Włochy-północne-prom
Europa,  OFERTY AUTOKAROWE

WŁOCHY Północne Mediolan i Jeziora Alpejskie oraz Cinque Terre

Włochy Północne to kraina majestatycznych Alp i pięknych górskich dolin, a także szeroka dolina Padu . Szczyty górskie przeglądają się w krystalicznie czystych wodach polodowcowych jezior, jak Como, Maggiore, Garda.

Podczas naszej wycieczki odwiedzimy regiony Veneto i Lombardia, a następnie poznamy nadmorską Ligurię z Genuą i słynną krainą Cinque Terre.

.

TERMIN:

.

PROGRAM
1 dzień: przejazd do Włoch

Zbiórka uczestników o godz….. Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię do Włoch. Przejazd do hotelu w ok. Padwy. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: Jez. Garda – Malcesine – Monte Baldo – Sirmione

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Garda, czyli największe i najpopularniejsze jezioro włoskie. Zwiedzanie zaczniemy od położonego na cyplu Sirmione z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich. Następnie spacer po miasteczku. Przejazd do Malcesine, urokliwej miejscowości wśród zielonych wzgórz, aby pospacerować po pięknej starówce, uważanej za najpiękniejszą nad Gardą. Nad miasteczkiem góruje kolejna twierdza rodu Scaglieri z XIII w., gdzie był więziony w 1786 r. Goethe. Spacer po centrum, a następnie wjazd linową koleją gondolową na Monte Baldo (1760 m n.p.m.) skąd rozpościera się piękny widok na jezioro i okolicę. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 


3 dzień: Werona –Mediolan

Śniadanie. Przejazd do Werony, a następnie zwiedzanie miasta: Piazza Bra z imponującą areną z I wieku, spacer po mieście: Piazza Delle Erbe z fontanną Madona Verona i Torre dei Lamberti, Dom Julii, kościół Santa Maria Antica z pomnikami/grobowcami dawnych lokalnych władców (ród Scaligeri), Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny z I w. n.e. i Brama Borsarich.

Wyjazd do Mediolanu, stolicy Lombardii. Zwiedzanie: Piazza del Duomo miejsce spotkań mieszkańców miasta a także turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry. { fakultatywnie: wjazd windą lub wejście schodami na jej dach, skąd roztacza się widok na miasto i Alpy }. Następnie spacer po najstarszym we Włoszech i bardzo eleganckim centrum handlowym – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala, aby zobaczyć budynek najsłynniejszej opery na świecie – La Scala. Czas wolny. Na koniec zobaczymy siedzibę rodu Sforza, czyli Castello Sforzesco. Przejazd do hotelu w okolicy Mediolanu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: Jezioro Maggiore

Śniadanie. Rejs na wyspy Borromejskie:  Isola Bella z barokowym pałacem i pięknymi tarasowymi ogrodami z licznymi rzeźbami i fontannami, następnie Isola dei Pescatori, która jako jedyna jest zamieszkana, a jej mieszkańcy trudnią się głównie rybołówstwem, Isola Madre z pałacem z XVI wieku i ogrodami angielskimi. Rejs daje także możliwość podziwiania wspaniałych alpejskich krajobrazów w otoczeniu największego z podalpejskich jezior – Lago Maggiore. Powrót do Stresy. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: Como – Jezioro Como – Bellagio

Śniadanie. Przejazd do miasta Como, rodzinnego miasta Pliniusza Starszego i Pliniusza Młodszego a także Alessandro Volta. Spacer po centrum z piękną katedrą. Wjazd kolejka na Brunate, aby podziwiać wspaniałą panoramę. Następnie rejs do Bellagio, najpiękniejszego kurortu nad Jeziorem Como, słynącego ze wspaniałych rezydencji. Czas wolny. Rejs do Tremezzo a następnie powrót autokarem do hotelu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: Szwajcaria: Locarno – Lugano

Śniadanie. Przejazd do Locarno ( ewentualnie do Domodossola, a następnie panoramicznym pociągiem do Locarno – ok. 2 godz. – koszt dodatkowy ok. 45 euro ). Trasa prowadzi wzdłuż głębokich przepaści i skalnych uskoków, przez malownicze doliny i wysokie mosty, a także wąwozy z widokiem na wodospady, winnice i plantacje kasztanów. Spacer po wąskich uliczkach starego miasta, a  następnie kontynuujemy naszą podróż do Lugano – spacer i wjazd kolejką na Monte San Salvatore.

( w przypadku niekorzystania z przejazdu pociągiem do Locarno i związanych z tym możliwości czasowych istnieje możliwość zwiedzania „Szwajcarii w minaturze” – wstęp ok. 15 euro. Powrót do hotelu w okolicy Mediolanu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: Genua – Rapallo – Portofino

Śniadanie. Przyjazd do Genui, spotkanie z przewodnikiem, a następnie zwiedzanie: gotycka katedra San Lorenzo, dom Krzysztofa Kolumba, Piazza del Ferrari z teatrem San Carlo i Palazzo Ducale, via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Przejazd do RAPALLO, spacer po kurorcie z wielką przystanią i ładnym starym miastem. Malowniczą zatokę zamyka półwysep Monte di Portofino, na którym znajduje się słynne miasteczko PORTOFINO. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: Cinque Terre

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre, który obejmuje 5 górskich miasteczek usytuowanych na stromych skałach na Wybrzeżu Liguryjskim ( na liście Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO ). W programie przejazdy pociągiem z La Spezia do Monterosso lub Vernazza i następnie spacer wzdłuż malowniczego wybrzeża. Kolejnym punktem programu będzie rejs stateczkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża, pozwalający podziwiać urokliwe miasteczka Cinque Terre z perspektywy morza. (Uwaga! ostateczny program będzie uwarunkowany pogodą). Następnie powrót pociągiem do La Spezii. W trakcie zwiedzania, w jednym z miasteczek, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9/10 dzień: powrót do Polski

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Powrót do Krakowa w późnych godzinach nocnych.

.

TERMIN:

.

Cena:

Cena obejmuje:

transport komfortowym autokarem: 8 noclegów w hotelach 3* – pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami ♦ Wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji; taksy klimatyczne; opieka pilota-przewodnika ♦ Ubezpieczenie NNW i KL ♦ VAT

Cena nie obejmuje kosztów programowych:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz parków narodowych, a także przewodników lokalnych, ewentualnej komunikacji miejskiej – ok. 170 euro

Napoje do obiadokolacji oprócz wody płatne indywidualnie

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 150 euro

UWAGA!!! Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i w muzeach

.

Więcej ofert na stronie biura: https://www.sopol-lublin.pl/