Panoranma wybrzeża Korsyki
Europa,  OFERTY SAMOLOTOWE

SARDYNIA i KORSYKA

Sardynia i Korsyka to dwie sąsiadujące ze sobą wyspy na Morzu Śródziemnym. Pierwsza należy do Włoch, druga do Francji. Obydwie zachwycają wspaniałymi krajobrazami, bujną nieskażoną przyrodą i świetna kuchnią.

Cagliari – Barrumini – Olbia – Arzachena – Bonifacio – Sartene – Ajaccio –Costa Smeralda – Costa Paraiso – Sassari – Alghero – Tinnura – Tharros – Cagliari
PROGRAM
1 dzień: Wylot do Cagliari

Zbiórka na lotnisku Modlin. Wylot do Cagliari o godz. ….. Przylot do Cagliari o godz…… Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: Barrumini – Olbia – Arzachen

Śniadanie a następnie wykwaterowanie i przejazd do górskiego, tajemniczego i dzikiego regionu w okolicach Barumini, jednego z najlepiej zachowanych kompleksów z epoki cywilizacji nuragów Su Nuraxi, wpisanego na listę UNESCO. Następnie Zwiedzanie Grobów Gigantów w okolicy Arzacheny – jako przykład budowli tajemniczej cywilizacji Nurskiej. Przejazd i zwiedzanie Olbii – bazylika San Simplicio, spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd do hotelu na Costa Esmeralda. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Bonifacio – Sartene – Ajaccio

Śniadanie a następnie wykwaterowanie i przejazd do Santa Teresa Gallura i przeprawa promowa na Korsykę. Tam będziemy zwiedzać Bonifacio, czyli najdalej na południe wysunięte miasta Korsyki, zbudowane na urwistej wapiennej skale wznoszącej się 70 m ponad poziomem morza. W programie spacer po Starówce – Haute Ville a także dzielnicy portowej. Następnie postój w Sartene, cieszącego się sławą „najbardziej korsykańskiego miasteczka ze wszystkich korsykańskich miast”. Spacer po starym mieście. Przejazd do hotelu w okolicy Ajaccio. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: Porto – Les Calanches – Piana – Ajaccio

Śniadanie a następnie wycieczka do Porto – malowniczej miejscowości letniskowej usytuowanej nad zatoką o tej samej nazwie, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Charakterystycznym elementem miejscowości jest wysoka wieża obserwacyjna, która obecnie stanowi wspaniały punkt widokowy na rozbijające się o brzegi morze i pokryte lasem wzgórza. Tuż za miastem można podziwiać jeden z najpiękniejszych krajobrazów Korsyki, jaki tworzą wysokie granitowe skały o czerwonym i pomarańczowym odcieniu, opadające pionowo wprost do morza, czyli Les Calanches. Następnie krótki postój w pięknie położonym miasteczku Piana. Powrót do hotelu w Ajaccio, kolacja, nocleg.

5 dzień: Ajaccio – Filitosa – Bonifacio

Śniadanie a następnie wykwaterowanie i zwiedzanie Ajaccio, stolicy Korsyki – dom rodziny Bonaparte, Chapelle Imperiale – mauzoleum rodziny Bonaparte, katedra Notre Dame de la Misericorde, gdzie w 1771 r. odbył się chrzest Napoleona. Następnie przejazd drogą Route des Sanguinaires na skalisty cypel Pointe de la Parata, z którego rozciąga się widok na Sanguinaires – Krwawe Wyspy – grupę małych wysepek mieniących się czerwonymi barwami. Następnie przejazd do Filitosa, gdzie można zobaczyć wpisany na listę UNESCO zespół intrygujących kamiennych pomników-menhirów. Wieczorem przeprawa promowa na Sardynię. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: Costa Smeralda

Śniadanie a następnie całodzienna wycieczka na Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże), jeden z najpiękniejszych krajobrazowo zakątków Sardynii, ulubione miejsce wypoczynku celebrytów.

