Meksyk -Cholula-wulkan Popo
Ameryka,  OFERTY SAMOLOTOWE

MEKSYK śladami Azteków i Majów

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

Meksyk śladami Azteków i Majów to bardzo ciekawy program, który w ciągu 16 dni pokazuje różne oblicza Meksyku. To ogromny i zróżnicowany kraj, gdzie możemy poznać kultury rdzennych mieszkańców, a także wspaniałe zabytki czasów kolonialnych. Meksyk to także wesoła muzyka marichis, piaszczyste plaże i luksusowe kurorty.

Sanktuarium Matki Bożej Guadalupe to bijące serce tego kraju w związku z tym nie może zabraknąć wizyty w tym właśnie miejscu, które przyciąga licznych pielgrzymów z całego świata.

Miasto Meksyk – Guadalupe – Teotihuacan – Taxco –Acapulco –Puebla – Oaxaca – Monte Alban – El Tule – Sumidero – San Juan de Chamula – San Cristobalde las Casas – Palenque – Campeche –Uxmal – Merida – Izamal – Chichén Itzá – Riwiera Maya: Playa del Carmen
PROGRAM
1 dzień – przelot: Warszawa – Paryż – Mexico City

Zbiórka na lotnisku na 2 godz. przed wylotem, odprawa biletowo-bagażowa a następnie wylot do Paryża/Amsterdamu/ Frankfurtu o godz. 6.35, przylot 9.10. Wylot do Meksyku o godz. ….. Przylot do miasta Meksyk o godz. 18.00 czasu lokalnego (7 godz. różnicy w stosunku do czasu polskiego). Spotkanie się z przewodnikiem lokalnym na lotnisku, następnie przejazd na kolację i do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

2 dzień: Mexico City – Guadalupe – Teotihuacan

Śniadanie a następnie przejazd do Tepeyac i wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe połączona z Mszą Świętą. Zwiedzanie Sanktuarium, a w nim między innymi: Nowa Bazylika, Bazylika Antyczna, Kaplica Indian, Kaplica na Wzgórzu a także Ogrody Guadelupiańskie. Następnie czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek.

Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan. W strefie archeologicznej zwiedzimy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża a także zespoły pałacowe z malowidłami. Na koniec obiadokolacja i powrót do Mexico City na nocleg.

3 dzień: Mexico City

Śniadanie i dalsze zwiedzanie miasta Mexico City, czyli Stare Miasto z Pałacem Prezydenckim i Katedrą, Muzeum Antropologiczne. Następnie przejażdżka łodziami po dawnych azteckich kanałach w Xochimilco przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg.

4 dzień: Cuacahuamilpa – Taxco – Acapulco

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd do Acapulco. Po drodze wizyta w Cacahuamilpa, gdzie zwiedzimy największą jaskinię Meksyku, słynącą z pięknych stalaktytów i stalagmitów, w korycie podziemnej rzeki. Następnie przejazd do „srebrnego miasta” – Taxco, słynnego z wyrobów ze srebra i będącego narodowym pomnikiem historycznym Mexico. W Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, Zocalo a także wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Następnie czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących słynne w świecie wyroby ze srebra. Obiadokolacja. Wieczorem przyjazd do słynnego najstarszego meksykańskiego kurortu, „perły Pacyfiku”, Acapulco. Zakwaterowaniu w jednym z najlepszych hoteli z własną plażą w „złotej strefie” kurortu Acapulco. Kolacja. Nocleg.

Meksyk Taxco
Taxco
5 dzień 20.11.11 – niedziela: Acapulco

Dzień wolny, czyli plażowanie na złocistych plażach, skąpanych w tropikalnym słońcu z możliwością skorzystania z wycieczki fakultatywnej. Kolacja i nocleg.

Wycieczka fakultatywna – rejs po zatoce Acapulco i pokaz skoków z La Quebrada

Wczesnym popołudniem przejazd na punkty widokowe – podziwianie wspaniałych widoków na Zatokę Acapulco. Następnie przejazd do starej części Acapulco, gdzie znajduje się port. Rejs statkiem po zatoce połączony z oglądaniem domów celebrytów, którzy mieszkali w Acapulco a podczas rejsu krajowe drinki a także muzyka na żywo w cenie. Po powrocie do portu wieczorny pokaz skoków z 40-metrowej skały Quebrada.

Czas trwania: z przejazdem ok.6 godzin

Cena: 60 USD min.10 osób

lub

Wycieczka fakultatywna nad Lagunę Coyuca

Po śniadaniu przejazd do malutkiej osady Pia de la Cuesta. Pobyt na dziewiczych plażach: opalanie oraz podziwianie wysokich fal otwartego oceanu. Następnie obiad ze świeżej ryby lub krewetek a potem pływanie łodzią w tropikalnej scenerii laguny, w której kręcony był film Rambo. Podczas rejsu m.in. przyglądanie się miejscowym rybakom, obserwacja miejscowych ptaków a także próbowanie mleczka kokosowego.

