Izrael Jerozolima Kopuła Skały
Azja,  Bliski Wschód,  OFERTY SAMOLOTOWE

ZIEMIA ŚWIĘTA – Izrael i Jordania

Ziemia Święta to nie tylko Izrael, ale także Jordania, Liban i Syria.

Wyprawa do Ziemi Świętej nie bez powodu nazywana jest „piątą Ewangelią”. Przemierzanie tego niezwykłego skrawka Bliskiego Wschodu dostarcza zawsze niezapomnianych przeżyć. Niezależnie od tego, czy przybywamy jako pielgrzymi, czy chcemy poznawać te ziemie turystycznie, zawsze trafimy na miejsca opisane w Ewangeliach oraz w Starym Testamencie. Ziemia Święta nikogo nie pozostawia obojętnym.

Izrael Jerozolima panorama
Panorama starej Jerozolimy z Góry Oliwnej
PROGRAM PIELGRZYMKI
1 dzień : Jerozolima

Wylot z Warszawy o godzinie 23:55 (zbiórka na lotnisku 2 godziny wcześniej). Przylot na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie o godzinie 4:35, transfer do hotelu w Jerozolimie. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek

2 dzień: Betlejem – Jerozolima

Późne śniadanie, zwiedzanie Betlejem, czyli miejsce narodzin Jezusa – Bazylika Narodzenia z Grotą Narodzin, Pole Pasterzy. Następnie zwiedzanie Ain Karem – kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Po południu zwiedzanie Nowej Jerozolimy: Knesset (Parlament), Menora (Świecznik Siedmioramienny), Yad Vashem – pomnik ofiar Holokaustu. Kolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto. Tu zwiedzanie kościoła „Pater Noster”, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym: Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara, meczet Al-Aksa. Następnie spacer w dół wzgórza Drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit, Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii (Wszystkich Narodów), Kościół i Grób NMP (wg tradycji Kościoła Wschodniego).

Stare Miasto: Kościół św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda, więzienie Chrystusa i miejsce biczowania; Via Dolorosa (Droga Krzyżowa) wiodąca na Golgotę, Bazylika Grobu Pańskiego. Czas wolny. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

4 dzień: Cesarea – Hajfa – Nazaret – Kana – Góra Tabor – Tyberiada

Śniadanie a następnie przejazd do Cezarei Nadmorskiej – portu i miasta założonego przez Heroda Wielkiego. Zwiedzanie historycznych ruin: antyczny teatr, port, hipopodrom itp. Następnie przejazd do Hajfy – portu i jednego z najstarszych miast basenu Morza Śródziemnego, malowniczo położonego u stóp góry Karmel – Grota Eliasza i Kościół NMP Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu, miejsca, gdzie Archanioł Gabriel objawił się Maryi i zwiastował narodzenie Jezusa. To miejsce życia Św. Rodziny i dzieciństwa Jezusa. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania. Wizyta w Kanie Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu, czyli przemiany wody w wino podczas wesela. Następnie przejazd nad Jezioro Galilejskie, kolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień: Galilea: Kafarnaum – Tabgha – Góra Błogosławieństw – Amman

Po śniadaniu przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Następnie Tabgha, kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb. Kolejnym miejscem na trasie jest kościół „Prymatu Św. Piotra” na brzegu Kinneretu, czyli miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Następnie pojedziemy do Kafarnaum: zwiedzanie ruin starożytnej synagogi i domu Św. Piotra. Na koniec wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsce Przemienienia. Przejazd do Doliny Jordanu i przejścia granicznego na moście Szeika Husseina. Przejazd do hotelu w Ammanie, kolacja, nocleg

6 dzień: Amman – Betania -Góra Nebo – Madaba – Petra

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Ammanu, w starożytności położonego podobnie, jak Rzym na siedmiu wzgórzach. Zobaczymy pozostałości starożytnej Filadelfii, jak nazywało się miasto należące do Dekapolis w czasach greckich i rzymskich, czyli: rzymski amfiteatr, wykuty w zboczu wzgórza, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyńskich i arabskich budowli. Uwagę zwraca odrestaurowana świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Wyjazd na południe słynną malowniczą Droga Królewską, którą podążał prawdopodobnie Abraham w drodze z Mezopotamii do Kanaanu a następnie Mojżesz wiódł Izraelitów z Egiptu do Ziemi Obiecanej.

Przejazd do Betanii Nad Jordanem, czyli historycznego miejsca chrztu Jezusa i pierwszych chrześcijan nad rzeką Jordan. Wizyta na Górze Nebo na skraju Wschodniego Brzegu, skąd w pogodny dzień można zobaczyć Morze Martwe, a nawet wieże kościołów Jerozolimy. Z tego miejsca Mojżesz miał ujrzeć przed śmiercią Ziemię Obiecaną, do której nie dane było mu wejść, jest to też jedno z domniemanych miejsc pochówku Mojżesza. Przejazd do Madaby, słynącej z niezwykłych mozaiek z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele Św. Jerzego. Dalszy przejazd do Petry. Następnie zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: Petra Wadi RumAkaba

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, „różowego miasta Nabatejczyków”, wykutego w skałach. Droga do Petry wiedzie przez niewiarygodnie wąski i kręty wąwóz – szczelinę skalną, o dł 1,2 km i ścianach, sięgających miejscami 200m, czyli Siq. Najbardziej znaną i efektowną budowlą Petry jest grobowiec, zwany Skarbcem, a także Klasztor, amfiteatr, Grobowce Królewskie, i in. (przejażdżka konna podczas zwiedzania ruin miasta). Następnie przejazd do Wadi Rum – urzekającego jednymi z najpiękniejszych pustynnych krajobrazów na świecie, które opisywał m.in. Lawrence z Arabii. Czeka nas przejażdżka jeepami, podczas której podziwiać można niezwykłe formacje skalne z wyrytymi inskrypcjami Nabatejczyków i plemion beduińskich. Następnie przejazd do hotelu w Akabie. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: Pustynia Negev – Pustynia Judzka –Morze Martwe – Qumran – Jerycho

Po śniadaniu wjazd do Izraela. Przejazd przez przejście graniczne w Aravie. Następnie przejazd przez Pustynię Negev i Judzką do Qumran – osady wspólnoty Esseńczyków, gdzie znaleziono bezcenne manuskrypty, czyli Zwoje znad Morza Martwego, m.in. najstarsze kopie biblijnych tekstów. Postój nad Morzem Martwym, czyli akwenie leżącym w najgłębszym zakątku Ziemi, ponad 400 m poniżej poziomu morza. Dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Czas wolny aby spróbować kąpieli i relaksu w niezwykle słonej wodzie. Przejazd do Jerycha, czyli najstarszego, położonego poniżej poziomu morza miasta na świecie – mury miasta liczące ponad 8000 lat, drzewo Zacheusza – najstarsze na świecie, Góra Kuszenia. Przyjazd do Betlejem, kolacja i nocleg w hotelu.

9 dzień: Betania – Jerozolima

Po śniadaniu wizyta w Betanii, a tam zwiedzanie kościoła krzyżowców w pobliżu grobu Łazarza. Następnie powrót do Jerozolimy, zwiedzanie Góry Syjon z Wieczernikiem, Grobem Króla Dawida, kościołem Zaśnięcia NMP oraz kościołem Św. Piotra „In Gallicantu”. Spacer po żydowskiej części Jerozolimy do Ściany Płaczu – według Żydów jedynej pozostałości po zburzonej przez Rzymian świątyni Salomona. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

10 dzień: Wylot Do Polski

Śniadanie w formie pakietu i transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie. Odprawa wyjazdowa a następnie wylot o godzinie …..Przylot do Warszawy/Krakowa o godzinie ….

.

Terminy:

.

CENA:

Grupa 35 os: 1.990 zł + 780 USD

min 30 os: 2.050 zł + 820 USD

do 25 os: 2.090 zł + 890 USD

Cena obejmuje:

przelot, opłaty lotniskowe i bagażowe, transport autokarem w Izraelu i Jordanii, zakwaterowanie w hotelach *** (9 noclegów), wyżywienie HB (9 x śniadania i obiadokolacje), program zwiedzania, ubezpieczenie KL i NW, opiekę pilota i lokalnych przewodników na miejscu, taksy wjazdowe i wyjazdowe.

Cena nie obejmuje:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok.170 USD, zwyczajowych napiwków (ok. 40 USD), dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji, wycieczek fakultatywnych.

UWAGA! Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

Ze względu na to, że w każdym kraju kontrahent podstawia lokalny autokar, przekraczanie granic odbywa się pieszo.

Program jest ramowy, więc kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, również cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów a także w muzeach.

Zobacz nasze inne oferty na stronie biura www.sopol-lublin.pl