Opcjonalnie całodzienna wycieczka na wyspę La Maddalena z obiadem na pokladzie – 50 euro

Przejazd do portu w Palau i rejs na archipelag La Maddalena , który jest jednym z cudów świata przyrody na Sardynii i w związku z tym jest chroniony jako park narodowy. Rejs obejmuje postoje w interesujących miejscach na zwiedzanie a także na kąpiel. Powrót na nocleg. Obiadokolacja.

7 dzień: odpoczynek

Śniadanie. Dzień wolny, czyli czas na odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: Costa Paraiso

Śniadanie a następnie wykwaterowanie i przejazd malowniczą, panoramiczną trasą wzdłuż Costa Paradiso, postój przy Roccia dell’Elefante (Skały Słonia skała przypominająca zwierzę, wyrzeźbiona przez naturę ). Zwiedzanie Castelsardo – spacer po urokliwej starówce i kościół Matki Boskiej Łaskawej, związany z jednym najpopularniejszych lokalnych świąt, czyli Lunisanti – świętem świec. Przejazd w kierunku Sassari, a po drodze wizyta w Basilica della Santissima Trinità di Saccargia (Kościół Świętej Trójcy od Łaciatej Krowy), która jest najstarszym i najważniejszym sardyńskim zabytkiem w stylu romańskim. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Alghero, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień: Alghero

Śniadanie. Przejazd do Alghero, miasta założonego przez Hiszpanów na zachodnim wybrzeżu Sardynii, zwanego małą Barceloną, słynącego z wyrobów z korala, langusty po katalońsku oraz zachwycających widoków. Zwiedzanie – fortyfikacje miejskie, katedra Najświętszej Marii Panny, Brama Żydowska. Opcjonalnie wycieczka statkiem wzdłuż wybrzeża aż do Jaskini Neptuna ( 20 euro + ewentualnie wejście do groty 13 euro ). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

10 dzień: Tinnura – Oristano – Tharros – Is Arutas

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do miasteczka Tinnura, które słynie z kolorowych murali, ponieważ większość domów pokryta jest tymi kolorowymi malowidłami. Spacer po miasteczku. Następnie przejazd do Tharros, miasteczka założonego niegdyś przez Kartagińczyków, gdzie można zobaczyć najlepiej zachowane na Sardynii fragmenty murów rzymskich. Ponadto niesamowite wrażenie wywołuje usytuowanie miasta, na wąskim cyplu przy zatoce Oristano. Po południu przejazd na plażę Is Arutas, wpisaną w listę dziedzictwa Unesco – plaża pokryta w całości maleńkimi białymi kamyczkami przypominającymi ryż i w związku z tym nazywana jest potocznie plażą ryżową. Krótki postój na kawę lub plażowanie. Późnym popołudniem przejazd do Cagliari. Obiadokolacja. Nocleg.

11 dzień: Cagliari – wylot do Polski

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Cagliari, tętniącej życiem stolicy Sardynii. W programie spacer po dzielnicy Castello, obejrzymy m.in. mury obronne z wieżą Słonia a także Katedrę w stylu toskańskim. Następnie transfer na lotnisko w Cagliari i powrót do Warszawy.

Dzielnica portowa w Cagliari
Dzielnica portowa w Cagliari

.

Termin:

.

Cena

dla grupy minimum 15 os: 2090 zł + 910 euro

dla grupy minimum 20 os: 1970 zł + 850 euro

Cena zawiera:

przelot samolotem Ryanair do/z Cagliari oraz opłaty lotniskowe i bagażowe, przejazd komfortowym autokarem; przeprawę promową na trasie Santa Teresa – Bonifacio – Santa Teresa – miejsca siedzące, 10 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami); 10 śniadań, 10 obiadokolacji, opiekę pilota-przewodnika; ubezpieczenie KL, NNW; taksy klimatyczne.

Cena nie zawiera:

Napojów do kolacji
Dopłata do pokoju 1 os.: 190 euro
przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu, przewodnicy miejscy oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 90 / 100 /120 euro ( zależnie od wielkości grupy ).

Uwaga!
Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

Program jest ramowy, więc kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów a także w muzeach.

Zobacz nasze inne oferty na stronie biura www.sopol-lublin.pl

%d bloggers like this: