Wielkopolska - Biskupin
OFERTY AUTOKAROWE,  Polska

Wielkopolska – szlakiem pierwszych Piastów i początków państwa polskiego

Wielkopolska to o kolebka państwa polskiego, gdzie na wyspach wśród licznych jezior powstawały pierwsze piastowskie grody. Tu także swoje źródło mają legendy o złym Popielu zjedzonym przez myszy i dobrym Piaście Kołodzieju…

Kalisz – Licheń – Kruszwica – Strzelno – Biskupin – Gniezno – Poznań – Ostrów Lednicki – Lednica – Rogalin – Kórnik

.

TERMIN:

.

Program:

1 dzień: Kalisz – Licheń – Kruszwica

Zbiórka o godz. 6.30 i wyjazd do KALISZA, który uważany jest powszechnie za najstarsze miasto w Polsce. Zobaczymy skansen archeologiczny w miejscu dawnego grodu Calisia, a następnie udamy się na krótki spacer po mieście – rynek, Baszta Dorotka, Pomnik Książki – upamiętniający tysiące książek z kaliskich bibliotek zniszczonych przez Niemców za okupacji, katedra św. Mikołaja Biskupa, Narodowe Sanktuarium św. Józefa zw. „Polskim Nazaretem”, a kult św. Józefa wiąże się z cudownym obrazem Świętej Rodziny.  

Następnie przejazd do LICHENIA:  to olbrzymie sanktuarium powstało z datków pielgrzymów w ciągu zaledwie 10 lat. Zobaczymy stary kościół św. Doroty, groby wizjonerów, którym Maryja się ukazała w XIX w. wieku a także imponującą Bazylikę MB Bolesnej Królowej Polski – największą świątynię w Polsce.

Przejazd do Kruszwicy, a następnie zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie, obiadokolacja i nocleg.


2 dzień: Kruszwica – Strzelno – Biskupin – Gniezno – Poznań

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie KRUSZWICY – kolebki Państwa Polskiego: Mysia Wieża, owiana legendą o Popielu i Piaście, a także piękna romańska kolegiata z XII w., [ewentualnie rejs statkiem po Jeziorze Gopło].

Wielkopolska - biskupin

Następnie udamy się do STRZELNA, aby zobaczyć ponorbertański kościół Świętej Trójcy i NMP z unikatowymi kolumnami z przedstawieniami cnót i występków jak również niezwykłą romańską rotundę św. Prokopa.

Przejazd do BISKUPINA, gdzie zobaczymy słynne Muzeum Archeologiczne, zwane „polskimi Pompejami”. Na terenie liczącego 23 ha rezerwatu archeologicznego odkryto ślady bytowania człowieka od starszej epoki kamienia aż po wczesne średniowiecze. Zobaczymy zrekonstruowaną osadę kultury łużyckiej z wczesnej epoki żelaza, drewniane domy sprzed ponad 2700 lat, a także charakterystyczną bramę z wałami i falochronem.

Następnie przejazd do GNIEZNA – pierwszej stolicy Polski i miejsca zjazdu gnieźnieńskiego w 1000 roku. Zwiedzanie: Wzgórze Lecha z Katedrą NMP i św. Wojciecha – patrona Polski, gdzie znajduje się symboliczny grób Św. Wojciecha a także jego relikwie. Zobaczymy również słynne Drzwi Gnieźnieńskie – dzieło sztuki odlewniczej z XII w. – opowiadające historię męczeństwa św. Wojciecha.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


3 dzień: Poznań – Lednica – Ostrów Lednicki

Po śniadaniu zwiedzanie POZNANIA: Ostrów Tumski z Archikatedrą św. Piotra i Pawła, tam Złota Kaplica – miejsce pochówku Mieszka I i Bolesława Chrobrego; następnie spacer po starym mieście –  Stary Rynek z pięknymi kamieniczkami  i ratuszem z „Poznańskimi Koziołkami”; dzielnica Malta  -komandoria Joannitów (kościół św. Jana Jerozolimskiego nad brzegiem Jeziora Maltańskiego), czas wolny na degustację rogali św. Marcina.

Przejazd do LEDNICY – zwiedzanie: Muzeum Pierwszych Piastów, przeprawa na wyspę Ostrów Lednicki – domniemane miejsce chrztu Mieszka I w 966 r.

Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


4 dzień: Kórnik – Rogalin – powrót

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd do KÓRNIKA. Zwiedzanie zabytkowej rezydencji Górków, Działyńskich oraz Zamojskich a także Arboretum – 30 ha park dendrologiczny, założony w 1826 r. przez Tytusa Działyńskiego, który tworzy najstarszą i jedną z najbogatszych w Polsce kolekcji drzew i krzewów. Najstarsze okazy liczą 120-150 lat, m.in.: miłorzęby, czarne orzechy, cypryśniki błotne, magnolie drzewiaste, jak również azalie.

Przejazd do ROGALINA i spacer po zespole pałacowo-parkowym do rogalińskiej dąbrowy – jest to największe skupisko pomnikowych dębów w Europie, a wśród nich słynny Lech, Czech i Rus ( wg. aktualnych badań najstarszy dąb w Polsce).

Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

.

CENA:

Grupa min. 40 os – 1290 zł

Grupa min. 30 os – 1350 zł

Grupa min. 20 os – 1420 zł

.

CENA ZAWIERA:

Transport komfortowym autokarem, zakwaterowanie: 3 noclegi w pensjonatach/ośrodkach wypoczynkowych, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje, opiekę pilota wycieczek, słuchawki systemu tour audio guide dla każdego uczestnika ubezpieczenie NNW, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA NIE ZAWIERA:

Obligatoryjnej opłaty 200 -220 zł – koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników, wraz z kosztami ich rezerwacji (płatne pilotowi)

ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (250 zł), 

dodatkowych posiłków oprócz wymienionych

dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, które musi być wykupione w dniu podpisania umowy

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

***

Więcej ofert na stronie biura: https://www.sopol-lublin.pl/