzanie Błękitnej Groty (łodzie płatne dodatkowo 7 €/os). Wyjazd do HAGAR QIM – unikalnych maltańskich świątyń megalitycznych. Następnie powrót do Marsaxlokk. Spacer po targu rybnym i czas wolny na obiad ( polecany świeże ryby i owoce morza w lokalnych restauracjach). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

7 dzień: GOZO : TA PINU – XLENDI – DWEJRA – VICTORIA – GGANTIJA
Po śniadaniu wyjazd z hotelu do portu i przepłynięcie promem na wyspę GOZO. Przejazd lokalnym autokarem do kościoła TA PINU – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo, odwiedzone przez bł Jana Pawła II. Przejazd przez XLENDI – malownicze miasteczko na wybrzeżu Gozo do DWEJRA – miejsce ‘trzech cudów natury’ wysp maltańskich - Lazurowe Okno, Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus ( łódka do Lazurowego Okna – płatne dodatkowo 4 €). Następnie możliwość zakupów i degustacji miejscowych specjałów – sera, past, nalewki z opuncji oraz lokalne rękodzieło. Wizyta w Rabacie /VICTORIi – stolicy wyspy Gozo wraz z cytadelą. Na koniec zwiedzanie najstarszego kompleksu prehistorycznych świątyń GGANTIJA. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja i nocleg.


8 dzień: przelot MALTA – Kraków /Wrocław/ Warszawa
Śniadanie. Czas wolny na zakupy i spacery po plaży. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godz……. Przylot do ……. o godz…....

 

 

Cena:    1250 zł - 1660 zł* + 450 €

 

 

CENA ZAWIERA: przelot liniami Ryanair na Maltę, opłaty lotniskowe, transfery komfortowym autokarem na Malcie, zakwaterowanie (7 nocy) w hotelu 3*, wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), opieka przewodnika na Malcie, ubezpieczenie NW, KL i bagaż
CENA NIE ZAWIERA: napiwków, wydatków własnych, wycieczek fakultatywnych oraz dodatkowych atrakcji – możliwości przejazdu łodzią do Lazurowego Okna (4EUR/osoba)

* cena przelotu może się zmienić do momentu wykupu biletu


UWAGI:

  1. Program jest ramowy i może ulec zmianie
  2. Dopłata do pokoju 1-osobowego - 350 PLN
  3. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 2,5 % wartości imprezy
  4. Impreza została skalkulowana zgodnie z kursem 1 EUR = 4,18 zł
  5. Przelot liniami Ryanair został skalkulowany według aktualnej ceny biletów, która może ulec zmianie.

 

Powrót