Strona WWW

Portugalia - pielgrzymka do Fatimy

Pielgrzymka do Fatimy


LIZBONA - ESTORIL - PRZYLĄDEK ROCA - SINTRA - FATIMA - TOMAR - PORTO - COIMBRA -BATALHA - ALCOBAÇA – NAZARET

 

1 dzień: WYLOT DO LIZBONY

Przelot do LIZBONY. Przejazd do FATIMY. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

2 dzień: FATIMA - ALJUSTREL - VALINHOS - NAZARE - FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium - Capelinha - kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Przejazd do wioski Valinhos - miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na wspaniałej piaszczystej plaży wybrzeża Costa d’Argente. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Nocleg.

 

3 dzień: FATIMA - PORTO - COIMBRA - FATIMA

Śniadanie. Wyjazd do Porto. Zwiedzanie PORTO - miasta położonego u ujścia rzeki Duero,  - zwiedzanie starego centrum z malowniczą dzielnicą Ribeira oraz wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, z których słynie Porto. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Spacer po starej dzielnicy do Bramy Almedina. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Nocleg.

 

4 dzień: FATIMA - TOMAR - BATALHA - ALCOBAÇA - FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Następnie przejazd do Batalha i zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA - wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich (światowa lista UNESCO). Przejazd do ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy - króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

5 dzień: FATIMA - ESTORIL - CABO DA ROCA - SINTRA - LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do SINTRY - letniej stolicy władców Portugalii, gdzie od wieków wznosili wypoczynkowe rezydencje, zwiedzanie jednego z pałaców. Następnie przejazd na PRZYLĄDEK ROCA - najdalej na zachód wysunięty punkt Europy; piękna panorama klifowego wybrzeża (na miejscu istnieje możliwość wykupienia certyfikatu potwierdzającego pobyt). Przejazd do jednego z najpiękniejszych kurortów Costa de Lisboa - ESTORIL a następnie do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii - LIZBONY - miasta, położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku; zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se,kościół Sw. Antoniego,  Praca do Comercio nad brzegiem Tagu, Dolne Miasto z Placem Rossió, dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów, Wieżą Betlejemską oraz Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata. Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 dzień: LIZBONA - POLSKA

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Przelot do Polski.

 

Terminy:Cena: 1790 zł + 290 euro

 

Cena obejmuje:

przelot samolotem Warszawa - Lizbona - Warszawa, opłaty lotniskowe, 5 noclegów w hotelach***, wyżywienie HB - 5 śniadań i 5 obiadokolacji, opiekę pilota, ubezpieczenie Europejskie –KL, NNW, bagaż podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

biletów wstępu, usług przewodników lokalnych - ok. 60 EUR, napojów do obiadokolacji. Dopłata do SGL -100 €

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i w muzeach.

 

Uwaga! Codziennie podczas pobytu w Fatimie uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła.


Powrót