Włochy autokarem
Europa,  OFERTY AUTOKAROWE

WŁOCHY autokarem

Włochy autokarem to wycieczka lub pielgrzymka, która odkrywa najbardziej znane i chętnie odwiedzane zabytki Włoch a także liczne sanktuaria związane z postaciami włoskich świętych.

Loreto – Manopello – Lanciano – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo – Neapol – Pompeje – Monte Cassino – Rzym – Asyż – Padwa
PROGRAM
1 dzień: przejazd Polska – Czechy

Zbiórka o godz…. Wyjazd z Polski, a następnie przejazd przez i Czechy do hotelu w okolicach Brna. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: przejazd do Włoch

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd przez Austrię do Włoch. Przyjazd do Rimini w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Loreto – Manopello – Lanciano – San Giovanni Rotondo

Po śniadaniu wykwaterowanie a następnie wyjazd do Loreto. Zwiedzanie renesansowej bazyliki z Sanktuarium Domku Matki Bożej a następnie Cmentarza Polskiego. Przejazd wzdłuż wybrzeża adriatyckiego do Manoppello, gdzie przechowywana jest chusta z odbiciem twarzy Chrystusa, czyli Volto Santo. Następnie wizyta w Lanciano – zwiedzanie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Przejazd do San Giovanni Rotondo na Półwyspie Gargano. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w San Giovanni Rotondo.

4 dzień:: San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo

Śniadanie, a następnie zwiedzanie sanktuarium Św. Ojca Pio – nowa bazylika z grobem św. Ojca Pio, stary kościółek, cela Świętego, czyli miejsce śmierci. Następnie przejazd do Sanktuarium Michała Archanioła wMonte Sant Angelo i zwiedzanie Sanktuarium wzniesionego nad grotą – miejscem objawień Michała Archanioła z VI w a także malowniczego miasteczka. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: Pompeje – Neapol – Monte Cassino – Rzym

Po śniadaniu zwiedzanie Neapolu, czyli spacer po historycznym centrum oraz Piazza Plebiscito z Palazzo Reale i Castel Nuovo. Następnie wycieczka do jednego z „miast Wezuwiusza” – Pompejów, zniszczonych przez wybuch wulkanu w I w. n.e. Zwiedzanie terenu wykopalisk a następnie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Przejazd na Monte Cassino, aby zwiedzić zabytkowy klasztor, założony przez Św. Benedykta oraz Cmentarza Polskiego. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, następnie obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: Rzym – Watykan

śniadanie, a następnie przejazd do Rzymu. Audiencja ogólna u Ojca Świętego Franciszka. Po audiencji czas wolny a następnie zwiedzanie Watykanu – bazylika Św. Piotra, nawiedzenie grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, Plac Św. Piotra. Kościół S.Spirito in Sassia, czyli Centrum Miłosierdzia Bożego w Rzymie z relikwiami Św. Jana Pawła II i Św. Faustyny. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: Rzym

Po śniadaniu przejazd do Rzymu i zwiedzanie zabytków wczesnochrześcijańskich – katakumby Św. Kaliksta, bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Następnie spacer wśród zabytków „ Rzymu starożytnego” – Łuk Konstantyna, Koloseum, Kapitol, Forum Romanum, Mamertynum; Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny i spacer trasą od Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi, Panteon, Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: Rzym – Asyż – Rimini

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie wyjazd z Rzymu do Asyżu. Tam zwiedzanie jednego z ważniejszych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech: średniowieczne miasto z bazyliką Św. Franciszka i Bazyliką Św. Klary oraz bazylika Santa Maria degli Angeli z kapliczką Porcjunkula, Rosarium i miejscem śmierci Św. Franciszka. Przejazd do hotelu k / Padwy. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień: Padwa przejazd doPolski

Po śniadaniu wykwaterowanie a następnie przejazd do Padwy. Zwiedzanie bazyliki z grobem Św. Antoniego a także spacer po mieście. Wyjazd do Polski, przejazd przez północne Włochy, Austrię i Czechy.

9/10 dzień: Powrót do Polski

Powrót we wczesnych w godzinach porannych.

.

Termin:

.

Cena:

Cena obejmuje:

Transport komfortowym autokarem ( WC, klimatyzacja ) ♦ 8 noclegów w hotelach **/***– pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami ♦ Wyżywienie:8 śniadań ( kontynentalne wzmocnione ) i 8 obiadokolacji ( serwowane ) ♦ Opieka pilota-przewodnika ♦ Ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie obejmuje:

Napojów do obiadokolacji poza wodą, dopłaty do pokoju 1-osobowego, obligatoryjnej opłaty za bilety wstępu, komunikację miejską, przewodników lokalnych – 70 euro

UWAGA!!! Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i w muzeach.

Program może być realizowany jako wycieczka lub pielgrzymka ( w tym wypadku codziennie w sanktuariach na trasie odbywa się Msza Św.).

Zobacz nasze inne oferty na stronie biura www.sopol-lublin.pl