Strona WWW

Oferta

Liban
 Podróż do źródeł – starożytne cywilizacje, początki chrześcijaństwa, szlakiem wypraw krzyżowych

PROGRAM:


1 dzień

zbiórka na lotnisku Praga - Ruzyne na 2 godziny przed wylotem. Wylot do Bejrutu o godz. 22.00. Przylot do Bejrutu o godz. 02.30 czasu miejscowego. Transfer do hotelu. 

 

2 dzień: Bejrut

Śniadanie. Zwiedzanie BEJRUTU, zwanego niegdyś Paryżem Wschodu – zwiedzanie centrum, kościół Ojców Kapucynów z relikwiami świętych libańskich, Pomnik Pokoju, Muzeum Archeologiczne, Pigeon Rock. Przejazd na Corniche - tętniący życiem deptak wzdłuż klifu nad brzegiem morza. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

 

3 dzień: Byblos - Harissa - JeitTa

Śniadanie. Zwiedzanie kompleksu historycznego w BYBLOS – w III tysiącleciu, będącego najważniejszym portem w regionie, a od X w p.n.e. głównym centrum fenickim, gdzie powstało alfabetyczne pismo fonetyczne, na podstawie którego powstał nowoczesny alfabet; teren wykopalisk obejmuje pozostałości z różnych okresów osadnictwa – od neolitycznych chat, przez groby królewskie, ruiny świątyń fenickich ( m.in. Baalat Gubal – opiekunki miasta ), pozostałości kolonii rzymskiej po średniowieczny zamek krzyżowców. Przejazd na Wzgórze Harrissy – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Libanu. Groty Jeitta – olbrzymi, wielopoziomowy kompleks podziemnych jaskiń ze wspaniałą szatą naciekową stalaktytów i stalagmitów o niezwykłych kształtach, spacer po górnej części, w sprzyjających warunkach przejażdżka łodzią po części dolnej. Powrót do hotelu w Bejrucie. Kolacja

 

4 dzień: Annaya- JARABTA - QUADISHA - BEKAA KAFRA - BASZARRA

Śniadanie. Wizyta w Annaya w Sanktuarium Św. Charbela – libańskiego mnicha maronity, pustelnika i uzdrowiciela. Zwiedzanie klasztoru Św. Marona, położonego na wysokości 1200 m.n.p.m. Modlitwa przy relikwiach Świętego Charbela, nawiedzenie nowego kościoła oraz pustelni św. Piotra i Pawła, w której to Św. Charbel spędził ostatnie lata swojego życia.  Jarabta - sanktuarium św. Rafki. Wyjazd w kierunku Doliny Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII - wiecznymi freskami, wtapiające się w niezwykle urozmaicony krajobraz. Postój w Bekaa-Kafra - w miejscu urodzenia Św. Charbela. Pamiątką po świętym jest tutaj skromny domek zamieniony w kaplicę oraz źródełko. Przejazd malowniczą górską drogą do BCHARRE - rezerwatu ostatnich biblijnych cedrów.W miasteczku urodził się słynny libański poeta Khalil Gebran. Podziwianie lasu cedrów libańskich, wspominanych w Starym Testamencie, wykorzystywanych do budowy wielkich obiektów sakralnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg  

 

5 dzień: Bekaa – Baalbek

Śniadanie. Przejazd w kierunku doliny Bekaa: obszaru żyznej ziemi zamieszkiwanej od wieków między Górami Libanu i Antylibanu. Zwiedzanie BAALBEK – ośrodka kultu fenickiego Baala, greckiego Heliosa i rzymskiego Jowisza - zwiedzanie ruin świątyni Jowisza i świątyni Bachusa – zespół ruin z czasów rzymskich uważany jest za jeden z największych i najważniejszych na Bliskim Wschodzie ( wpisane na listę UNESCO ). Przejazd do Anjar: zwiedzanie ruin pałacu kalifów Umajadzkich odkrytych w latach 40 - ubiegłego wieku, pozostałości ulic, świątyń. Dalszy droga w kierunku Ksara - miasta, które już przez Rzymian wykorzystywane było do produkcji wina. Możliwość degustacji i zakupu. Kolacja. Nocleg..


6 dzień:  TYR - SYDON - MAGHDOUCHE

Śniadanie. Wyjazd na południe, aby zobaczyć pozostałości najważniejszych miast fenickich -Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche - nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

 

7 dzień

wczesne wykwaterowanie z hotelu ( śniadanie w formie pakietu ). Przejazd na lotnisko. Wylot o godz. 03.20. Przylot do Pragi o 06.15.

 

 

TERMIN: 08.07 – 14.07.2017

 

CENA: 2.890 zł + 640 USD ( grupa min. 12 osób )

 

Cena obejmuje:

Przelot samolotem: Praga-Bejrut-Praga, transport komfortowym autokarem, 6 noclegów w hotelach *** – pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami, wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji, 1 sniadanie pakietowe opieka pilota-przewodnika, przewodnik lokalny, ubezpieczenie NNW i KL, wiza libańska, bilety wstępu

 

Cena nie obejmuje:

obowiązkowych napiwków – 30 USD.

Transferu na lotnisko w Pradze

 

UWAGA!!!

Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i w muzeach.

Program jest ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

UWAGA: w paszporcie powinno być miejsce na wizy i pieczątki graniczne. Nie może być wizy izraelskiej ani adnotacji o pobycie w Izraelu. Minimum 1 miesiąc przed wyjazdem należy w dostarczyć ksero paszportu.

 

 

Powrót