Strona WWW

Oferta

PORTUGALIA - LIZBONA i ALGARVE
 PROGRAM IMPREZY:

 

1 dzień:  warszawa - LIZBONA

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie na 2 godz. przed wylotem. Wylot o godz. 21.45 Przylot do LIZBONY o godz. 1.00. Transfer do hotelu w Lizbonie. Nocleg.

 

2 -4 dzień:  Lizbona i okolice

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii - miasta, położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku – spacer po uliczkach zabytkowej średniowiecznej dzielnicy Alfama, Mouraria, Gracia a także Chiado i Barrio Alto. Praca do Comercio nad brzegiem Tagu, Dolne Miasto z Placem Rossiò, dzielnica Belèm z pięknym klasztorem Hieronimitów ( zwiedzanie kościoła Matki Bożej ), Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz Wieżą Betlejemską.

Czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta oraz jego muzeów – m.in. Park Narodów z Oceanarium ( 18 euro ), Muzeum Archeologiczne, Muzeum Powozów, Muzeum Gubelkiana,  Muzeum Orientu i in.

Wycieczka do średniowiecznego miasteczka Obidos - spacer wąskimi uliczkami u stóp średniowiecznego zamku, Przylądka Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy; piękna panorama klifowego wybrzeża i Cascais – znany, klimatyczny kurort na Costa de Lisboa.

 

5 dzień: 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do EVORY,  jednego z najpiękniejszych portugalskich miast, wpisanego na Listę UNESCO. Spacer: katedra z XII w.; ruiny rzymskiej świątyni poświęconej bogini Dianie; plac Giraldo - ulubione miejsce spotkań mieszkańców.  Następnie przejazd i zwiedzanie średniowiecznego miasteczka Beja. Kolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Algarve.

 

6 -7 dzień: Algarve

 

Nadmorskie Algarve to otoczony malowniczymi górami 200-kilometrowy pas wybrzeża na południowym krańcu Portugalii. Prowincja słynie z łagodnego klimatu, pięknych plaż z licznymi zacisznymi zatokami i fantazyjnych skał uformowanych przez wiatr i wodę. To jeden z najbardziej nasłonecznionych obszarów w Europie. Nazwa krainy nawiązuje do arabskiego panowania. Słowo Al gharb oznaczało zachód kalifatu Kordoby. Region ten, oddzielony przez wieki od reszty kraju, zachował odrębny charakter, bliższy kulturze muzułmańskiej niż europejskiej. Białe domy bogato zdobione są kafelkami azulejos. Rozrzucone między plantacjami pomarańczy i migdałowców silnie kontrastują z błękitem nieba i oceanu oraz czarno-ceglasto-żółtym wybrzeżem.   to także nowoczesne, luksusowe hotele z kortami tenisowymi i polami golfowymi, które uchodzą za najlepsze w świecie. Na odcinku pomiędzy Odeceixe na wybrzeżu zachodnim a ujściem rzeki Guadiana, na wschodzie kraju, znajduje się równo 70 plaż. Wiele wyróżnia się szczególną czystością piasku i wód. Przylądek Św. Wincentego i jego otoczenie to eldorado dla wszystkich miłośników nurkowania, surfingu i żeglowania. Na przylądek przybywają także wędkarze łowiący na rafach. W stolicy prowincji Faro zaskakuje opustoszały rynek z Pałacem Biskupim otoczony pomarańczowymi drzewkami. Ciekawe jest miasteczko Lagos, w którym w 1411 roku odbył się pierwszy w czasach nowożytnych targ niewolnikami, przywiezionymi z Sahary. Na południowo-zachodnim cyplu kraju do dziś ocalał fragment XVIII wiecznego fortu Sagres. W tym miejscu pięć wieków temu książę Henryk Żeglarz założył słynną szkołę morską. Studiowali w niej m.in. Ferdynand Magellan i Vasco da Gama. Na obrzeżach Algarve zachowały się w stanie pierwotnym zaciszne wioski rybackie Alvor, Tavira, Santa Luzia, Salena, Burga, Luz i Sagres.

