Archiwum

Sezon 2022

Nadchodzi sezon 2022, a tym samym pół-pandemiczny rok 2021 odchodzi powoli do archiwów. Czy mijający rok przyniósł dobre zmiany? Wytęskniony powrót do podróżowania? Na pewno tak. Na pewno jeszcze nie w takim wymiarze jak byśmy chcieli. Nadal obowiązują ograniczenia, które wiele osób odstraszają, czy po prostu irytują…

Więcej na ten temat w kolejnym wpisie – TUTAJ.

Sezon 2021/2022

My tymczasem niezmiennie przekonujemy własnym przykładem, że podróżować można i że podróżować warto. Świat nieco się zmienił, jest jednak nadal, mimo panujących obostrzeń, zachwycający. Nie powinniśmy dać go sobie odebrać.

Zapraszamy więc Państwa do kolejnej edycji wspólnego odkrywania świata – od malowniczych zakątków Europy, pięknych zabytków i miejsc świętych, przyciągających pielgrzymów z całego świata po egzotyczne wyprawy do odległych krain.

*

Pielgrzymka, wycieczka, bliska, czy daleka, może okazać się przygodą życia. Podróżowanie, poznawanie świata, innych narodowości i kultur, wspaniałych zabytków to, parafrazując Św.Augustyna, przewracanie kolejnych kart wielkiej księgi życia. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną jej stronę. Te słowa absolutnie nie straciły aktualności!

Świat pełen jest małych i wielkich odkryć, jakie stanowią wizyty w miejscach wymarzonych, a może tych dawno nieodwiedzanych, czy realizacja marzeń o podróży do miejsc niegdyś dla nas niedostępnych…

*

Projekty kolejnych wspólnych wyjazdów są już gotowe i kuszą wielobarwnymi zdjęciami.

Zima 2021/2022

Zima to narty, białe szaleństwo w renomowanych kurortach sportów zimowych w Alpach. Polecamy fantastyczne skisafari w stacjach narciarskich Włoch, Austrii, Szwajcarii oraz Francji. Zapierające dech w piersiach krajobrazy najwyższych i najbardziej malowniczych, śnieg, słońce …

Egzotyka

Zima to także dobry czas na wyjazdy egzotyczne. My na początek proponujemy kolorowy i fascynujący Meksyk. Pielgrzymka do sanktuarium Guadalupe połaczona ze zwiedzaniem stolicy Meksyku, pięknych kolonialnych miasteczek i wreszcie odpoczynek nad Oceanem Spokojnym w słynnym Acapulco! Niezapomniane przeżycia…

.

Polska 2022

Odkrywamy Polskę i przekonujemy, iż każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są piękne pałace, imponujące zamki, egzotyczne cerkwie i meczety, zabytki techniki, a także tajemnicze ruiny… Jeśli wolimy wypoczynek na łonie natury? W takim razie czeka na nas morze, góry i Mazury, lasy, jeziora, a nawet pustynie …. A to Polska właśnie!

*

Rok 2021 oraz 2022 są szczególne – trwa bowiem jubileuszowy Rok Jakubowy. Zwykle w tym czasie liczne drogi prowadzące do Santiago de Compostela zapełniają się pielgrzymami, czy też osobami, które zafascynował fenomen Szlaku. Ze względu na pandemię, papież Franciszek przedłużył trwanie Roku Jubileuszowego na cały 2022 rok!

Nieustająco zapraszamy na szlak Św. Jakuba – Camino de Santiago – do odkrywania tej prastarej chrześcijańskiej tradycji, do zmierzenia się z własną słabością a także do podróży w głąb swojego serca.

.

Orient w zasięgu ręki

Kolejną absolutnie fascynującą nowością jest podróż na wschód !

Do Krainy Ognia, jak często nazywa się Azerbejdżan. Ten kraj w niezwykły sposób łączy nowoczesność potentata naftowego z tradycją szyickiego konserwatyzmu, a także wschodnią gościnnością.

A może podróż Jedwabnym Szlakiem śladami słynnego Marco Polo? W Uzbekistanie są miejsca, gdzie czas zatrzymał się w epoce karawan, a miasta Jedwabnego Szlaku zachwycają podróżnych jak dawniej, stanowiąc świadectwo potęgi imperium Tamerlana.

Uzbekistan - buchara
Buchara, Uzbekistan
*

Świat jest wielki, świat jest piękny! Do zobaczenia na szlaku już wkrótce !!!

Włochy Południowe-i-Sycylia-capri-plaża
Plaża na Capri z widokiem na Wezuwiusz

Więcej informacji w zakładce OFERTY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: