Meksyk-Guadalupe-katedra
Ameryka,  OFERTY SAMOLOTOWE

MEKSYK pielgrzymka do Guadalupe

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

.

Meksyk pielgrzymka do Guadalupe to ciekawy program, który pokazuje różne oblicza Meksyku. To ogromny i zróżnicowany kraj, gdzie możemy poznać kultury rdzennych mieszkańców, a także wspaniałe zabytki czasów kolonialnych. Meksyk to także wesoła muzyka marichis, piaszczyste plaże i luksusowe kurorty.

Sanktuarium Matki Bożej Guadalupe to bijące serce tego kraju. Spotkamy tu pielgrzymów o różnych odcieniach skóry z różnych stron Meksyku, Ameryki Łacińskiej i całego świata.

Matka Boża z Guadalupe-obraz
Matka Boża z Guadalupe

.

Termin: 05.02 – 14.02.2021

.

PROGRAM
1 dzień: przelot

Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem, a następnie odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Meksyku z przesiadką w jednej ze stolic europejskich. Przylot do miasta Meksyk o godz. 18.00 ( czas lokalny – 7 godz. różnicy w stosunku do czasu polskiego), odprawa, a następnie spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

2 dzień: Guadalupe – Teotihuacan

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wizyty w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, aby poznać sanktuarium i niezwykłą historię objawienia Matki Bożej. Wspólne zwiedzanie Sanktuarium, a w nim: Nowej Bazyliki z wizerunkiem Matki Bożej, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplica na Wzgórzu, Ogrody Guadelupiańskie, a następnie czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek.

Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan. W strefie archeologicznej zwiedzimy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Powrót do Mexico City. Kolacja i nocleg.

3 dzień: Miasto Meksyk

Śniadanie. Dzień przeznaczony na zwiedzanie miasta Meksyk, począwszy od Zocalo z Katedrą zwaną Metropolitana, a także Pałac Prezydencki z muralami Diego Ribery. Następnie przejazd przez Park Chapultepec i do podmiejskiej dzielnicy Xochimilco. Tam czeka nas przejażdżka łodziami po azteckich kanałach Xochimilco przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki i śpiewów lokalnych muzyków, czyli mariachis. Kolacja i nocleg.

4 dzień: Tenango Del Aire – Cholula – Puebla

Śniadanie. Wyjazd z Mexico City malowniczą, trasą z widokiem na imponujące wulkany, czyli Popocatepetl i Ixtaccihuatl. Trasa prowadzi do symbolu konkwisty, czyli najwyższej w Meksyku piramidy w Cholula, a także do pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Następnie przejazd do Puebli – zwiedzanie „Miasta Aniołów”: Starówka, kościół Św. Dominika wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowym przepychem pozłacanych stiuków, a także Zocalo z imponującą Katedrą. Obiadokolacja i nocleg w Puebli.

5 dzień: Cuernavaca – Taxco

Śniadanie. Wykwaterowanie a następnie przejazd do Cuernavaca – krótki spacer po mieście. Wczesnym popołudniem przejazd do Taxco. Zwiedzanie tego słynącego z wyrobów jubilerskich miasta, czyli spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Następnie czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Kolacja i nocleg.

6 dzień: Acapulco

Śniadanie. Wykwaterowanie a następnie zwiedzanie urokliwego białego miasteczka Taxco. Następnie przejazd do Acapulco. Nocleg w Acapulco.

7-8 dzień: Acapulco

Acapulco. Śniadanie. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja i nocleg.

Rejs po Zatoce Acapulco – panoramiczny objazd miasta, rejs po zatoce i pokaz skoków z La Quebrada

Wczesnym popołudniem przejazd na punkty widokowe, aby podziwiać wspaniałe widoki na Zatokę Acapulco. Następnie przejazd do starej części Acapulco, gdzie znajduje się port. Rejs statkiem po zatoce połączony z oglądaniem domów słynnych ludzi, którzy mieszkali w Acapulco (podczas rejsu krajowe drinki w cenie). Następnie po powrocie na stały ląd wieczorny pokaz skoków z 40-metrowej skały Quebrada.

Czas trwania: z przejazdem ok.6 godzin

Cena: 60 USD min.10 osób

Wycieczka nad Lagunę Coyuca

Po śniadaniu przejazd do malutkiej osady Pia de la Cuesta. Pobyt na dziewiczych plażach, czyli opalanie oraz podziwianie wysokich fal otwartego oceanu. Następnie obiad w restauracji lokalnej – świeża ryba / krewetki / kurczak. Po obiedzie natomiast pływanie łodzią w tropikalnej scenerii laguny, w której kręcony był film Rambo. Podczas rejsu m.in. przyglądanie się miejscowym rybakom, a także obserwacja ptaków oraz próbowanie mleczka kokosowego.

Czas trwania: z przejazdem ok.8 godzin

Cena: 60 USD min.10 osób

Meksyk-Karaiby-plaża
Karaibska plaża
9 dzień: Acapulco – Meksyk – wylot

Śniadanie. Pożegnanie z Acapulco, a następnie wyjazd do miasta Meksyk. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju o godz. 19.55.

Guadelupe
Sanktuarium Matki Bożej Guadelupe
10/11 dzień:

Przylot do …. o godz. …. (dnia następnego). Przesiadka i wylot do Polski o godz……

.

Termin: 05.02 – 14.02.2021

.

Cena:

Dla grupy min.25 os. 4420 PLN + 890 USD

Ostateczna cena zależy od kosztów biletu lotniczego

Cena zawiera:

przelot samolotem rejsowym do Meksyku ( z przesiadką we Paryżu/Amsterdamie/Frankfurcie ); transfery klimatyzowanym autokarem w Meksyku; hotele 4/5* (standard meksykański) – pokoje dwuosobowe z łazienkami, w Acapulco hotel położony bezpośrednio przy plaży; wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w Acapulco All Incl.; opieka pilota na całej trasie oraz przewodnika lokalnego w Meksyku; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;

Cena nie zawiera:

napiwków dla kierowcy i przewodnika (25 USD)

napojów do kolacji

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 360 USD

Zobacz nasze inne oferty na stronie biura www.sopol-lublin.pl

%d bloggers like this: