Meksyk-Guadalupe-zewnatrz
Ameryka,  OFERTY SAMOLOTOWE

Meksyk – pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

Meksyk to fascynujący kraj o niezwykłej kulturze i kolorycie. ogromny i zróżnicowany, kraj, gdzie możemy poznać kultury rdzennych mieszkańców, a także wspaniałe zabytki czasów kolonialnych. Meksyk to także wesoła muzyka marichis, piaszczyste plaże i luksusowe kurorty.

Sanktuarium Matki Bożej Guadalupe to bijące serce tego kraju. Spotkamy tu pielgrzymów o różnych odcieniach skóry, z różnych stron Meksyku, Ameryki Łacińskiej i całego świata.

.

Termin: styczeń – marzec 2024

.

Program:

1 dzień: przelot

Zbiórka i przejazd na lotnisko Okęcie o godz. …. Wylot do Amsterdamu o godz. 6.05 Przylot o godz. 8.15. Przesiadka i wylot do Meksyku o godz. 14.30. Przylot do miasta Meksyk o godz. 19.25 ( czas lokalny – 7 godz. różnicy w stosunku do czasu polskiego). Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Transfer do hotelu, a następnie kolacja i nocleg.

2 dzień: Guadalupe – Teotihuacan

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe połączona z Mszą Świętą. Następnie zwiedzimy całe Sanktuarium, które tworzą: Nowa Bazylika, Bazylika Antyczna, Kaplica Indian, a także Kaplica na Wzgórzu i Ogrody Guadelupiańskie. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę, jak również zakup pamiątek.

Następnie przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan. W strefie archeologicznej zwiedzimy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża a także zespoły pałacowe z malowidłami.  Odwiedzimy także pracownię wyrobów z obsydianu, skosztujemy tradycyjnego mezcalu i pulco, a także poznamy zalety agawy. Powrót do Mexico City. Kolacja i nocleg.

3 dzień: Miasto Meksyk

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z olbrzymim placem Zocalo i Katedrą WNMP, wzniesioną na ruinach wielkiej świątyni azteckiej. Msza Święta. Pałac Prezydencki z muralami Diego Ribery, a następnie Park Chapultepec, a także przejażdżka łodziami po azteckich kanałach Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg.

4 dzień: Tenango del Aire – Cholula – Puebla

Śniadanie. Wyjazd z Mexico City do miejscowości Tenango del Aire, gdzie przebywają polscy misjonarze pracujący w Meksyku. Msza Św. Następnie przejazd malowniczą, trasą z widokiem na wulkany Popocatepetl i Ixtaccihuatl do symbolu konkwisty – najwyższej w Meksyku piramidy w Cholula i pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Następnie przejazd do Puebli – zwiedzanie „Miasta Aniołów”: Starówka, kościół Św. Dominika wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowymi pozłacanymi stiukami, a także olbrzymie Zocalo z imponującą Katedrą. Obiadokolacja i  nocleg w Puebli.

5 dzień: CACAHUAMILPA – Taxco

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do niezwykłych jaskiń CACAHUAMILPA w stanie Guerreronależą one do jednego z największych systemów jaskiń na świecie, jednak turystom udostępnione są 2 kilometry podziemnych korytarzy pełnych fantastycznych formacji skalnych. Można się w nich dopatrzeć twarzy Matki Bożej z Guadalupe, a także Św. Jana Pawła II. Po emocjonującej wycieczce przejazd do pięknego kolonialnego miasteczka Taxco. Zwiedzanie tego słynącego z wyrobów jubilerskich miasta – spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Następnie czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Kolacja i nocleg.

Meksyk Taxco
Taxco
6 dzień: Acapulco

Śniadanie. Msza Święta w Taxco, a następnie chwila czasu wolnego. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu a następnie czas wolny na relaks nad Oceanem Spokojnym. Nocleg w Acapulco.

7-8 dzień: Acapulco

Acapulco. Śniadanie. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja i nocleg.

Rejs po Zatoce ACAPULCO – panoramiczny objazd miasta, rejs po zatoce i pokaz skoków z La Quebrada

Przejazd do starej części Acapulco, gdzie przespacerujemy się promenadą do portu. Rejs statkiem po niezwykle malowniczej zatoce to zabawa przy muzyce na żywo, a także możliwość podziwiania wspaniałej panoramy zatoki Acapulco ze wskazaniem domów słynnych celebrytów, którzy mieszkali w Acapulco (podczas rejsu krajowe drinki w cenie). Następnie udamy się na wieczorny, mrożący krew w żyłach, pokaz skoków z 40-metrowej skały Quebrada.        

Czas trwania: z przejazdem ok.6 godzin

Cena: 60 USD  min.10 osób

Wycieczka do Laguny Coyuca

Po śniadaniu przejazd do malutkiej osady Pia de la Cuesta. Wypłyniemy na spokojne wody laguny, aby podczas krótkiego rejsu m.in. przyglądać się miejscowym rybakom, obserwować ptaki w tropikalnej scenerii laguny, gdzie kręcony był m.in. film Rambo. Będzie także czas na relaks, kąpiele, próbowanie mleczka kokosowego oraz kuracji błotnych. Powrót na obiad – świeża ryba oraz krewetki, a następnie relaks na hamakach lub pięknej dziewiczej plaży, opalanie oraz podziwianie wysokich fal otwartego oceanu.

Czas trwania: z przejazdem ok. 8 godzin

Cena: 60 USD min.10 osób

9 dzień: Acapulco – Meksyk – wylot

Śniadanie. Przejazd z Acapulco do miasta Meksyk, do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe, Msza Święta, a następnie czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju o godz. 21.55.

10/11 dzień: miasto Meksyk – lot powrotny

Przylot do Amsterdamu o godz. 15.05 (dnia następnego). Przesiadka a następnie wylot do Warszawy o godz. 21.25. Przylot do Warszawy o godz. 23.25. Powrót autokarem do Zamościa.

Termin:

Cena:

25 os + 1     3910 PLN + 980 USD   

20 os + 1     4090 PLN + 1070 USD  

15 os + 1     4370 PLN + 1195 USD   

Dopłata do SGL: 360 USD

ŚWIADCZENIA:

Przejazd na /z lotniska w Warszawie, przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Meksyku ( z przesiadką w Paryżu/Amsterdamie ); transfery klimatyzowanym autokarem w Meksyku; hotele 4/5* (standard meksykański) – pokoje dwuosobowe z łazienkami, w Acapulco hotel położony bezpośrednio przy plaży; wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w Acapulco All Incl.; opieka pilota na całej trasie, jak również przewodnika lokalnego w Meksyku; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, a także rezerwacje miejsc w kościołach lub hotelach dla potrzeb codziennej  Mszy Świętej

CENA NIE ZAWIERA

napiwków dla kierowcy i przewodnika (25 USD)

napojów do kolacji oprócz wody i lemoniady

Uwaga! W hotelach meksykańskich nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami dla osób dorosłych, ponieważ trzecie łóżko zwykle jest dostawką.

***

Więcej ofert na stronie biura: https://www.sopol-lublin.pl/