Sanktuaria Południowych Włochy i Sycylii -neapol-panorama
Europa,  OFERTY SAMOLOTOWE

WŁOCHY POŁUDNIOWE I SYCYLIA

.

Włochy Południowe i Sycylia, czyli włoskie Mezzogiorno, mają zupełnie inny charakter niż stolica, czyli Rzym, czy też prowincje północne. Różni je historia, a także mentalność mieszkańców i co za tym idzie – podejście do życia.

Szlak naszej wyprawy pozwala odkryć wspaniałe krajobrazy i spektakularne zabytki południa Włoch, sięgające czasów panowania Kartagińczyków, Greków i Rzymian. Zachwycą nas wspaniałe budowle pozostawione przez dynastię normańską, szwabską, a wreszcie wybujały barok z czasów panowania hiszpańskiego.

Południe Włoch to także kraina świętych, ważnych dla Kościoła Katolickiego.

.

Termin:

.

PROGRAM
1 dzień – przelot do Włoch: Neapol

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie. Wylot do Neapolu o godz. 6.25. Przylot o godz. 8.45. Transfer do centrum. Zwiedzanie Neapolu – spacer po historycznym centrum oraz Piazza Plebiscito z Palazzo Reale i Castel Nuovo. Wizyta w kościele św. Józefa dei Vecchi, gdzie znajduje się grób ojca Dolindo.

Następnie wycieczka do jednego z „miast Wezuwiusza” – Pompejów, zniszczonych przez wybuch wulkanu w I w. n.e. Zwiedzanie terenu wykopalisk. Następnie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Włochy-pompeje
Pompeje, widok na Wezuwiusz
2 dzień: Capri

Wczesne śniadanie. Rejs na wyspę Capri na Morzu Tyrreńskim, niedaleko Półwyspu Sorrentyńskiego. Pobyt na malowniczej wyspie, znanej z pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i wspaniałych letnich rezydencji. Wjazd kolejką do miasteczka CAPRI i spacer malowniczymi uliczkami do Ogrodów Augusta z pięknym widokiem na wybrzeże i słynną formację skalną Faragalioni. Czas wolny na plażowanie.

Dla chętnych fakultatywnie rejs łódkami wokół wyspy ( płatne dodatkowo ok. 20 euro ).

Po południu powrotny rejs promem do Neapolu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo

śniadanie, przejazd do San Giovanni Rotondo, a następnie zwiedzanie sanktuarium Św. Ojca Pio – nowa bazylika z grobem św. Ojca Pio, stary kościółek, cela Świętego – miejsce śmierci. Przejazd do Sanktuarium Michała Archanioła w Monte Sant Angelo, zwiedzanie Sanktuarium wzniesionego nad grotą – miejscem objawień Michała Archanioła z VI w oraz malowniczego miasteczka. Powrót do San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: Bari – Alberobello

Po śniadaniu przejazd do Bari. Zwiedzanie – spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, gdzie toczy się codzienne życie a kobiety robią tradycyjny makaron ‘orechiette”. Wizyta w katedrze oraz imponującej bazylice Sw. Mikołaja, gdzie od XI wieku przechowywane są relikwie Św. Mikołaja.

Przejazd do Alberobello i spacer po urokliwym mieście, w którym zobaczymy „trulle”- cylindryczne, kamienne domy przypominające ule o stożkowych dachach, zbudowane bez żadnej zaprawy, a także spróbujemy lokalnych przysmaków. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: Matera – przeprawa na Sycylię

Po śniadaniu przejazd do Matery a następnie wizyta w mieście zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie historycznego centrum Matery oraz dzielnicy Sassi z domami wykutymi w skale. Czas wolny. Przejazd do Reggio di Calabria, aby przeprawić się promem na Sycylię. Następnie przejazd do hotelu w ok. Messyny – Milazzo. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: Palermo – Monreale

Śniadanie. Przejazd wzdłuż północnego wybrzeża do Palermo, a następnie od pobliskiego Monreale. Tam zwiedzanie majestatycznej katedry, którą zdobi w środku ponad 6000 m² przepięknych, złotych mozaiek, będących najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej.

Następnie przejazd do centrum Palermo, stolicy Sycylii, pięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. podczas objazdu autokarem a następnie spaceru zobaczymy imponującą katedrę, Pałac Królów Normańskich ( z zewnątrz), najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi. Podczas spaceru zobaczymy także pełne kolorytu dzielnice i lokany targ. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: Agrigento – Enna – Piazza Armerina

Śniadanie, wykwaterowani, a następnie przejazd do Agrigento. Tam czeka nas zwiedzanie Doliny Świątyń, czyli wspaniale zachowanego zespołu antycznych świątyń greckich, jednego z najważniejszych miejsc archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Następnie przejazd przez Ennę – zwaną „pępkiem Sycylii”, średniowieczne miasteczko położone na wysokości ok. 1000 m n.p.m do Piazza Armerina. Wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², aby podziwiać antyczne mozaiki, które zachowały się w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!). Następnie przejazd do hotelu w Piazza Armerina na kolację i nocleg.

8 dzień: Syrakuzy – Taormina

Śniadanie, przejazd do Syrakuz, jednego z najstarszych miast na Sycylii, jego historia liczy sobie około 2700 lat – zwiedzanie Parku Archeologicznego z pozostałościami zabudowy z czasów kolonizacji greckiej, a następnie rzymskiej – teatr grecki, amfiteatr rzymski oraz kamieniołom zwany Uchem Dionizosa. Następnie spacer po Wyspie Ortygia, gdzie znajduje się dawne akropolis świątynie poświęcone Apollinowi i Atenie, pałac tyranów oraz fontanna źródło Aretuzy.

Następnie przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy. Spacer po fascynującym starym mieście, następnie wizyta w Teatrze Antycznym – najpiękniejszym starożytnym, grecko-rzymskim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Przejazd do hotelu w ok. Giardini Naxos na kolację i nocleg.

9 / 10 dzień  – Etna– Katania –  przelot do Polski

Po śniadaniu wykwaterowanie a następnie przejazd na Etnę – największy czynny wulkan w Europie. Wjazd autokarem do parkingu na wys. 1900 m npm, gdzie będzie czas wolny, aby chętni wjechali na górne partie wulkanu, a pozostali moeli możliwość spaceru do kraterów Silvestri.

Opcjonalnie: dla chętnych wjazd kolejką gondolową na wysokość ok. 2500 m n.p.m. a następnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość prawie 3000 m n.p.m, w pobliże głównego krateru. Spacer z miejscowym przewodnikiem wokół jednego z kraterów (dodatkowa opłata – za gondolę ok. 30 euro; gondola+bus terenowy ok. 65 euro).

Przejazd do Katanii, czyli największego miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter Katania zawdzięcza użyciu do budowy domów i kościołów kamienia wulkanicznego, który ładnie kontrastuje z białymi dekoracjami. Zwiedzanie katedry Św. Agaty z relikwiami Świętej. Następnie transfer na lotnisko w Katanii. Wylot o godz. 20.05. Przylot do Krakowa o godz. 22.50. Przejazd autokarem do Zamościa.

.

Termin:

.

Cena:

Cena dla grupy min. 35 os.: 2230 zł + 520 euro

Cena dla grupy min. 30 os.: 2340 zł + 560 euro

Cena dla grupy min. 25 os.: 2450 zł + 600 euro

Cena zawiera:


przelot samolotem Wizzair/ Ryanair wraz z opłatami bagażowymi i lotniskowymi, 8 noclegów w hotelach 3*: 2 i 3-os. pokoje z łazienkami, wyżywienie: 8 śniadań kontynentalnych wzmocnionych, 8 obiadokolacji (serwowane), przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL i NW, opłaty klimatyczne.


Cena nie zawiera:  

Bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników i napiwki – 130 – 150 euro

napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od rezygnacji, wydatków osobistych, a także ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego

dopłata do pokoju jednoosobowego 160 euro

Uwaga ! cena została skalkulowana w oparciu o aktualną cenę przelotów. W związku z tym cena może się zmienić zależnie od taryf przewoźnika i nie jest zagwarantowana do momentu wykupu biletów.

Więcej ofert na stronie biura: https://www.sopol-lublin.pl/