Warmia i Mazury - jeziora
OFERTY AUTOKAROWE,  Polska

Warmia i Mazury – w krainie jezior i zamków

Warmia i Mazury to nieskażona przyroda, widok lasów i nieba przeglądających się w tafli licznych jezior, kryjących się wśród malowniczych pagórków. Znajdziemy tu nie tylko piękne krajobrazy, ale także interesujące zabytki – tajemnicze zamki i twierdze, piękne barokowe klasztory, a także fascynujące zabytki techniki, jak kanały łączące jeziora w spławny szlak wodny.

Grunwald – Ostróda – Malbork – Frombork – Elbląg – Lidzbark Warmiński – Reszel – Św. Lipka – Kętrzyn – Wilczy Szaniec – Giżycko – Mikołajki

.

Termin:

.

Program:

1 dzień: przejazd na Mazury – Grunwald

zbiórka o godz. 7.00 i wyjazd na Mazury. Po drodze wizyta na polu bitwy pod GRUNWALDEM. Zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, spacer na Wzgórze Pomnikowe i do kaplicy. Po przyjeździe zakwaterowanie w pensjonacie / ośrodku, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Warmia i Mazury - Grunwald
2 dzień: Malbork – Elbląg – Frombork – Ostróda

po śniadaniu wyjazd do MALBORKA – zwiedzanie średniowiecznego zamku krzyżackiego, jednego z największych w Europie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Warmia i Mazury - Malbork

Przejazd do Elbląga – spacer po mieście i czas wolny.

Następnie udamy się do FROMBORKA – dawnej siedziby kapituły warmińskiej i rezydencji Mikołaja Kopernika. Zobaczymy  monumentalny, średniowieczny zespół katedralny oraz dawny pałac biskupi z Muzeum Mikołaja Kopernika.

Powrót do OSTRÓDY, gdzie zobaczymy zamek ostródzki, zbudowany przez Krzyżaków, a który przed ponad dwustu laty był przez kilka tygodni siedzibą Napoleona Bonaparte. Czas na spacer i relaks nad Jeziorem Ostródzkim. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień: rejs przez śluzy Kanału Elbląskiego – Lidzbark – Reszel – Św. Lipka

po śniadaniu i wykwaterowaniu czeka nas rejs po Kanale Elbląskim. Trasa rejsu może przebiegać na różnych odcinkach Kanału Elbląskiego pomiędzy Ostródą, a Elblągiem. Podczas rejsu mamy okazję podziwiać scenerię Kanału  Elbląskiego, w większości stanowiącą sztuczną drogę wodną stworzoną przez człowieka. Najstarszy odcinek z Ostródy do Miłomłyna był budowany od 1844r. Sama śluza Miłomłyn stanowi punkt 0,00, od którego mierzy się kilometraż Kanału. Rejs na tym odcinku trwa 2,5 godz. Z Elbląga można popłynąć w dłuższy rejs, trwający 4,5 godz, podczas którego pokonuje się także najciekawsze konstrukcyjnie suche śluzy, gdzie statki transportowane są po szynach.

Następnie przejazd do LIDZBARKA WARMIŃSKIEGO, który był od XIV wieku siedzibą biskupów warmińskich. Ostatnim biskupem warmińskim, rezydującym na zamku lidzbarskim, był Ignacy Krasicki. Kiedy Warmia w zaborze przypadła Prusom w 1772 roku, zamek stracił na znaczeniu. Zwiedzanie zamku biskupiego, zwanego „Wawelem Północy” –  to monumentalna budowla, która składa się z gotyckiego zamku właściwego a także przedzamcza z barokowym pałacem.

Warmia i Mazury - Św. Lipka

Następnie udamy się do sanktuarium w ŚWIĘTEJ LIPCE. – bazylika p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym, a także klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków późnego baroku w północnej Polsce. Bazylika słynie także ze wspaniale brzmiących organów.

Wieczorem zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, a następnie obiadokolacja, nocleg w okolicach Mrągowa.

4 dzień: Kętrzyn – Wilczy Szaniec – Giżycko

Po śniadaniu przejazd do Kętrzyna i pobliskiej GIERŁOŻY– wizyta w dawnej Kwaterze Głównej Hitlera na Mazurach – „Wilczym Szańcu”. Następnie udamy się do GIŻYCKA – żeglarskiej stolicy Polski nad jeziorem Niegocin. Miasta strzeże twierdza Boyen – zbudowany na planie 6-ramiennej gwiazdy fort stanowił ważny obiekt strategiczny w obronie linii Wielkich Jezior Mazurskich. Podczas spaceru po mieście zobaczymy wieżę ciśnień, obrotowy most na kanale Łuczańskim, a także giżycki deptak.

Warmia i Mazury - jeziora

Czas wolny, a następnie powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień:  Mikołajki ( rejs) lub Olsztyn – powrót

Śniadanie, wykwaterowanie, a następnie realizacja wybranego punktu programu:

Przejazd do portu w Mikołajkach, skąd rozpoczniemy około 2-godzinny rejs statkiem przez Jez. Mikołajskie, Jez. Śniardwy, Jez. Bełdany i Guziankę do miejscowości RUCIANE NIDA.

Przejazd do OLSZTYNA – stolicy Warmii i Mazur. W programie spacer po mieście, podczas którego zobaczymy starówkę, bazylikę św. Jakuba Apostoła – patrona miasta a także Zamek Kapituły Warmińskiej (z zewnątrz), w którym kilka lat spędził sam Mikołaj Kopernik. Następnie udamy się też do słynnego olsztyńskiego Planetarium. Podczas projekcji podziwiać można rozgwieżdżone niebo, jak również ciekawe zjawiska astronomiczne.

Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

.

CENA:

Grupa min. 40 os – 930 zł

Grupa min. 30 os – 1050 zł

Grupa min. 20 os – 1190 zł

.

CENA ZAWIERA:

Transport komfortowym autokarem, zakwaterowanie: 4 noclegi w pensjonatach/ośrodkach wypoczynkowych lub domu pielgrzyma, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje, opiekę pilota wycieczek, słuchawki systemu tour audio guide dla każdego uczestnika ubezpieczenie NNW, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA NIE ZAWIERA:

obligatoryjnej opłaty 200-230 zł – koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników, wraz z kosztami ich rezerwacji (płatne pilotowi)

ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (250 zł), 

dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, które musi być wykupione w dniu podpisania umowy

dodatkowych posiłków oprócz wymienionych.

Program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Więcej ofert na stronie biura: https://www.sopol-lublin.pl/