Aktualności

Rok 2020 się skończył, niech żyje rok 2021 ?

Czy rok 2021 przyniesie wreszcie oczekiwany powrót do podróżowania?

.

Nasz ubiegłoroczny 17-ty sezon turystyczno-pielgrzymkowy był najdziwniejszy w historii turystyki zorganizowanej. Skończył się zanim jeszcze zdążył się zacząć. Od momentu zamknięcia kraju w marcu 2020 trwamy w nadziei, że epidemia, która zmieniła obraz świata stanie się wkrótce tylko niemiłym wspomnieniem. Czy jednak koniec 2020 przyniósł spodziewaną odmianę? No cóż, niekoniecznie i w związku z tym w 18-nasty sezon naszej działalności wkraczamy z tremą jak maturzysta na salę egzaminacyjną 🙂

Dziękujemy wszystkim osobom zaprzyjaźnionym z naszym biurem za pamięć a także słowa wsparcia. Za liczne zapewnienia o chęci powrotu do “podróżniczego trybu życia”, które podnoszą nas na duchu w tym trudnym okresie.💖

*

Staramy się wykorzystać ten czas na zdobywanie wiedzy a także planowanie wypraw w nieodległej przyszłości. Nie tracimy nadziei, iż wkrótce znowu będziemy mogły zaprosić Państwa do wspólnego odkrywania malowniczych zakątków Europy, pięknych zabytków i miejsc świętych, przyciągających pielgrzymów z całego świata.

Pielgrzymka, wycieczka, bliska, czy daleka, może okazać się przygodą życia. Podróżowanie, poznawanie świata, innych narodowości i kultur, wspaniałych zabytków to, parafrazując Św.Augustyna, przewracanie kolejnych kart wielkiej księgi życia. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną jej stronę. Te słowa absolutnie nie straciły aktualności!

Świat pełen jest małych i wielkich odkryć, jakie stanowią wizyty w miejscach wymarzonych, a może tych dawno nieodwiedzanych, czy realizacja marzeń o podróży do miejsc niegdyś dla nas niedostępnych…

*

Projekty kolejnych wspólnych wyjazdów są już gotowe i kuszą wielobarwnymi zdjęciami.

Odkrywamy Polskę i przekonujemy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są piękne pałace, imponujące zamki, egzotyczne cerkwie i meczety, zabytki techniki, tajemnicze ruiny… A jeśli wolimy wypoczynek na łonie natury? W takim razie czeka na nas morze, góry i Mazury, lasy, jeziora, a nawet pustynie …. A to Polska właśnie!

*

Rok 2021 jest szczególny – to jubileuszowy Rok Jakubowy. Zwykle w tym czasie drogi prowadzące do Santiago de Compostela zapełniają się pielgrzymami. Ze względu na pandemię, papież Franciszek przedłużył trwanie Roku Jubileuszowego na cały 2022 rok!

Nieustająco zapraszamy na szlak Św. Jakuba – Camino de Santiago – do odkrywania tej prastarej chrześcijańskiej tradycji, do zmierzenia się z własną słabością i do podróży w głąb swojego serca.

Rok 2021
Rok 2021 – rokiem jubileuszowym Św.Jakuba
*

Kolejną absolutnie fascynującą nowością jest podróż na wschód !

Do Krainy Ognia, jak często nazywa się Azerbejdżan. Ten kraj w niezwykły sposób łączy nowoczesność potentata naftowego z tradycją szyickiego konserwatyzmu, a także wschodnią gościnnością.

A może podróż Jedwabnym Szlakiem śladami słynnego Marco Polo? W Uzbekistanie są miejsca, gdzie czas zatrzymał się w epoce karawan, a miasta Jedwabnego Szlaku zachwycają podróżnych jak dawniej, stanowiąc świadectwo potęgi imperium Tamerlana.

Uzbekistan - buchara
Buchara, Uzbekistan
*

Świat jest wielki, świat jest piękny! Do zobaczenia na szlaku już wkrótce !!!

Meksyk -Cholula-wulkan Popo
Wulkan Popo, Meksyk
Włochy Południowe-i-Sycylia-capri-plaża
Plaża na Capri z widokiem na Wezuwiusz

Więcej informacji w zakładce OFERTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: