Kazachstan - astana
Azja,  OFERTY SAMOLOTOWE

Kazachstan

Kazachstan to ukryta perła Azji Centralnej, która oszałamia różnorodnością. To 9. największy kraj świata, a przy tym wciąż nieodkryty przez masową turystykę. Znajdziemy tu rozległe przestrzenie, a także wpisane na listę UNESCO zabytki, Różnorodność Kazachstanu sprawia, że z każdym przebytym kilometrem odkrywamy coś zupełnie nowego – wysokie góry Ałtaj i Tienszan na wschodzie, Morze Kaspijskie na zachodzie, stepy i lasy niziny zachodniosyberyjskiej na północy, a na południu pustynie i Jezioro Aralskie, a także turkusowe jeziora, zielone stepy i pustynne krajobrazy.

.

Termin:

.

Program:
1 dzień: WARSZAWA – ASTANA

Przejazd na lotnisko Okęcie. Przelot z Warszawy do Astany (bezpośredni). Wylot o godz. 23.00

2 dzień: ASTANA ( Nur-Sultan )

Przylot do Astany o godz. 7.45. Przejazd na śniadanie ( ewentualnie do hotelu, wczesne zakwaterowanie, krótki odpoczynek i śniadanie ).

Przejazd do AŁZYR-u (Malinowka) – „Akmolińskiego Obozu Internowania Żon Zdrajców Ojczyzny”, funkcjonującego w systemie gułagów, funkcjonującym w latach 1938-53. Przetrzymywano tu ok. 20.000 kobiet. W 2007 roku otwarto tu muzeum-pomnik ofiar stalinowskich represji.

Następnie zwiedzanie Nur-Sultan, czyli ASTANY – wybudowanej na stepie stolicy Kazachstanu: piramida Zgody i Pokoju (symbol stolicy), Plac Konstytucji, Prezydenckie Centrum Kultury, Muzeum Narodowe; wjazd na wieżę Bajterek z panoramą Astany, Plac Pokoju i Harmonii z meczetem sułtana Khazreta ( drugi największy w Azji Centralnej ). Prawosławna katedra Zaśnięcia Matki Bożej. Nawiedzenie katedry pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy ( Msza Sw. ). Kolacja w lokalnej restauracji. Przejazd do hotelu na nocleg.

3 dzień: ASTANA – SZCZUCIŃSK – BOROVOJE – OZIORNOJE

Śniadanie, wyjazd na północ kraju. Nawiedzenie SZCZUCIŃSKA – Msza św. w prowadzonej przez polskich kapłanów parafii św. Abrahama. Potem przejazd do BOROWOJE, zwanego „kazachską Szwajcarią” – odwiedziny miejsca spotkania kazachskich chanów sprzed kilku stuleci, możliwość spaceru lub rejsu łódką po jeziorze (płatny indywidualnie). 
Później przejazd przez kazachski step do OZIORNOJE, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, kolacja. Po niej różaniec przy ołtarzu „Gwiazda Kazachstanu” Mariusza Drapikowskiego. 

4 dzień: Oziornoje- – TAJYNSZA – JASNA POLANA – KOKCZETAW

Po śniadaniu Msza św. w sanktuarium MB Królowej Pokoju w Oziornoje,  potem czas wolny na refleksję i modlitwę. Wspólny spacer do Karmelu oraz – brzegiem jeziora – pod figurę Matki Boskiej z siecią pełnych ryb, na pamiątkę cudu z 1941 r., kiedy to ryby uratowały od śmierci głodowej kilkuset Polaków, zesłanych tam w 1936 roku.  Następnie Droga Krzyżowa na wzgórzu Sopka Wołyńska. 
Przejazd do TAJYNSZY – stacji kolejowej, na której wysadzano przybywające z zachodu transporty polskich zesłańców. Na koniec dnia wizyta w Jasnej Polanie – muzeum polskich Zesłańców.
Przejazd do KOKCZETAW – najstarszego w kraju ośrodka organizacji polonijnej.

Kolacja, nocleg. 

5 dzień: KOKCZETAW – HELLEROVKA – ASTANA

Śniadanie, krótka wizyta w Domu Polonii w Kokczetawiu oraz rozmowa z rodakami. Następnie wizyta w Hellerowce – Msza św. z kościele św. Franciszka z Asyżu. 
Po południu powrót do Nursułtanu ( Astany). Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg. 

6 dzień: Przelot do AŁMATY – KAPSZAGAI

Wczesne śniadanie i przelot do Ałmaty. Lądowanie u stóp gór Tien Szan. Zwiedzanie AŁMATY (do 1998 r. stolicy niepodległego Kazachstanu): Centralne Muzeum (zbiory etnograficzne i archeologiczne), Pomnik Niepodległości, Plac Republiki, meczet, budynek Teatru Opery i Baletu, Pałac Prezydencki, a także cerkiew Zenkowa (jedna z najwyższych drewnianych budowli na świecie) w Parku Panfiłowa.

Kazachstan - Ałmaty

W godzinach wieczornych przejazd do KAPSZAGAi – Msza św., a po niej kolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma. 

7 dzień: Nura – Kanion Szaryński – Ałmaty

Po śniadaniu wizyta we wsi Nura i spotkanie z tamtejszym duszpasterzem, Msza św.

Przejazd do KANIONU SZARYŃSKIEGO, który ma długość ok. 3 km, a głębokość od ok. 100 do nawet 300 metrów. Nazywany jest kazachskim Kanionem Kolorado. Spacer dnem wąwozu (możliwość wynajęcia jeepów, płatne indywidualnie), czas wolny w restauracji na końcu Szarynu. Powrót do hotelu w Ałmaty, a następnie kolacja, nocleg.

8 dzień: AŁMATY: MEDEO – CZYMBULAK – SOKOŁY

Po śniadaniu wyjazd do Medeo, słynącego z pięknego wąwozu oraz z najwyżej położonego lodowiska na świecie, potem wjazd kolejką na Czymbulak na wysokość 3 200 m. npm. Potem wyjazd w Góry Niebiańskie (Tien Szan) nad  Wielkie Jezioro Ałmatyńskie, czas wolny. ( ewentualnie Msza św. Polowa )

Powrót w doliny, odwiedziny Ośrodka Hodowli i Leczenia Sokołów, gdzie zobaczymy pokazy sokolnictwa, a także polowania z sokołami. Powrót do Ałmaty, a następnie kolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

9 dzień: ETNO-WIOSKA – BAZAR – NOCNY POCIAG DO KARAGANDY

Śniadanie a następnie wizyta w tradycyjnej huńsko-kazachskiej etno-wiosce, zapoznanie się z kazachskimi tradycjami. Lunch. Powrót do Ałmaty, wizyta na lokalnym bazarze. Wieczorem przyjazd na ałmatyński dworzec, a następnie nocny przejazd pociągiem do Karagandy (kuszetki 4-osobowe).  

Kazachstan - para w stroju narodowym
10 dzień: Karaganda

Przyjazd do KARAGANDY, transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek. Po śniadaniu nawiedzenie katedry Matki Bożej Fatimskiej, modlitwa przy grobie bł. ks. Władysława Bukowińskiego – proboszcza katedry w wołyńskim Łucku, zesłanego najpierw na Ural, a potem do Karagandy, gdzie pracował jako stróż, podejmując tajne duszpasterstwo. Odwiedziny we wspólnocie prowadzonej przez Ojców Marianów. Potem wizyta na terenie dawnego Karłagru, największego łagru na świecie. odwiedziny w muzeum i  ośrodku dowodzenia obozem – Dolinka. Przejazd do hotelu, kolacja. Nocleg. 

Kazachstan -Karlag - Dolinka
11 dzień: wylot do Polski

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Nursułtanie a następnie wylot o godz. 13.00. Zakończenie pielgrzymki do Kazachstanu. Lądowanie W Warszawie o godz. 14.15. Powrót autokarem do miejsca wyjazdu.

.

TERMIN: 19.09 – 26.09.2021

.

CENA:
CENA ZAWIERA:

przelot samolotem Warszawa – Nursułtan – Warszawa z bagażem rejestrowym (23 kg) a także podręcznym (8 kg), przejazd pociągiem (miejsca sypialne, przedziały 4-osobowe) Ałmaty – Karaganda, przelot wewnętrzny Nursułtan – Ałmaty z bagażem podręcznym (55x40x23 cm) i rejestrowym (20 kg), przejazdy w Kazachstanie klimatyzowanym autobusem lub busem (zależnie od liczebności grupy). Noclegi: 6  noclegów w hotelach 3*/4*, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, 2  noclegi w domach pielgrzyma (Oziornoje i Kopczegau), pokoje 1-4-osobowe, 1 nocleg w pociągu (przedziały 4-osobowe),

10 śniadań i 9 obiadokolacji, opiekę pilota i przewodnika lokalnego, bilety wstępu z wyjątkiem opcji fakultatywnych, ubezpieczenie KL, NNW bagaż, jak również składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowego.

CENA NIE ZAWIERA

ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (150 EUR)

ewentualnego przejazdu jeepami po Wąwozie Szaryńskim (ok. 25 Euro), 

rejsu łódką po Jeziorze Borowoje, 

dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji,

lokalnych przewodników, zwyczajowych napiwków – 30 EUR 

napojów do kolacji z wyjątkiem wody.

***

Więcej ofert na stronie biura: https://www.sopol-lublin.pl/