Strona WWW

W poszukiwaniu tajemnic Inków - Peru i Boliwia


1 dzień: przelot do Peru

Przylot wieczorem do Limy. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

2 dzień: Lima

Śniadanie. Zwiedzanie kolonialnego centrum Limy: Starówka, Plac Broni, Katedra, klasztor i kościół Św. Dominika, dom Św. Róży z Limy, budynek Poczty Głównej. Po południu przejazd do Muzeum Złota - wspaniałej kolekcji wyrobów pochodzących z czasów prekolumbijskich. Kolacja i nocleg.

 

3 dzień: Paracas - Nazca

Wcześnie rano przejazd do Paracas. Śniadanie. Wyprawa łodzią na Wyspy Ballestas: podziwianie leżących na skałach pingwinów Humboldta, fok, lwów morskich, dzikiego ptactwa. Przejazd do oazy Huacachina, krótki postój i dalszy przejazd do Nazca. Opcjonalnie przelot awionetką nad liniami Nazca: gigantycznymi wzorami geometrycznymi i rysunkami wyrytymi na płaskowyżu (ok. 50 USD ). Kolacja i nocleg.

 

4 dzień: Nazca - Arequipa

Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą przez pustynne i górskie obszary do Arequipy. Po drodze podziwianie dwóch figur geometrycznych widocznych z platformy widokowej, oraz krótki postój w porcie inkaskim z możliwością krótkiej kąpieli. Kolacja i nocleg.

 

5 dzień: Arequipa

Śniadanie. Spacer po leżącym między wulkanami „białym mieście” Arequipa. Zwiedzanie Placu Broni, przedziwnej Katedry, wspaniałych malowideł w kościele jezuitów, Muzeum Sanktuariów Andyjskim ze słynną mumią Juanity oraz olbrzymiego będącego miastem w mieście klasztoru Św. Katarzyny. Przejazd do hotelu w pobliżu miasteczka Chivay, leżącego w Andach. Kolacja i nocleg.

 

6 dzień: Colca – Chivay – Salina - Puno

Śniadanie. Wczesnym rankiem przejazd przez andyjskie wsie do Kanionu Colca – najgłębszego kanionu na świecie.

Dojazd do miejsca zw. Krzyżem Kondora, gdzie pochodzący z różnych krajów turyści w skupieniu oczekują pojawienia się kondorów, zwanych królami Andów. Powrót do Chivay i odpoczynek w gorących źródłach. Przejazd przez okolice wulkanu Mismi, skąd bierze początek Amazonka, do Puno. Po drodze podglądanie pasących się na terenie Parku Narodowego Salina wikuni i alpak. Kolacja i nocleg w Puno.

 

7 dzień: Puno

Śniadanie. Zwiedzenia Katedry i placu centralnego. Wypłynięcie na wody położonego najwyżej na świecie żeglownego jeziora Tititaca. Wizyta na wykonanych z trzciny wyspach Uros: podglądanie życia i zwyczajów Indian z grupy językowej Ajamara. Przekroczenie granicy z Boliwią. Dojazd do miejscowości Copacabana. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Gromnicznej. Kolacja i nocleg.

 

8 dzień: Titicaca – La Paz

Śniadanie. Ponowna wyprawa na jezioro Tititaca. Przepłynięcie na Wyspę Słońca. Spacery po tej pełnej uroków i zaskakujących krajobrazów wyspie. Zwiedzanie pozostałości po inkaskich budowlach. Przejazd do stolicy Boliwii miasta La Paz. Kolacja i nocleg.

 

9 dzień: La Paz – Dolina Ksaiężycowa – Tiahuanaco - Puno

Śniadanie. Od rana zwiedzanie La Paz: plac Murillo, Katedra, kościół Franciszkanów, targ czarownic, na którym można kupić różnorodne pamiątki jak i też przedziwne substancje i mikstury zalecane przez miejscowych szamanów. Przejazd do urzekającej swoim krajobrazem Doliny Księżycowej. W drodze do Peru zwiedzanie jednego z najstarszych powstałych w Ameryce prekolumbijskich miast Tiahuanaco ze słynną Bramą Słońca. Przekroczenie granicy i przejazd do Puno. Kolacja i nocleg.

 

10 dzień: Sillustani – Raqchi – Cusco

Śniadanie. Zwiedzanie pobliskich wież grobowych w Sillustani. Dalszy przejazd w kierunku Cusco. Po drodze postój w miejscowości Raqchi, gdzie znajduje się Świątynia Boga Wiracocha. Kolacja i nocleg w Cusco.

 

11 dzień: Cusco

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy imperium Inków – Cusco. Spacer po kolonialnym centrum: Katedra, Plac Broni, Coricancha (Świątynia Słońca). Odwiedzenie leżących w pobliżu Cusco ruin: Quenco, Tambo Machay, Puka Pucara i twierdzy Sacsayhuaman. Wyjście na folklorystyczny wieczór połączony z kolacją. Nocleg.

12 dzień: Urubamba – Pisac - Cusco

Śniadanie. Zwiedzanie Świętej Doliny Inków Urubamba. Zwiedzanie położonych na zboczu ruin miasta Pisac. Wizyta na ludowym targu w Pisac. Czas wolny na zakup pamiątek. Odwiedzenie ruin w Ollantaytambo oraz indiańskiego kościoła w Chincheros. Kolacja i nocleg w Cusco.

 

13 dzień: Machu Picchu

Śniadanie. Wczesnym rankiem przejazd koleją Bakpacker do jednego z najbardziej magicznych miejsc na świecie – ruin zaginionego miasta Inków Machu Picchu: zwiedzanie strefy archeologicznej. Powrót pociągiem do Cusco.

 

14 dzień: Cusco – Lima – przelot do Polski

Śniadanie. Transfer na lotnisko i odlot do Limy. Przejechanie do wybudowanego na pustyni prekolumbijskiego miasta Pachacamac. Powrót do Limy i odlot do kraju.

 

15 dzień: Przylot do Polski.

 

Termin: maj lub wrzesień-październik

 

Cena: 2.000 -2300 USD + bilet lotniczy ok. 6.500 – 7.000 zł

 

ŚWIADCZENIA:

Przelot samolotem z przesiadką w jednym z portów europejskich, transport klimatyzowanym vanem lub autokarem,przelot lokalny na odcinku Cusco – Lima, pociąg na Machu Picchu, hotele 3*+/ 4* (lokalny standard) - pokoje 2-osobowe z łazienką, wyżywienie: śniadania i kolacje, opieka pilota-przewodnika na całej trasie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty graniczne, napiwki w hotelach i restauracjach.


Powrót