Czas trwania: z przejazdem ok.8 godzin

Cena: 60 USD min.10 osób

6 dzień: Acapulco – Puebla

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd malowniczą, porośniętą kaktusami trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtaccihuatl do pięknego kolonialnego miasta Puebla. Kolacja i nocleg.

7 dzień: Puebla – Cholula – Oaxaca

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie zwiedzanie Puebli – najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku, zwanego „Miastem Aniołów”: Starówka – Zocalo, imponująca Katedra, kościół Św. Dominika wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowym przepychem pozłacanych stiuków. Przejazd obok symbolu konkwisty – najwyższej w Meksyku piramidy w Cholula do pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Następnie przyjazd do Oaxaca i wieczorny spacer po niezwykle kolorowym centrum miasta. Kolacja i nocleg.

8 dzień: Oaxaca – Monte Alban – Mitla – El Tule

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie zwiedzanie imponujacych ruin dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban i ośrodka Misteków w Mitla. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości El Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal a także targi wyrobów indiańskich. Wieczorem przyjazd do Tehuantepec. Kolacja i nocleg.

9 dzień: Sumidero – San Juan De Chamula – San Cristobal

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd do Kanionu Sumidero – spływ motorówkami w dramatycznej scenerii głębokiego kanionu. Następnie wizyta w niezwykłej indiańskiej wiosce San Juan Chamula i możliwość przyjrzenia się życiu Indian Tzotzil. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal de las Casas, a na koniec kolacja i nocleg.

10 dzień: Zinacantan – Agua Azul – Palenque

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie spacer po wiosce Indian Zinacantan. Przejazd do Palenque a po drodze wizyta nad błękitnymi kaskadami Agua Azul, czyli możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad a także podziwianie wodospadu Mishol – Ha. Kolacja i nocleg w Palenque.

11 dzień: Palenque – Campeche

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd do strefy archeologicznej i zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów – Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Liściastego Krzyża, Świątynia Słońca, Świątynia Czaszki, Grobowiec Pakala oraz Obserwatorium. Następnie przejazd do Campeche na Półwyspie Jukatan i spacer po kolonialnej starówce miasta Campeche. Kolacja i nocleg.

12 dzień: Uxmal – Merida

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd do wspaniałego, prekolumbijskiego miasta Majów Uxmal, gdzie zwiedzimy wspaniałe zabytki kultury Majów w stylu Puuc, zwiedzanie: Piramidy Wróżbity, Klasztoru, Pałacu Gubernatora. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu – Meridzie, zwanej Paryżem Meksyku. Kolacja i nocleg.

13 dzień: Izamal – Chichen Itza – Playa del Carmen

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie wizyta w najważniejszym sanktuarium na Yucatanie – Izamal z Mszą Świętą. Przejazd do wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO strefy archeologicznej w Chichen Itza – zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów: Piramida Kukulkana, Pałac Jaguara, Święta Studnia, Obserwatorium, rytualne boisko do gry w pelote, Pałac z Tysiącem Kolumn. Dojazd do Playa del Carmen na Riviera Maya. All inclusive.

14 dzień: Playa Del Carmen

Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. All inclusive.

15 dzień: Cancun – Mexico

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Cancun i przelot do Mexico City. Wizyta w Sanktuarium MB z GuadalupeMsza Święta. Czas wolny. Powrót na lotnisko. Wylot z Mexico City o godz. 19.45

16 dzień: przelot Mexico – Paryż – Warszawa

Przylot do Paryża o godz. 13.30 czasu lokalnego. Wylot do Warszawy o godz. 19.15. Powrót do Warszawy o godz. 21.30.

CENA ZAWIERA:

przelot do Mexico City ( z przesiadką) oraz przelot: Cancun – Mexico City.

Wyżywienie: śniadania i kolacje wraz z napojami niebutelkowanymi; w Cancun/Playa all inclusive

transport klimatyzowanym autokarem

hotele podczas objazdu i w mieście Meksyk – 4*/3*+(w Palenque standard meksykański), w Acapulco i Cancun 4* bezpośrednio przy plaży; pokoje dwuosobowe z łazienkami

opieka pilota na całej trasie oraz lokalnego przewodnika w Meksyku

bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów i stref archeologicznych

rezerwacja miejsc w kościołach lub w hotelach dla potrzeb codziennej Mszy Świętej

Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż

CENA NIE ZAWIERA:

Wycieczek fakultatywnych w Acapulco – wg opisu w programie

Dopłata do pokoju 1- osobowego 450 USD.

Napiwku dla przewodnika lokalnego i kierowcy w Meksyku oraz zwyczajowe napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów we wszystkich przewidzianych programem hotelach i restauracjach

opłata obligatoryjna 50 USD

Wydatków natury osobistej, napiwków w miejscach nieujętych programem

Termin: styczeń-marzec i październik-grudzień 2021
Cena:

Grupa min. 20 os – 1890 USD

Grupa min. 25 os – 1770 USD

Grupa min. 30 os – 1690 USD

Grupa min. 35 os – 1630 USD

Oraz koszt biletu lotniczego ok. 3500 – 4500 zł

Zobacz nasze inne oferty na stronie biura www.sopol-lublin.pl