Włochy-pompeje
Europa,  OFERTY SAMOLOTOWE

Sanktuaria Południowych Włochy i Sycylii

Włochy Południowe i Sycylia, czyli włoskie Mezzogiorno, mają zupełnie inny charakter niż stolica, czyli Rzym, czy też prowincje północne. Różni je historia, a także mentalność mieszkańców i co za tym idzie – podejście do życia. Także sanktuaria południowych Włochy i Sycylii oddają ducha mezzogiorno.

Sanktuaria Południowych Włochy i Sycylii sycylia-mapa

Szlak naszej wyprawy pozwala odkryć wspaniałe krajobrazy i spektakularne zabytki południa Włoch, sięgające czasów panowania Kartagińczyków, Greków i Rzymian. Zachwycą nas wspaniałe budowle pozostawione przez dynastię normańską, szwabską, a wreszcie wybujały barok z czasów panowania hiszpańskiego.

Południe Włoch to także kraina świętych, ważnych dla Kościoła Katolickiego.

.

Termin: 2023

.

Program:

1 dzień – przelot do Włoch – NEAPOL – POMPEJE

Zbiórka uczestników i przejazd na lotnisko w Warszawie. Wylot do Neapolu o godz. 5.55.  Przylot o godz. 8.15. Wizyta w kościele św. Józefa dei Vecchi, gdzie znajduje się grób ojca Dolindo – Msza Św. Zwiedzanie NEAPOLU – spacer po historycznym centrum oraz Piazza Plebiscito z Palazzo Reale i Castel Nuovo. Następnie wycieczka do jednego z „miast Wezuwiusza” – POMPEJÓW, zniszczonych przez wybuch wulkanu w I w. n.e. Zwiedzanie terenu wykopalisk. Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Sanktuaria Południowych Włochy i Sycylii -neapol-panorama
Panorama Neapolu z Wezuwiuszem
2 dzień: San Giovanni Rotondo

śniadanie, przejazd do San Giovanni Rotondo  Msza Św.  a następnie zwiedzanie sanktuarium Św. Ojca Pio – nowa bazylika z grobem św. Ojca Pio, stary kościółek, cela Świętego – miejsce śmierci.  Czas wolny na indywidualna modlitwę. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Sanktuaria Południowych Włochy i Sycylii - padre pio
Relikwie św. Ojca Pio
3 dzień: Bari – Alberobello

Po śniadaniu przejazd do Bari. Zwiedzanie – spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, gdzie toczy się codzienne życie a kobiety robią tradycyjny makaron ‘orechiette”. Wizyta w katedrze oraz imponującej bazylice Sw. Mikołaja, gdzie od XI wieku przechowywane są relikwie Św. Mikołaja. Msza Sw. Przejazd do ALBEROBELLO. Spacer po urokliwym mieście, w którym zobaczymy „trulle”- cylindryczne, kamienne domy przypominające ule o stożkowych dachach, zbudowane bez zaprawy. Transfer do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Włochy-alberobello-domy
Trulle w Alberobello
4 dzień: Matera – Sycylia

Po śniadaniu przejazd do MATERY. Wizyta w mieście zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale, a następnie Msza Sw. Czas wolny. Przejazd do Reggio di Calabria i przeprawa promowa na Sycylię. Następnie przejazd do hotelu w ok. Messyny – Milazzo. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: Palermo – Monreale

Śniadanie.  Przejazd wzdłuż północnego wybrzeża do Palermo, a następnie od pobliskiego Monreale, zwiedzanie majestatycznej katedry, którą zdobi wewnątrz ponad 6000 m2 przepięknych, złotych mozaiek, będących najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Msza Św. Przejazd do centrum Palermo, stolicy Sycylii, pięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe a także secesyjne. Spacer po mieście, podczas którego będziemy podziwiać imponującą katedrę, Pałac Królów Normańskich ( z zewnątrz), najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi, a także poznamy klimat lokalnego targu. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

6 dzień: Agrigento – Enna – Piazza Armerina

Śniadanie, a następnie wyjazd do Agrigento i zwiedzanie Doliny Świątyń – wspaniale zachowanego zespołu antycznych świątyń greckich, jednego z najważniejszych miejsc archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Msza Sw.

Sycylia-agrigento-świątynia
Dolina Świątyń Agrigento

Przejazd przez  ENNĘ –  zwaną „pępkiem” lub też „dachem Sycylii”, średniowieczne miasteczko położone na wysokości ok. 1000 m n.p.m. Następnie udamy się do Piazza Armerina, wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym także toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaikowe. Przejazd do hotelu w ok. Piazza Armerina na kolację i nocleg.

7 dzień: Syrakuzy – Katania

Śniadanie, przejazd do Syrakuz, jednego z najstarszych miast na Sycylii, jego historia liczy sobie około 2700 lat – zwiedzanie Parku Archeologicznego z pozostałościami zabudowy z czasów kolonizacji greckiej, a następnie rzymskiej – teatr grecki, amfiteatr rzymski oraz kamieniołom zwany Uchem Dionizosa. Następnie spacer po Wyspie Ortygia, gdzie znajduje się dawne akropolis świątynie poświęcone Apollinowi i Atenie, pałac tyranów oraz fontanna źródło Aretuzy. Msza Św. w bazylice Matki Bożej Płaczącej w Syrakuzach.  Następnie przejazd do Katanii, największego miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter Katania zawdzięcza użyciu do budowy domów i kościołów kamienia wulkanicznego, który w rezultacie ładnie kontrastuje z białymi dekoracjami. Zwiedzanie katedry Św. Agaty z relikwiami Świętej. Przejazd do hotelu w ok. Giardini Naxos na kolację i nocleg.

8 dzień – Etna –  Taormina  

Po śniadaniu przejazd na Etnę – największy czynny wulkan w Europie. Wjazd autokarem do parkingu na wys. 1900 m npm, a następnie możliwość spaceru do kraterów Silvestri i czas wolny.

Opcjonalnie: dla chętnych wjazd kolejką gondolową na wysokość ok. 2500 m n.p.m. a następnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość prawie 3000 m n.p.m, w pobliże głównego krateru. Spacer z miejscowym przewodnikiem wokół jednego z kraterów (dodatkowa opłata – za gondolę ok. 35 euro; gondola+bus terenowy ok. 70 euro).

Sycylia-krater-etna
Kratery Etny

Następnie przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy. Spacer po fascynującym starym mieście, w tym wizyta w Teatrze Antycznym – najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę a także wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

.

9 dzień   –  przelot do Polski

Śniadanie w formie pakietu, a następnie wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Katanii. Wylot o godz. 9.40. Przylot do Warszawy o godz. 12.25. Powrót autokarem do Zamościa.

.

Termin:

.

Cena:

dla grupy min. 35 os.: 2230 zł + 520 euro

cena przy min. 30 os.: 2340 zł + 560 euro

dla grupy min. 25 os.: 2450 zł + 600 euro

.

Cena nie zawiera:

Bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników a także zwyczajowe napiwki – opłata obligatoryjna: 130 – 150 euro

napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od rezygnacji, wydatków osobistych, a także ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego

dopłata do pokoju jednoosobowego 160 euro

Uwaga ! Cena została skalkulowana w oparciu o aktualną cenę przelotów, w rezultacie może zmienić się zależnie od taryf przewoźnika i nie jest zagwarantowana do momentu wykupu biletów.

***

Więcej ofert na stronie biura: https://www.sopol-lublin.pl/

Włochy Południowe-i-Sycylia-trinacria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.