Portugalia piękna i nieznana koguty
Europa,  OFERTY SAMOLOTOWE

Portugalia piękna i nieznana

Portugalia piękna i nieznana, czyli wyprawa, która prowadzi z pięknej zielonej północy Portugalii po spalone słońcem i kąpiące się w falach Atlantyku Algarve. Po drodze zobaczymy urokliwe zakątki, miejsca wpisane na listę Unesco i oczywiście stolicę Portugalii – Lizbonę.

Porto – Aveiro – Coimbra – Fatima – Tomar – Batalha – Alcobaça – Nazare – Przylądek Roca – Sintra – Lizbona

.

Termin:

.

PROGRAM

1 dzień: Warszawa – Porto

Zbiórka na lotnisku w Modlinie o godz. … Przelot do Porto liniami Ryanair a następnie transfer z lotniska do hotelu w Porto. Nocleg ( bez obiadokolacji ).

2 dzień: Porto

Śniadanie a następnie zwiedzanie miasta Porto położonego nad rzeką Duero – zwiedzanie starego centrum z Katedrą, dworcem São Bento i dzielnicą portową Ribeira. Rejs statkiem pod 6 mostami nad rzeką Douro. Miasto Porto słynie także z produkcji mocnego i aromatycznego wina porto, więc nie można pominąć wizyty w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Zwiedzanie kończy degustacja słynnego trunku. Obiadokolacja. Nocleg

3 dzień: Porto – AVEIRO – Coimbra – FATIMA

Po śniadaniu wykwaterowanie a następnie przejazd do AVEIRO, nazywanego Wenecją Portugalii. Miasto słynie z niezwykle kolorowej starówki z siecią kanałów a także słodyczy z masy jajecznej. Podczas spaceru po mieście będzie okazja do spróbowania słynnych mole de ovos. Następnie rejs kolorowymi łódkami po kanałach Aveiro i w miarę możliwości czas wolny na plaży w Costa Nova.

Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, a także najstarszego centrum uniwersyteckiego. Spacer po zabytkowym centrum: najstarszy w kraju uniwersytet założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką, następnie Stara Katedra – jedna z najstarszych romańskich budowli w Portugalii, kościół św. Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Następnie przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

4 dzień: BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE

Śniadanie a następnie zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Bożej Różańcowej z grobami Św. Franciszka, Św. Hiacynty i S.Łucji oraz nowoczesna bazylika Św. Trójcy.

Następnie przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się piękny gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i Ines de Castro.

Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej a także starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Zwiedzanie dzielnicy O Sitio, położonej na imponującym klifie, a następnie czas wolny na pięknej złocistej plaży.

Następnie udamy się do miejscowości BATALHA, aby zwiedzić zespoł klasztorny Matki Bożej Zwycięskiej – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich ( światowa lista UNESCO ). Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych także czestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

5 dzień: Obidos – Cabo da Roca – SINTRA – Lizbona

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd do urokliwego średniowiecznego miasteczka Obidos – spacer wąskimi uliczkami u stóp średniowiecznego zamku. Obidos oprócz malowniczych średniowiecznych murów i kolorowych uliczek, słynie także z ginjy – lokalnej wiśniówki, którą pije się w czekoladowych kieliszkach.

Następnie udamy się na Przylądek Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy, skąd roztacza się piękna panorama klifowego wybrzeża ( na miejscu istnieje możliwość wykupienia certyfikatu potwierdzającego pobyt). Następnie przejazd do SINTRY – letniej stolicy władców Portugalii, ze względu na walory przyrodnicze i zabytkowe wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. W programie zwiedzanie jednego z zabytkowych pałaców: Palacio Nacional, Quinta de Regaleira albo wjazd transportem lokalnym do kompleksu pałacowego Pena, położonego na zboczach Cruz Alta. Przejazd do hotelu w ok. Lizbony.

Obiadokolacja w hotelu lub obiadokolacja z koncertem tradycyjnego śpiewu fado w jednej z klimatycznych restauracji lizbońskich ( dopłata 40 euro).

6 dzień: Lizbona – Algarve

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie zwiedzanie stolicy Portugalii, Lizbony. Miasto położone jest na wzgórzach u ujścia rzeki Tag do Atlantyku. Nasz spacer prowadzi po zabytkowej średniowiecznej dzielnicy Alfama, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami i punktami widokowymi do katedry Se a także kościóła Św. Antoniego. Następnie spacer do Praca do Comercio nad brzegiem Tagu, Baixa – Dolne Miasto z Placem Rossiò, dzielnica Belèm z pięknym klasztorem Hieronimitów, Wieżą Betlejemską i Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata. Czas wolny. Przejazd na wybrzeże Algarve a następnie zakwaterowanie w hotelu w jednym z nadmorskich kurortów. Obiadokolacja. Nocleg.

Algarve

Nadmorskie Algarve to otoczony malowniczymi górami 200-kilometrowy pas wybrzeża na południowym krańcu Portugalii. Prowincja słynie z łagodnego klimatu a także pięknych plaż z licznymi zacisznymi zatokami wśród fantazyjnych skał uformowanych przez wiatr i wodę. To jeden z najbardziej nasłonecznionych obszarów w Europie. Nazwa krainy nawiązuje do arabskiego słowa al gharb, które oznaczało ziemie na zachód od kalifatu Kordoby. Białe domy bogato zdobione kafelkami azulejos, rozrzucone między plantacjami pomarańczy i migdałowców silnie kontrastują z błękitem nieba i oceanu a także ceglasto-żółtym wybrzeżem. Na odcinku pomiędzy Odeceixe na wybrzeżu zachodnim a ujściem rzeki Guadiana, na wschodzie, znajduje się 70 plaż. Wiele wyróżnia się szczególną czystością piasku i wód. Na wybrzeżu Algarve zachowały się także zaciszne wioski rybackie i piękne miasteczka jak Tavira, Santa Luzia, Salena, Burga, Luz i Sagres. Algarve ma również nowoczesne oblicze z luksusowymi hotelami, kortami tenisowymi i polami golfowymi, które uchodzą za najlepsze w świecie.

7 – 8 dzień: odpoczynek

Wypoczynek nad morzem na pięknej plaży w Quarteira

Opcjonalnie wycieczki fakultatywne:
Rejs statkiem z Villamoura i Albufeira ( 5 godz. ok. 40 € ):

Rejs katamaranem wzdłuż urwistego, klifowego wybrzeża z możliwością obejrzenia nadbrzeżnych grot to bardzo przyjemna forma wypoczynku, dostarczająca wielu wrażeń, dzięki zmieniającym się, różnorodnym formom i barwom klifowego wybrzeża, istnieje także możliwości napotkania delfinów; lunch na pokładzie w cenie.

Albufeira to jeden z najmodniejszych kurortów na wybrzeżu Algarve i prawdziwy raj dla turystów, a także dawny tradycyjny port rybacki, położony malowniczo na klifie z wyjściem na piękną plażę. Wąskie, kręte uliczki, białe domki wyłożone płytkami azulejos i ozdobione bujnymi wielobarwnymi kwiatami nadają miasteczku niezwykłego uroku. Liczne sklepiki oferują bogactwo pamiątek, natomiast bary i restauracje zapraszają by w ich zacienionych wnętrzach spróbować świeżych owoców morza…

Sagres – Przylądek Św. Wincentego Lagos. ( 5 godz. ok. 25 € ):

Przejazd do Sagres, gdzie na południowo-zachodnim cyplu kraju do dziś ocalał fragment XVIII wiecznego fortu Sagres. W tym miejscu pięć wieków temu książę Henryk Żeglarz założył słynną szkołę morską. Studiowali w niej m.in. Ferdynand Magellan i Vasco da Gama. Następnie wizyta na Przylądku Św. Wincentego, czyli najdalej na południowy-zachód wysuniętym cyplu przylądka, daje możliwość podziwiania niezwykłych widoków z rozległego i imponującego wysokością klifu, o który z impetem rozbijają się olbrzymie fale Atlantyku. Lagos – to jedna z najstarszych miejscowości w Algarve. Zabytkowe centrum mieści się w obrębie murów obronnych z XIV w., u ujścia rzeki Ribeira de Bensafrim. To właśnie z tego miejsca wyruszali na podbój Nowego Świata liczni odkrywcy, w tym urodzony tutaj Gil Eanes. Klejnotem Lagos jest barokowy kościół Św. Antoniego. Czas wolny.

9/10 dzień: Tavira – przelot do Warszawy

Śniadanie. Rano czas wolny. Wykwaterowanie o godz. 12.00. Po południu przejazd do miasteczka Tavira.

Wiele osób uważa Tavirę za najpiękniejsze miasto Algarve. Zabudowa rozłożyła się po obu stronach rzeki Gilăo, a nad wodą stoją eleganckie domy z trójkątnymi dachami tesouro i rzędami balkonów, stanowiąc tło dla proporcjonalnych arkad przerzuconego przez rzekę rzymskiego mostu. Jest tu sporo lokali gastronomicznych, które zapełniają się podczas wieczornych spacerów nadrzecznymi bulwarami. Znacznie spokojniejsza starówka zajmuje wzgórze na południowym brzegu. Wieńczy ją średniowieczny zamek, z którego murów widać całe miasto. W centrum Taviry brzegi rzeki łączy masywny, pobielony na górze most, Ponte Romana. W XVII w. został zrekonstruowany, częściowa odbudowa nastąpiła też w 1989 r., po powodzi, która zniosła jedno z przęseł. Most dostępny jest tylko dla pieszych. Bardzo przyjemny spacer wiedzie wysadzaną palmami promenadą nadrzeczną. Doprowadza ona do starego targowiska, Mercado da Ribeira, dziś pełnego sklepów i kawiarń. Za nim zaczyna się wart zobaczenia port rybacki, z którego okolic wypływają promy na Ilha de Tavira.

Transfer na lotnisko w Faro. Wylot do Polski o godz. 20.30. Przylot do Warszawy o godz. 01.30.

.

Termin:

.

Cena:

Cena zawiera:

przelot samolotem liniami Ryanair i Wizzair, opłaty lotniskowe i bagażowe, przejazd klimatyzowanym autokarem w Portugalii, 9 noclegów w hotelach 3*, 9 śniadań, 8 obiadokolacji ( w tym jedna z koncertem fado), opieka pilota, ubezpieczenie ( KL 10.000 €, NNW 10.000 zł), VAT

Cena nie zawiera:

napojów do obiadokolacji, biletów wstępu i usług przewodników lokalnych – ok. 80 /90/100€

Uwaga !

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, również cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i w muzeach.

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

Zobacz nasze inne oferty na stronie biura www.sopol-lublin.pl