 Tavirawiele osób uważa Tavirę za najpiękniejsze miasto Algarve. Zabudowa rozłożyła się po obu stronach rzeki Gilăo, a nad wodą stoją eleganckie domy z trójkątnymi dachami tesouro i rzędami balkonów, stanowiąc tło dla proporcjonalnych arkad przerzuconego przez rzekę rzymskiego mostu. Jest tu sporo lokali gastronomicznych, które zapełniają się podczas wieczornych spacerów nadrzecznymi bulwarami. Znacznie spokojniejsza starówka zajmuje wzgórze na południowym brzegu. Wieńczy ją średniowieczny zamek, z którego murów widać całe miasto. W centrum Taviry brzegi rzeki łączy masywny, pobielony na górze most, Ponte Romana. W XVII w. został zrekonstruowany, częściowa odbudowa nastąpiła też w 1989 r., po powodzi, która zniosła jedno z przęseł. Most dostępny jest tylko dla pieszych. Bardzo przyjemny spacer wiedzie wysadzaną palmami promenadą nadrzeczną. Doprowadza ona do starego targowiska, Mercado da Ribeira, dziś pełnego sklepów i kawiarń. Za nim zaczyna się wart zobaczenia port rybacki, z którego okolic wypływają promy na Ilha de Tavira.
 
Lagos  - Sagres - Przylądek Św. Wincentego - to jedna z najstarszych i najatrakcyjniejszych miejscowości w Algarve. Zabytkowe centrum mieści się w obrębie murów obronnych z XIV w., u ujścia rzeki Ribeira de Bensafrim. To właśnie z tego miejsca wyruszali na podbój Nowego Świata liczni odkrywcy, w tym urodzony tutaj Gil Eanes. W 1577 r. Lagos zostało administracyjną stolicą Algarve. W znacznej mierze zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1755 r. straciło swą dominującą pozycję na rzecz Faro w 1776 r. Zła passa trwała aż do lat 60. XX w., kiedy miejscowość odkryto dla turystyki i rozwinięto niezbędną infrastrukturę. Lagos to nadal przede wszystkim port rybacki i ośrodek handlowy. Klejnotem Lagos jest barokowy kościół Św. Antoniego. Turyści przyjeżdżają głównie po to, by wylegiwać się na plażach, cieszących się opinią najlepszych w Algarve. Na wschód od miasta ciągnie się długie pasmo Meia Praia, gdzie nawet w środku lata nietrudno o wolne miejsce. Tereny na zachód – od Praia de Dona Ana po Porto do Mós – wyróżniają się zatoczkami osłoniętymi urwistym klifem, podziurawionym licznymi tunelami i grotami. Na urwisku spotyka się ciekawe formacje zwietrzałej skały o szkarłatnym zabarwieniu. Sagres – na południowo-zachodnim cyplu kraju do dziś ocalał fragment XVIII wiecznego fortu Sagres. W tym miejscu pięć wieków temu książę Henryk Żeglarz założył słynną szkołę morską. Studiowali w niej m.in. Ferdynand Magellan i Vasco da Gama. Przylądek Św. Wincentego – najdalej na południowy-zachód wysunięty cypel przylądka daje możliwość podziwiania niezwykłych widoków z rozległego i imponującego wysokością klifu, o który z impetem rozbijają się olbrzymie fale Atlantyku.
 
8 dzień:  Algarve - Lizbona 
Sniadanie. Czas wolny a następnie wykwaterowanie i przejazd do Lizbony. Czas wolny w centrum. 
Kolacja z koncertem tradycyjnego śpiewu fado. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Ok. 23.00 
 
9 dzień:  przelot do Warszawy
Wylot do Polski o godz. 1.40. Przylot do Warszawy o godz. 6.15.
 
Termin:  12.01 – 20.01.2018

 

 

Cena:  3000 zł

 

Cena zawiera: przelot samolotem Wizzair do Lizbony, opłaty lotniskowe i bagażowe oraz odprawa, przejazd klimatyzowanym autokarem w Portugalii,  7 noclegów w hotelach 3*, 7 śniadań, 6 obiadokolacji, kolacja w restauracji regionalnej z koncertem fado, woda i wino do obiadokolacji, bilety wstępu, opieka pilota, VAT.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu do wybranych muzeów i innych atrakcji w Lizbonie, zwiedzanych w czasie wolnym indywidualnie.

 

Powrót