Skisafari Włochy
Archiwum

Narty w czasach pandemii, czyli sezon narciarski 2020/2021

Czy sezon narciarski 2020/2021 w ogóle zaistniał? Na ile pandemiczne okoliczności sprzyjały zimowemu wypoczynkowi? Czy była tej zimy okazja, by naostrzyć narty?

Narty

Zima to piękny czas, kiedy nie zawieszamy naszej aktywności, ale mobilizujemy wszystkie siły, aby maksymalnie wykorzystać uroki zimy. Fachowcy mówią, że tydzień spędzony na nartach w górach śmiało może równać się dwutygodniowemu wypoczynkowi w lecie.

Narty

Zwykle zapraszaliśmy miłośników „białego szaleństwa” na wspólne narciarskie ski-safari przynajmniej trzy razy w sezonie. Była to zawsze fantastyczna okazja, by w dobrym towarzystwie, poznawać najlepsze alpejskie stacje narciarskie.

Narty - monterosa
Monterosa

Sezon narciarski 2020/2021

Wybuch pandemii zniweczył nasze plany na fantastyczne ski-safari w Austrii, Szwajcarii i Włoszech. Mimo determinacji i uporu organizatorów a także zadeklarowanych uczestników nie udało się tych planów zrealizować także kolejnej pandemicznej zimy… Nie był to czas na wspólne radosne wyjazdy autokarowe na narty. Pierwsza fala zamknęła sezon narciarski 2019/20. a trzecia nie pozwoliła otworzyć sezonu 2020/21.

Austria zamknęła hotele, Włosi stacje narciarskie… Jedynie Szwajcaria chętnie gościła narciarzy, ale raczej indywidualnych…

*

Czy jednak sezon narciarski 2020/2021 zupełnie nie zaistniał? Narty nie ujrzały śniegu? Nie, nie było aż tak źle 🙂

Otwieranie i zamykanie stoków narciarskich w Polsce nie sprzyjało wielkim planom. Ze względu na przekonanie decydentów, że wirus zbiera swoje żniwo głównie wśród narciarzy, cały nasz sezon narciarski zamknął się w trzech krótkich wypadach. Niestety nie były to renomowane stacje narciarskie w cieniu 4-tysieczników, a jedynie skromne stoki o dumnie brzmiących nazwach w regionie lubelskim.

Wielkie otwarcie – Kazimierz Dolny nad Wisłą

Tam, gdzie chętnie wędrujemy latem, zachwycając się pięknem lessowych wąwozów, zimą powstaje narciarski raj 😉 Na stromej krawędzi Płaskowyżu Nałęczowskiego mamy do dyspozycji jakieś 2,5 km tras narciarskich! Pod warunkiem, że mocno kręcisz 😉

Do tego w gratisie widok na Dolinę Wisły, Puławy i kominy „Azotów” zawsze spowite malowniczą chmurą…

.

Zakończenie sezonu – Nart Raj Chrzanów

To dłuższa wyprawa na południe, czyli w kierunku Włoch 😉 70 km od Lublina, wśród pagórków Roztocza wyrasta dorodna górka, a na niej … Chrzavigno, jak Lublinianie nazywają Ośrodek Narciarski Raj u Rzetelskiego w Chrzanowie.

Jest gdzie poszaleć – jakieś 4 km tras narciarskich, 1 kanapa i 4 orczyki!

Narciarski Raj „jest przygotowany na wszystko – jak głosi slogan reklamowy – nawet na brak opadów śniegu w zimie. Wszystko dzięki świetnie rozwiniętemu systemowi śnieżenia oraz niezawodnych ratraków„.

Jest nawet góralska atmosfera: „Aby było klimatycznie oczywiście w takim ośrodku nie może zabraknąć pięknej drewnianej karczmy w stylu góralskim oraz szklanej areny, gdzie można zjeść przepyszne domowe jedzenie oraz pizzę. Prawie jak we Włoszech 😉

*

I ja tam byłam, nie jadłam, nie piłam, tylko jeździłam …

***

Oferty narciarskie na sezon 2021/22 – tutaj

*

Zapraszamy także na nasz funpage na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: